emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2020 Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyası

2020 Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyası
13.04.2020

2020 Türk Telekom internet paket ve kampanyaları da yeni yılın başlangıcıyla değişmiş ve 2020 yılı itibariyle Türk Telekom bünyesinde birçok yeni kampanya ve tarife uygulamaları başlamıştır. Bununla birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan virüs dolayısıyla evden çıkmayarak kendi karantina bölgelerini oluşturmuş olan bireylerin merak ettiği konulardan bir tanesi de Türk Telekom bedava internet kampanyalarıdır.

Bireyler evde geçirdikleri zaman diliminde aktif olarak internet kullandıklarından ve bu kullanımları mobil cihazlarına tanımlı paketler aracılığıyla yaptığından bu sorunun cevabı birçok kişi tarafından merakla beklenmektedir.  Bu bağlamda Türk Telekom bünyesindeki paket ve kampanyalardan bazıları bu yeni oluşan durum kapsamında yeniden düzenlenerek kullanıcılara sunulmuş birçok yeni fırsat ve indirimli ürün içermektedir.

Yeni Yıl Demek Bol GB Demek Kampanyası Nedir?

2020 Türk Telekom paketleri kapsamında yeni yılın gelişini kutlamak amacıyla oluşturulmuş olan paketin adı Yeni Yıl Demek Bol GB Demek’ tir. Oluşturulan paketten tüm Türk Telekom faturalı hat sahipleri yararlanabilmektedir. Paket genel kullanıma açıktır ve istenen şartları sağlayan herkes pakete sahip olabilmektedir.

Bu paketi almak için yapılması gereken işlemler sırasıyla şu şekildedir:

 • Uygulama mağazalarından Türk Telekom Online İşlemler uygulaması indirilir.
 • Kullanıcı adı ve şifre kullanılarak uygulamaya giriş yapılır.
 • Uygulamada bulunan ek 5GB internet paketi 15 TL karşılığında satın alınır.
 • Satın alınan paketteki kullanım haklarına ek olarak her ay 5GB ek internet kampanya dahilinde kullanıcıya hediye edilir.
 • Hediye internet kullanımı 3 ay süreyle aylık olarak yenilenir. Yani toplamda 15 GB bedava internet kazanılmış olur.

4.5G 30 GB Hediye İnternet Kampanyası Nedir?

Türk Telekom internet hediyeleri adı altında oluşturulan ve 4.5G kullanımının desteklenmesi amacıyla oluşturulan kampanya dahilinde Türk Telekom tarafından kullanıcılara 30GB Türk Telekom bedava internet hediye edilmektedir. Bu kampanyaya katılmak için herhangi bir ek paket alınmasına gerek yoktur. Bu paketin oluşturulması ve kullandırılmasındaki temel amaç bireylerin yeni teknoloji olan 4.5G ile tanışmalarına yardımcı olmak ve 4.5G kapsamında her zamankinden daha hızlı şekilde internet kullanabilmelerine olanak sağlamaktır.

3G hizmetinden 4.5G hizmetine geçişte verilen bu paketin detayları ise şu şekildedir:

 • Türk Telekom merkezleri üzerinden SIM kartı değiştirilerek 4.5G uyumlu SIM kartı alınır. SIM kartı yenileme işlemi için herhangi bir ücret talep edilmez.
 • Yeni hat kullanıma açıldığında 4.5G yazarak 5555 numaralı hatta SMS gönderilir.
 • SMS ile yapılacak geri bildirim sonucunda 30GB internet hediyesi SIM karta tanımlanır.

Sil Süpür ile Hediye İnternet Nasıl Kazanılır?

Sil Süpür ile internet kazanmak için yapılması gereken birkaç basit işlem vardır. Sil süpür, Türk Telekom tarafından geliştirilen mobil uygulamanın adıdır. Kullanıcılar bu uygulamayı indirerek bedava internet kazanabildikleri gibi bu uygulama üzerinden her haftanın cuma günü çeşitli sürpriz hediyeler de kazanabilmektedirler. Bu hediye kazanmak ve kampanyalar hakkında bilgi sahibi olarak çeşitli sürpriz hediyeler kazanma şansını yakalamak için yapılması gereken işlemler şu şekildedir:

 • Uygulama mağazaları üzerinden Türk Telekom Online İşlemler uygulaması indirilir.
 • Uygulamaya giriş yaparken kullanılacak olan kullanıcı adı ve şifre SMS yoluyla alınır.
 • Uygulamaya giriş yapılarak Sil Süpür Kampanyasına dahil olunur.
 • Belirlenen hediyenin SIM kartına tanımlanmasının ardından kampanya dahilindeki sürpriz hediyeler kullanılabilir.

EBA Kampanyası Nedir?

EBA için internet kullanılması gerekmektedir. Eğitim Bilişim Ağı uygulamasının kısaltması olan EBA, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilmiş bir programdır. Koronavirüs nedeniyle oluşturulan bireysel karantinalar ve uygulamaya başlanan uzaktan eğitim programları çerçevesinde okula gitmeden, evlerinden eğitim öğretime devam eden öğrencilerin ek kaynak ihtiyaçlarını gidermek için EBA uygulaması aktif olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle Türk Telekom, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kullanıcılarına EBA üzerinde kullanabilecekleri bedava internet hizmetleri sunmaktadır.

Bu hizmetten faydalanmak için yapılması gerekenler şunlardır:

 • Kampanyadan Türk Telekom faturalı ve faturasız hat sahipleri yararlanabilir.
 • Katılım için EBA yazılarak 5555’e SMS gönderilmesi gerekir.
 • EBA uygulamasında kullanılmak üzere 3GB hediye internet hatta yüklenir.
 • EBA uygulaması dışında kullanılacak internet bireyin kendi paketleri üzerinden ücretlendirilir.

ArayanıBil Plus 1 GB Bedava İnternet Kampanyası Nedir?

ArayanıBil ile internet kazanmak için yapılması gereken ArayanıBil hizmetine kayıt olmaktır. Kayıt olan bireylere haftalık 1GB Türk Telekom bedava internet verilmektedir. Bu işlem için PLUS yazarak 7060’a SMS gönderilmesi yeterlidir. ArayanıBil kampanyası kişinin rehberinde kayıtlı olmayan aramaların kimler tarafından yapıldığını görmesini sağlayan sistemin Türk Telekom bünyesindeki adıdır. Bu sistem günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olup aylık kullanım ücreti 2,99 TL’dir.

Siri ile Lira Paylaş Kampanyası Nedir?

Siri ile internet kazanmak için yapılması gereken işlem çok basittir. Iphone marka telefon üzerinden Siri aracılığıyla rehberde kayıtlı faturasız hat kullanıcısına TL gönderildiğinde gün sonuna kadar geçerli 500 MB internet Türk Telekom tarafından kullanıcıya hediye edilmektedir. Ancak bu hediye yalnızca ilk TL gönderiminde geçerlidir ve tekrar etmez.

Hediye İnternet Gönder 1 GB Kazan Kampanyası Nedir?

Hediye göndererek internet kazanmak için öncelikle gönderilmek istenen paket belirlenmelidir. Türk Telekom tarafından sunulan hizmetler kapsamında bireyler birbirlerine hediye internet gönderebilmektedir. 1GB internet gönderilmesi halinde haftalık kullanım için 1GB, 4GB hediye gönderimi için de aylık olarak 4GB hediye internet kullanıcının hattına tanımlanmaktadır. Detaylı bilgi ve kullanım koşulları için https://www.turktelekom.com.tr/ internet adresi ziyaret edilebilir.

Selfy Mor Hediye 1 GB Paketi Nasıl Yapılır?

Selfy Mor ile internet kazanmak için yapılması gereken işlem öncelikle Selfy Mor paketlerinden bir tanesine geçiş yapmaktır. Pakete geçiş sağlandıktan sonra “MOR HEDIYE” yazılarak 4545 numarasına SMS gönderilir. Gelecek onay mesajının ardından 1GB hediye internet hatta tanımlanır.

E-fatura Hediye 1GB Kampanyası Nedir?

E-fatura hediye internet kazanmak için gereken şartlardan ilki Türk Telekom faturalı hat kullanıcısı olmaktır. Faturalı hat kullanıcıları e-fatura hizmetine geçmeleri halinde 1GB hediye internet kazanmaktadırlar. Kazanılan bu internet 1 hafta boyunca geçerli olacaktır. Kampanyadan faydalanmak için “1GB e-posta adresi” yazılarak 3008’ e ücretsiz SMS gönderilmesi yeterlidir. Bu gönderimden sonra bireyin faturaları elektronik olarak belirtilen e posta adresine gönderilmeye başlanacaktır. İnternet hediyesi gelecek SMS bilgilendirmesiyle bireyin hattına tanımlanır.

Hediye Sosyal Medya Kampanyası Nedir?

Hediye internet kazanmak için yapılabilecek işlemlerden bir tanesi de hediye sosyal medya kampanyasına katılmaktır.

Bu kampanyaya katılım şartları şunlardır:

 • Hediye sosyal medya kampanyası Whatsapp Facebook ve Twitter’da kullanılabilir.
 • Kampanyadan faturasız hat sahibi kadın müşteriler faydalanabilir.
 • Ayda bir kez hatta 30 TL ve üzeri yükleme yapılması gerekir.
 • Katılım için “SOSYAL PAKET” yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekir.

Türk Telekom Yükleme Şenliği Nedir?

Yükleme yaparak hediye internet kazanmak için kullanılabilecek kampanyalar arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi de Yükleme Şenliği Kampanyası’na katılmaktır. Bu kampanya sayesinde Türk Telekom bedava internet kazanılabilir. Kampanyaya kapsamında yapılan yükleme oranında bireylere internet hediyeleri verilmektedir. Bu hediyeler ve yükleme detayları şu şekildedir:

 • 35 TL yüklemesi için 2GB hediye internet
 • 40 TL yüklemesi için 5GB hediye internet
 • 50TL ve üzeri yüklemeler için 10GB hediye internet

Turkcell Bedava İnternet Kampanyaları

Vodafone Bedava İnternet Kampanyası

BimCell Bedava İnternet Kampanyaları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.