emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

TÜBİTAK’tan Genç Girişimcilere 200.000TL Hibe Desteği!

TÜBİTAK’tan Genç Girişimcilere 200.000TL Hibe Desteği!

TÜBİTAK’tan Genç Girişimcilere 200.000TL Hibe! Genç girişimcilerimize destekler tüm hızıyla devam ediyor. TÜBİTAK BİGG’e başvuruda bulunan gençlerimize, başvurularının kabul edilmesi halinde 200.000TL’ye kadar hibe verileceği haberi gelmiş bulunmaktadır. Bakan Varank TÜBİTAK BİGG’e 28 Şubat 2020 tarihine kadar başvuruda bulanan ve başvuruları kabul edilen gençlerimize 200.000TL’ye varan hibe verileceğini duyurmuş bulunmaktadır.

Bakan Varank gençlerimizin iş fikirlerini desteklediklerini belirtirken, TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci programı dahilinde yaptığı çağrıda sona doğru sayılı zaman kalmış bulunmaktadır. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK BİGG’e yaptığı çağrı için başvuruların 28 Şubat 2020 tarihinde sona ereceğini hatırlattı. Ayrıca Bakan Varank programa kabul edilen gençlerimiz için 200 bin TL’ye varan oranlarda hibe vereceklerinin altını çizdi. Bakan Varank gençlerin bu şekilde desteklenmeleri teknoloji ve yenilik odaklı fikirlerinin somut işlere dönüştürülmesi mümkün olduğunun altını çizerek belirtti.

TÜBİTAK’ın yaptığı çağrıya genç girişimcilerinin başvurularının 23 uygulayıcı kuruluşun tarafından 28 Şubat 2020 tarihine kadar kabul göreceği açıklanmış bulunmaktadır. Akıllı ulaşım, enerji ve temiz teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme olarak 6 adet tematik alanda iş fikri başvurularının kabul edileceği açıklanmış bulunmaktadır. Yapılan başvuruların ardından alınacak olan destek için sonuçlarında Temmuz ayı içerisinde açıklanacağı belirtilmiş olmaktadır. 6 tematik alanda iş fikrine sahip gençlerimiz, 200 bin TL’ye kadar olan hibe desteği için uygulanan programa başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Uygulayıcı kuruluşların listesini TÜBİTAK resmi web sayfasında yayınlayacaktır.

KOBİ’ye Sıfır Faizli Kredi

KOBİ’ye Sıfır Faizli Kredi, Bakan Varank yaptığı konuşmalarında deprem felaketinin ardından Malatya ve Elazığ’da KOSGEB’in KOBİ’lere Acil Destek Destek Kredisi programının uygulamaya alındığını belirtti. Bakan Varank zarar gören KOBİ’lere 100 bin TL’ye kadar faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz kredi vermeye başlanıldığını da belirtmiş bulunmaktadır. Elazığ ve Malatya illerimizde iki yeni program daha başlattıklarını belirten Bakan Varank konuşmalarına şöyle devam etti. İmalat sanayi işletmeleri, depremden zarar göremese dahi KOSGEB’in sunduğu İşletme Kredisi Faiz Desteği programından faydalanabileceklerini belirtti. Faizsiz olarak 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı olacak şeklinde konuştu.

İş Kurmak İsteyen Kadına 60 Bin TL’ye Kadar Geri Ödemesiz Kredi

İş Kurmak İçin Kredi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları

Kosgeb’e Nasıl Başvurulur, Şartları Nelerdir ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.