emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Online Türk Telekom Faturasız Hat Paketi Sorgula

Online Türk Telekom Faturasız Hat Paketi Sorgula
20.05.2021

Türk Telekom’da kalan paket sorgulaması yapılarak kullanım için kalan dakika, bedava internet, SMS ve TL miktarları öğrenilebilir. Türk Telekom tarafından hizmete geçirilen dört farklı yöntem ile sorgulanabilen kalan paket detaylarını öğrenmek ücretsizdir.

Türk Telekom faturasız hat kalan paket öğrenme işlemleri için çevrimiçi ve çevrimdışı kullanılabilecek kısa yollar bulunmaktadır. Arama yaparak, internetten ya da SMS ile tarifenizden kalan kullanım haklarını bahsedilen dört yöntemin herhangi birisi ile kolayca sorgulayabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM FATURASIZ HAT KALAN PAKET ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

Türk Telekom faturasız kalan paket sorgulama işlemleri için kullanılabilecek farklı yollar bulunur. Faturasız hattınızın kalan SMS, konuşma, lira ve internet haklarını öğrenmek için aşağıda sıralanan yöntemleri uygun şekilde kullanabilirsiniz:

 • Türk Telekom Online İşlemler
 • Türk Telekom 9333 bakiye sorgulama hizmeti
 • Türk Telekom Sesli Yanıt Sistemi (Müşteri Hizmetleri)
 • Tuşlama
 • Cep Asistan

Türk Telekom TL Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hattından kalan lirayı öğrenmek için yukarıda sıralanan yöntemlerin tamamı kullanılabilir. Sorgulama yapmadan önce, her yaptığınız ücretli görüşme ardından gönderilen cep telefonu ekranınıza bilgilendirme mesajı geldiğini hatırlatmak isteriz.

Ücretsiz olarak kullanılan bu bilgilendirme servisi tarafından iletilen kalan lira bilgisini unutmanız taktirde, aşağıda paylaşılan yöntemler aracılığı ile hattınızda kaç TL kaldığını ücretsiz sorgulayabilirsiniz.

Türk Telekom Online İşlemler Kalan TL Sorgulama

Online işlemlerden kalan TL sorgulaması internetten ve mobil cihazdan yapılabilir. Cep telefonunuzdan sorgulama yapmak için uygulamayı Google Play Store veya Apple Store üzerinden cep telefonunuza indirmeniz gereklidir.

İnternetten eski adı ile Türk Telekom kontör sorgulama işleminin yapılabilmesi için https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/ linki üzerinden sisteme giriş yapılır. Link kullanılarak açılan sayfada, aşağıda gösterildiği şekilde “Cep Telefonu Numarası” ve “Online İşlemler Şifresi” uygun alanlara girilerek sisteme giriş yapılır.

tt online giris

Yukarıdaki işlemi tamamlayarak sisteme giriş yapmak için gerekli şifre temini, 9520’ye kısa mesaj atılarak yapılır. 9520’ye “SIFRE” yazarak kısa mesaj atarak gönderdiğinizde, 6 haneli tek kullanımlık Türk Telekom Online İşlemler şifreniz tarafınıza iletilir.

Yapılan giriş ardından açılan ana sayfada, tarifeniz için “Kullanım Detayları” görseli sizi karşılar. Görsel üzerinde yer alan menülerde “TL” seçimi yaparak kalan bakiyenizin sorgulamasını tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom 9333 ile Kalan TL Sorgulama

Kalan lirayı 9333’ten öğrenme işlemleri 9333 numarasına kısa mesaj gönderilerek veya aranarak yapılır. Avea kalan paket sorgulama 9333 servisi Türk Telekom’a taşınmıştır. Kalan liranızı öğrenmek için 9333’e “TL” yazarak kısa mesaj gönderebilir ya da doğrudan arama yolunu seçebilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Üzerinden Kalan TL Sorgulama

Türk Telekom çağrı merkezinden kalan lira öğrenme işlemleri için Sesli Yanıt Sistemi kullanılır. Sesli Yanıt Sistemine ulaşmak için Türk Telekom hattınızdan 500’ü ya da farklı bir operatörden 444 1 500 numaralarını arayabilirsiniz. Yapılan arama üzerinden ulaşılan bakiye sorgulama sisteminde, Türk Telekom faturasız hattınızda kalan TL miktarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Tuşlama ile Kalan TL Sorgulama

Tuşlamayla Türk Telekom lira öğrenme için *123#’ye aramanız yeterlidir. İlgili tuşlamayı yaparak arama tuşuna bastığınızda, kalan TL miktarınızı ücretsiz olarak cep telefonu ekranınızdan takip edebilirsiniz.

Türk Telekom Menüden Kalan TL Sorgulama

Türk Telekom menüsünden TL öğrenme işlemleri Cep Asistan üzerinden yapılır. Cep telefonu menüsünde yer alan “Servis” menüsü altından TL sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Sorgulama için takip edilecek işlem sıralaması şu şekildedir:

 1. “Servis” menüsü altında yer alan “Asistan” menüsünü takip edin.
 2. Açılan menüde “Asistan” menüsüne dokunun.
 3. Kalan” menüsünü seçin ve ücretsiz kısa mesajınız gönderilsin.

Türk Telekom Kalan Dakika Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’da kalan dakikanın sorgulaması için bakiye sorgulama hizmetleri kullanılır. Türk Telekom faturasız hat kalan paket öğrenme hizmetlerinden yararlanılan kalan konuşma hakkı öğrenme işlemleri şu kanallar üzerinden yapılır:

 • Online İşlemler
 • Müşteri hizmetleri
 • 5555 SMS hattı
 • *123# araması

Türk Telekom Online İşlemler Kalan Dakika Sorgulama

Online işlemlerden kalan dakika sorgulaması için web adresi ya da mobil uygulama üzerinden sisteme giriş yapmanız yeterlidir. Yapılan girişin ardından açılan ana sayfada, aşağıdaki menüde kırmızı çerçeve içine alınan “Dakika” menüsü seçerek, tarifenizden kalan dakika bilgisine ulaşabilirsiniz.

tt kullanim detayi

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Üzerinden Kalan Dakika Sorgulama

Müşteri hizmetlerinden Türk Telekom kalan dakikayı öğrenmek için 500’ü arayarak Sesli Yanıt Sistemine ulaşmanız yeterlidir. Sesli yanıt sistemi üzerinden faturasız tarifenizde kullanım sonrası kalan konuşma dakikanızı sorgulayabilirsiniz.

Türk Telekom SMS ile Kalan Dakika Sorgulama

SMS ile Türk Telekom dakika öğrenme işlemleri 5555 numarasına kısa mesaj göndererek yapılır. “KALAN” yazarak 5555’e gönderdiğiniz kısa mesaj ardından, cep telefonunuza gönderilen bilgilendirme SMS’i ile kalan dakika bilginize aşağıda gösterildiği gibi ulaşabilirsiniz.

tt 5555 ile gorusme

Türk Telekom Tuşlama ile Kalan Dakika Sorgulama

Tuşlamayla kalan dakikayı öğrenmek için *123# tuşlanarak arama yapılması gereklidir. Yapılan arama sonrası aşağıda gösterilen ekran ile karşılaşılır. Ekranda ilgili alana “1” tuşlaması yapılarak “GÖNDER” butonuna basılması işlemin tamamlanması için yeterlidir.

tt kalan kullanim

Yapılan işlem ardından cep telefonunuza “KALAN” servisinden kalan dakika bilginiz gönderilir. Aşağıdaki görselde yer alan kısa mesajı ücretsiz olarak tarifenizde kullanılabilecek dakika hakkınızı öğrenebilirsiniz. Paylaşılan bilgi son 2 saate ait olup, son 2 saat içerisinde yaptığınız görüşmeler ayrıca düşülecektir.

tt sms sonucu

Türk Telekom Kalan İnternet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom tarifesinde kalan internet hakkını öğrenmek için “Kalan Dakika Sorgulama” başlığı altında yer alan tüm hizmetler kullanılır. Türk Telekom internet sorgulama işlemini “Online İşlemler” üzerinden yapmak istediğinizde, giriş yapmanız ardından turuncu çerçeve içine alınan “İnternet” seçimini yapmanız yeterlidir. Menüyü seçerek gri çerçevede gösterilen alandan paket toplam ve kalan internet bilgisine ulaşabilirsiniz.

tt 18gb internet

5555 üzerinden SMS ile Türk Telekom kalan internet sorgulaması yapıldığında, ücretsiz olarak tüm taahhüt kalan kullanım miktarlarınız gönderilir. Hizmetin kullanılması sonrası gönderilen kısa mesaha ait ekran görüntüsü, aşağıda paylaşılan görseldeki gibidir.

tt sms telekom internet sorgulama

*123# araması ve arama sonrası “1” tuşlaması yapılarak gerçekleştirilen Türk Telekom internet öğrenme işlemlerinde, tarafınıza gönderilen SMS ile son 2 saat hariç kalan GB miktarınız bildirilir. Yapılan işlemin sonucuna ait edindiğiniz kısa mesaja ait örnek aşağıdaki paylaşılmıştır.

tt 123 aramasi

Türk Telekom Kalan SMS Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom faturasız hat kalan SMS öğrenme işlemleri için dakika ve internet kalan hak sorgulama işlemleri takip edilir. SMS hakkınızı sorgulamak için “Cep Telefonu Numarası” ve “Şifre” ile giriş yapılan Türk Telekom Online İşlemler hizmetinde, kalan SMS hakkınızı öğrenmek için mor çerçeveye alınan “SMS” menüsüne tıklayarak kalan kısa mesaj hakkınızı öğrenebilirsiniz.

tt sms kalan gorme

Kalan SMS hakkınızı tuşlama ile sorgulamak için *123# aramasını yapın ve açılan ekranda “1” tuşlamasını yaparak işlemi tamamlayın. İşlem sonrası paketinizden kalan SMS miktarı aşağıda gösterildiği şekilde kısa mesaj yoluyla tarafınıza iletilir.

tt heryone sms 1000

SMS ile kısa mesaj hakkınızı sorgulamak için 5555’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. “KALAN” yazıp 5555’e SMS gönderdiğinizde, tarafınıza kısa mesajla aşağıdaki gibi bilgilendirme yapılır. Türk Telekom faturasız kalan paket öğrenme yöntemlerinin tamamında olduğu gibi KALAN servisi de ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

tt sms 5555
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.