• Tramer Sorgulama


  Tramer açılımı ile Trafik Sigortası Bilgi Merkezi vatandaşlara kolaylık sağlamak amacı ile sorgulama işlemlerini oldukça basit bir hale getirmiştir. Yazımızın devamında tramer sorgulama yollarını sizlere detaylı olarak anlatacağız.


  Tramer Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Tramer sorgulama işlemini internet üzerinden ve cep telefonunuz ile mobil olarak nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatmaya başlayabiliriz. İlk olarak internet üzerinden gerçekleştirilebilen sorgulama işleminden bahsedelim. Yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz bir bağlantı adresi bulunmaktadır. Bu bağlantı adresine tıkladığınızda açılacak olan sayfada bulunan ve doldurmanız gereken yerleri doldurmanız gerekmektedir.

  Açılan sayfada sizden istenecek bilgiler veya sorgulama işlemini hangi bilgileriniz ile yapacağınızı seçmeniz mümkündür. Bu seçenekler;

  • Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama

  • Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Sorgulama

  • Plaka ve Sürücü TC Kimlik No ile Sorgulama seçenekleri olmak üzere 3 tanedir.

  Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama seçeneğini seçtiğinizde karşınıza gelecek olan sayfa aşağıdaki gibidir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bu alanda bulunan aracınızın plakasını ve araç sahibinin sigortalı T.C. kimlik numarasını ilgili alanlara yazıp aşağıdaki bulunan güvenlik kodunu da ilgili bölümlere yazdığında işlemi tamamlanmış olacaktır.

  Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama seçeneği için karşınıza gelecek olan sayfa aşağıdaki gibidir.

  1

  Yukarıda bulunan resimdeki sayfa üzerinde doldurmanız gerekenler aracınızın plakası ve araç sahibi sigortalının vergi kimlik numarasıdır. Bu alanları doldurduktan sonra sayfa üzerinde aşağıda bulunan güvenlik kodunu ilgili yere yazıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama seçeneğini seçenler için açılacak sayfa ise aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir.

  Diğer işlemlerde olduğu gibi bu işlemde de doldurmanız gereken bölümler vardır. Bu bölümler aracınızın plakası ve sürücü T.C. kimlik numarasıdır. Daha sonra diğer işlemlerde olduğu gibi sayfa üzerindeki resimde bulunan güvenlik kodunu ilgili alana yazıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  Tramer Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

  Cep Telefonu İle Tramer Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Tramer yani Trafik Sigortası Bilgi Merkezi’nin vatandaşlar için sağladığı diğer bir kolaylık cep telefonu üzerinden sorgulama işlemi yapılabilmesidir. Cep telefonunuzdan işlemini yapabileceğiniz tramer sorgulamaları şunlardır;

  • Kasko
  • Hasar
  • Parça Detay
  • Araç Detay
  • Trafik
  • Tutanak
  • Mağdur
  • Hayat

  Bu işlemleri OTOKONTROL5664 uygulaması ile cep telefonunuzdan sorgulayabilirsiniz. Bu işlemlerden tramer sorgulama yapmak istediğinizi cep telefonunuzdan kısa mesaj bölümden sorgulamak istediğiniz işlem ismini büyük harflerle yazarak 5664’e gönderdiğinizde sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. İşlem ücretli olup, 5 TL’dir. Her işlem için ayrı olarak işlem ücreti alınmaktadır.  tıkla sorunu sor

  Tramer Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın