• Trafik Muayene Randevu

  Her sene araçlara muayene yaptırılması gerekmektedir. Bu hem sizin hem de trafiğe çıktığınızda diğer araçların ve sürücülerin yararına olan bir çalışma olmakla birlikte yaptırılması zorunludur. Trafik muayene randevu işlemlerini internet üzerinden rahatlıkla halledebilirsiniz. Biz de bu yazımızda trafik muayene randevusunu nereden ve nasıl alabileceğinizi ele alacağız.


  Dünyada, son zamanlarda aktif araç sayısında çok hızlı bir artış yaşandı ve hala da yaşanmaya devam ediyor. Neredeyse her haneye en az bir araç düşmektedir. Bu durum ülkelerin seviyesini yükseltmenin yanında olumsuz sonuçlar da doğurmaktadır. Araçların sayısının giderek artması, trafik sorununu ve hava kirliliğini de artırmaktadır, daha da kötüsü şehir yaşamındaki kargaşanın da sebebi araç sayısıdır. Sayısı artan araçların trafiğe getirdiği olumsuzlukları önlemek için yapılması gereken en önemli davranışlardan birisi de bakımdır. Araçların bakımı zamanında yapılmalı ve muayeneleri aksatılmamalıdır. Araç muayenelerinin süresi, araçların yaşına, tipine ve diğer özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Trafik muayene randevu konusu da burada önemli olmaktadır.

  TÜVTÜRK

  Trafik muayenesi kapsamında ülkemizde hizmet veren kuruluş TÜVTÜRK yani Türkiye Teknik Denetim Kurumu’dur. Trafik muayene randevularını bu kurumdan alabilirsiniz. Trafik muayene randevu almayı hem internet üzerinden hem de telefonla arayarak yapabilirsiniz. İnternet üzerinden trafik muayene randevu işlemini sadece bu kuruluşun resmi internet sitesinin üzerinden yapabilirsiniz.

  Trafik muayene randevu alma konusuna geçmeden önce TÜVTÜRK kurumunun ne olduğunu ne iş yaptığını öğrenmekte fayda var. TÜVTÜRK, araç muayenesi konusunda ülkemizde yetkili olan tek kuruluştur. Türkiye’nin çeşitli kesimlerindeki araç muayene istasyonlarında birçok muayene çeşidi yapmaktadır. Yola elverişlilik muayenesi, periyodik araç muayenesi, tadilat sonrasında yapılan muayene, zorunlu yapılan muayeneler ve tespit alanındaki hizmetleriyle bilinir.

  Trafik muayene randevusu almadan ve muayeneye gitmeden yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler TÜVTÜRK’ün resmi sitesinde belirtilmiştir. İlk olarak trafik muayene randevusu almalısınız. Bunu ister internet üzerinden ister telefon ile alabilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Trafik muayene randevusu aldıktan sonra yapmanız gereken bir diğer işlem de aracınızın borcunun olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer aracınızın üstüne köprü, yol ve motorlu taşıt vergisi borcu varsa randevu gerçekleştirilememektedir. Trafik muayene randevusu aldıktan sonra ayrıca sizden trafik sigortanızı da kontrol etmenizi isterler. Sigorta tarihiniz geçmediyse endişelenmenize gerek yoktur. Fakat sigorta tarihiniz geçmişse yeniletmeniz gerekmektedir. Trafik sigortası önemlidir ve insan taşımak için kullanılmayan römorkların dışındaki bütün araçlarda zorunlu olarak bulunmalıdır.

  Trafik muayene randevunuz sırasında ruhsatınız ve kimliğiniz yanınızda olmalıdır. Aracın size ait olmaması durumunda muayene yaptırmanız mümkün olsa da bu sadece bir seferliğe mahsustur. Trafik muayene randevu öncesinde aracınızın egzoz emisyon ölçümünü de yaptırmanız gerekmektedir.

  Trafik muayene randevusunda aracınız LPG’li araç kapsamındaysa bunu öncesinde belirtmelisiniz. LPG tadilatının sonrasında sizden “Gaz Sızdırmazlık Raporu” ve “Montaj Tespit Raporu” istenir. Eğer aracınızın sıvı gaz sistemi onaysız ise bunun için gerekli olan kontrolleri tekrardan yaptırmanız gerekmektedir. Sonrasında da trafik muayene randevu öncesinde bunu belge ile sunmalısınız.

  Trafik Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

  Trafik muayene randevusu almak için ilk olarak yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Bu sayfada sizden birkaç bilgi istenmektedir. Aracınızın plakasını, ruhsat seri numaranızı ve ikamet ettiğiniz şehri girdikten sonra “Devam” tuşuna basın. Daha sonrasında karşınıza gelen sayfada trafik muayene randevu işleminizi yapabilirsiniz.

  Trafik muayene randevu sisteminde yapabileceğini tek işlem randevu almak değildir. Daha önceden almış olduğunuz randevuları aynı bu sistem üzerinden iptal edebilirsiniz, aynı zamanda randevuyu değiştirip başka bir zamana alabilirsiniz. Trafik muayene randevunun yanında muayeneniz ile ilgili bilgileri de rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

  TÜVTÜRK Sitesinden Trafik Muayene Randevusu Almak İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  Trafik Muayene Randevu İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın