Genel

TOKİ İstanbul Arnavutköy Kura Çekilişleri Başladı!

TOKİ İstanbul Arnavutköy Kura Çekilişleri Başladı! İstanbul TOKİ konut başvurusunda bulunan dar gelirli vatandaşlar merakla kura sonuçlarını beklemektedir. İstanbul için bu hafta kura çekim haftası olmakla beraber ülkemiz ve dünya genelinde yaşanan korona virüsü nedeni ile alınan tedbirler neticesinde kura çekilişleri canlı yayında gerçekleştirilmektedir. 18 Mart 2020 İstanbul Arnavutköy için TOKİ kura çekilişleri bu gün saat 10.00 itibarı ile başlamış bulunmaktadır. Kura çekilişlerinin tamamlanmasının ardından, kura sonuçları için e-Devlet sistemi üzerinden sorgulama ekranı aktif hale getirilecek ve böylece vatandaşlar sorgulama yapabileceklerdir.

Ülkemiz ve dünya genelinde hızla yayılan korona virüsü nedeni ile TOKİ’nin noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi için herhangi bir tören düzenlenmezken, yapılan kura çekilişlerini canlı olarak TOKİ’nin Twitter, Youtube ve Facebook hesaplarından canlı olarak izlemeniz mümkün olmaktadır. 18 Mart TOKİ İstanbul Arnavutköy kora çekilişleri devam ediyor.

18 Mart 2020 İstanbul TOKİ Arnavutköy Kura çekilişleri Devam Ediyor!

18 Mart 2020 İstanbul TOKİ Arnavutköy Kura çekilişleri Devam Ediyor! İstanbul TOKİ Arnavutköy 2 + 1 konut çekilişleri devam etmektedir. Kura çekilişlerinin tamamlanmasının ardından kura sonuçlarına e-Devlet sistemi üzerinden sorgulama yapabileceksiniz. TOKİ kura çekilişleri 100 bin konut projesi kapsamında bu gün İstanbul Arnavutköy için gerçekleştirilmektedir. TOKİ İstanbul Arnavutköy kura sonuçları başvuruda bulunan vatandaşlarımız tarafından heyecanla beklenmektedir. TOKİ İstanbul Arnavutköy kura çekilişlerinin tamamlanmasının ardından sonuçlara e-Devlet sistemi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

TOKİ İstanbul Arnavutköy kura çekilişlerinde, başvuruda bulunduğu halde adı okunmayan, yani kura sonuçlarında ismi çıkmayan vatandaşlarımız için ödedikleri ücretin iadesi taraflarına 5 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Konut belirleme kurasının ardından, konutu belli olan vatandaşlar İdarenin belirlediği ve ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Temerküz Şubesinde, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve kredi kullanım işlemlerini yapabileceklerdir.

Toplu Konut İdaresi Başkalığı’nca İstanbul İlimizde yapılacak olan ve dar gelirli vatandaşlarımıza uygun fiyata satılacak olan konutlar için kura çekim işlemi devam etmektedir. İstanbul Arnavutköy için yapılacak olan 2 + 1, 2625 adet konutları için kura sonuçlarına e-Devlet sistemi üzerinden kura çekilişinin ardından erişim sağlayabilirsiniz.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu