emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

THY Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, Direkt Bağlanma

THY Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, Direkt Bağlanma
14.06.2020

[highlight color=”red”]Türk Hava Yolları, Dünya çapında ismini duyurmuş[/highlight] bir uçak firmasıdır. Sadece 5 uçakla başladığı bu yolculuğu aldığı ödüller ve müşteri memnuniyeti ile taçlandırmıştır. Dünya üzerinde en çok sefer ve en çok yolcu sayısına sahip olan Türk Hava Yolları, bu memnuniyeti müşterilerine verdiği değer ile kazanmıştır. Bu durum sürekli olarak müşteriler ile iletişim halinde oldukları ve müşterinin tüm isteklerini kolaylıkla sağlayabildikleri için gerçekleşmiştir.

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

THY müşteri hizmetleri 7/24 hizmet vermektedir. Müşteriler tüm sorularını çok kolay bir şekilde müşteri hizmetlerine sorabilir ve işlemlerini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. THY müşteri hizmetlerine iki numara üzerinden kolayca ulaşılabilir. Bunlardan ilki için 0 850 333 08 49 numarasını aramanız yeterlidir. Bir diğer seçenek ise 444 0 849 sabit hattı arayarak sesli yanıt sistemi ile işlerinizi halledebilirsiniz.

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetlerine Nasıl Direkt Bağlanılır?

[highlight color=”red”]THY müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için[/highlight] tıpkı diğer firmalarda olduğu gibi zaman alabilir. İlk önce arayan kişiyi beklemeye alan sistem, sesli yanıt sistemi sayesinde işinizi halletmenize yardımcı olabilir fakat bu bazı durumlarda yeterli olmayabilir, direkt olarak müşteri hizmetlerinden biriyle görüşmek isteyebilirsiniz.

[highlight color=”red”]O zaman aramayı yaptıktan sonra şu numaraları tuşlayarak direkt olarak bir yetkili ile görüşebilirsiniz:[/highlight]

 • 2 tuşuna basınız
 • 1 tuşuna basınız
 • 1 tuşuna basınız

THY Müşteri Hizmetlerinde Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Müşteriler THY müşteri hizmetlerini aranması durumunda birçok işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz. Tüm bu işlemleri THY’nin mobil uygulamasını indirerek aynı şekilde yapabilirsiniz. En çok arama, rezervasyon ve bilet işlemlerini takip etme amacıyla yapılır. Bu işlemi bilet ve bilet sahibi ile alakalı birkaç soruyu cevaplayarak yapabilirsiniz.

[highlight color=”red”]THY müşteri hizmetlerini arayarak sorgulayabileceğiniz diğer işlemler şu şekildedir:[/highlight]

 • Kargo işlemleri
 • Uçuş hakkında güncel bilgi
 • Bilet hakkında güncel bilgi
 • Kayıp bagaj
 • Öneri ve geribildirim

THY Ekonomi Sınıfı Bilet İptali veya Değişimi Nasıl Yapılır ve Ücretlendirme Nasıldır?

[highlight color=”red”]Ekonomi sınıfı uçak bileti işlemleri uçuşa[/highlight] 1 saat kala gerçekleştirilemez, herhangi bir değişiklik veya iptal etme yapılamaz. Uçuşa 12 saat kala herhangi bir işlem yapılması halinde 150 TL ücretlendirme yapılmaktadır. Kıbrıs uçuşlarınız ile alakalı yapacağınız her değişiklik 180 TL olarak ücretlendirilir. Eğer uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kalmışsa yapacağınız her değişiklik veya iptal işlemi için 100 TL ücretlendirme yapılırken Kıbrıs uçuşlarında bu ücret 130 TL olarak ücretlendirilmiştir.

[tie_full_img]

thy musteri hizmetleri icerik

[/tie_full_img]

Uçuşunuza 1 saatten fazla bir süre olduğu takdirde iç hatlar arasında bilet değişimi yapabilirsiniz fakat iç hatlar uçuşunuzu dış hatlar ile değiştiremezsiniz. Ekonomi sınıfı biletinizi uçuşunuz başlayana kadar Business bilet ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik için fiyat farkı müşteriden alınır fakat herhangi bir değişim ücreti veya işlem ücreti ödemezsiniz. Ekonomi sınıfının bilet iptali durumunda ise, yolcuya biletleme servis ücreti geri ödenmez. Bilet iptali durumunda ise yolcuya geri ödenecek tutar üzerinden 150 TL gibi bir ücret kesilmektedir. Tüm bu değişiklik veya iptal işlemlerini THY müşteri hizmetlerini arayarak, web sitesi üzerinden veya mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

THY ExtraFly Sınıfı Bilet İptali veya Değişimi Nasıl Yapılır ve Ücretlendirme Nasıldır?

ExtraFly sınıfı uçak bileti, koltuk ve bagaj avantajlı uçuş anlamına gelmektedir. Bu uçak bileti üzerindeki değişiklikleri veya iptal işlemlerini uçuşa 1 saat kala gerçekleştiremezsiniz. Uçuşunuza 12 saat kala yapılacak bilet iptali veya değişikliği gibi durumlarda 100 TL ücretlendirme yapılır. Kıbrıs uçuşlarında ise bu miktar 130 TL olarak belirlenmiştir. Eğer uçuşunuza 12 saatten fazla zaman var ise yapılacak olan her değişiklik ve iptal işlemi 50 TL ücretlendirilir. Kıbrıs uçuşları ise 80 TL üzerinden ücretlendirilir. Uçuşun iptal edilmesi durumunda biletleme servis ücreti geri ödemesi yapılmaz. Eğer uçuşunuza 12 saat kala biletinizi iptal etmek isterseniz bilet fiyatı üzerinden %40 kesinti yapılır. Ayrıca biletleme servis ücreti de kesilerek geriye kalan tutar yolcuya iade edilir. Tüm değişim ve iade işlemlerini web sitesi üzerinden, mobil uygulama üzerinden ve müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

THY PrimeFly Sınıfı Bilet İptali ve Değişimi Nasıl Yapılır ve Ücretlendirme Nasıldır?

[highlight color=”red”]PrimeFly sınıfı uçak bileti,[/highlight] Türk Hava Yolları tarafından yolculara sunulan ve birçok açıdan büyük avantajlar sağlayan bir uygulamadır. 20 kg bagaj hakkı, 8 kg bagaj hakkı sunmasının yanı sıra tüm değişim işlemlerinde hiçbir kesinti olmadan ödenen tüm tutar yolcuya iade edilir. Biletin iptali söz konusu olduğunda ise eğer uçuşa 12 saatten fazla bir süre varsa yine para kesintisi yapılmadan ödenen tüm tutar iade edilir. Uçuşa 12 saatten az kaldığı durumlarda bilet iptalinde ise yolcuya ödenecek tutar 90 TL bilet iptali ücreti ve biletleme servis ücreti kesilerek hesaplanır.

THY Business Sınıfı Bilet İptali ve Değişimi Nasıl Yapılır ve Ücretlendirme Nasıldır?

Business sınıfı bir biletin iptal ve değişim işlemleri uçuşa 1 saatten az kaldığı takdirde gerçekleştirilmez. Uçuşa 12 saatten az bir zaman kala değişiklik yapmak isterseniz 150 TL kesinti yapılırken, Kıbrıs uçuşlarında yapılacak olan değişiklikler için 200 TL kesinti yapılır. Eğer uçuşa 12 saatten daha fazla varsa herhangi bir kesinti söz konusu değildir. Bilet iptal işlemlerinde ise 1 saat kala herhangi bir iptal söz konusu olmazken, 12 saatten az kalan uçuşlarda 200 TL ve biletleme servis ücreti kesintisi yapılır. Uçuşa 12 saatten fazla zaman var ise herhangi bir ücret kesintisi yapılmamaktadır.

THY Bilet Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

[highlight color=”red”]THY bilet rezervasyon işlemi,[/highlight] yolcuların memnuniyeti için kullanılan ve büyük kolaylık sağlayan bir uygulamadır. 24 saat içinde alma ihtimalinin yüksek olduğu fakat yolcunun durumunda yaşanabilecek değişikliklerde ücretsiz ve pratik bir yol olarak bilet rezervasyonu yapılabilir.

[highlight color=”orange”]Bilet rezervasyon işlemi adımları şu şekildedir:[/highlight]

 • THY sitesine giriş yapılır.
 • Kalkış ve varış havalimanları seçilir.
 • İstenilen uçuş saati ve tarihi seçilir ve aratılır.
 • Açılan ekran üzerinden arama sonucuna göre tüm seçenekler çıkar ve bu seçenekler arasından yolcuya en uygun olanı seçilir.
 • Seçimden sonra çıkan ekranda istenilen tüm bilgilerin girilmesi gereklidir (T.C. kimlik numarası, ad, soyadı, iletişim numarası, mail adresi gibi sorular cevaplandırılır).
 • Tüm sorular cevaplandıktan sonra en altta bulunan ‘Rezervasyon Yapmak İstiyorum’ butonuna basılır.
 • Kurallar ve koşulları kabul ettiğinizi gösteren kutucuğa basılır.
 • ‘Devam Et’ tuşuna basıldıktan sonra rezervasyon işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Rezervasyon işlemi bittikten sonra çıkan ekranın ekran görüntüsünü alabilirsiniz veya yazdırabilirsiniz. Aynı ekran bilgiler girildiği zaman yazılan mail adresine de gönderilecektir. Yolcular, sadece rezervasyon işleminin 24 saatle sınırlı kaldığını, 24 saat içinde ödeme yapılmaması halinde biletin tekrardan satışa sunulacağını unutmamalıdır.

Türk Hava Yolları Online Check-in Nasıl Yapılır?

THY online check-in işlemleri, internet üzerinden çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Online check-in, yolcuların uzun sıralara girmeden kolay ve pratik bir şekilde koltuk seçiminin yapılmasını sağlar. Uçuşa 24 veya 72 saat kala açılan check-in işlemi; uçuşa 45 veya 60 dakika kala kapatılır. Online check-in için Türk Hava Yolları ana sayfasına giriş yaptıktan sonra ‘online check-in’ sekmesine girilir. Burada sadece PNR kodunun ve ad soyadı bilgilerinin girilmesi yeterlidir. Giriş yaptıktan sonra uçuşunuzun detaylarını görebilir, istediğiniz boş koltuklar arasından check-in yapabilirsiniz. İşlem bittikten sonra sisteme kayıtlı telefon numarasına ve mail hesabınıza gelecek olan kod ile, uçuşlarda hiç beklemeden yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Umut dedi ki:

  İşe ihtiyacım var evliyim iki çocuğum var dah önce beş yıl çalıştım iç hatlar dış hatlarda tekrar çalışmayı çok isterim