• Teşvik Kredisi Nasıl Alınır?


  Ev hanımı olan kadınlar, engelli, şehit ya da gazi yakınlığı bulunan girişimciler çalışma yeri ya da hayvancılık işiyle uğraşmak isteyen kişiler adına devletin sağlamış olduğu teşvik kredisi ne şekilde alınır, müracaat koşulları nelerdir. Ev hanımı olup kadın girişimciler, engeli bulunan ( engelli ) şehit ya da gazi yakınlığı bulunan kişilerin küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı çalışma mekanı açmak için kredi alırken kazançlar nelerdir, tamamı ve daha fazlasını bu yazıda bulabilirsiniz. Büyük baş inek, düve, dana, manda ya da küçük baş keçi, koyun ve yahut ta tavuk, bıldırcın, civciv, hindi benzeri kanatlı hayvan satın almayı hedefleyenler veya arıcılık işi yapan ya da yapmayı dileyenler adına devlet teşvik kredisi alımı nasıl olur konusunda benzer detaylı içeriği KOSGEB kendi sitesinde bulabilirsiniz.


  İş Yeri Açmak İçin Devlet Teşvik Kredisi Nasıl Alınır?

  Devlet vermiş olduğu teşviklerini kendisine bağlı kurum ya da kapsamında bulunan kamu kurumları ile insanlara elverişli koşulları sağlaması durumunda gereken krediyi sağlamaktadır. Devlet çalışma mekanı kuracak olanlar adına teşvik yardımlarını KOSGEB üstünden sunarken, hayvancılık işiyle meşgul olan ya da yapmayı dileyenler adına ise teşvik desteklerini Ziraat bankası aracılığıyla sağlamaktadır.

  KOSGEB İş Yeri Devlet Teşvik Kredisi Şartları

  KOSGEB olanaklarından yararlanarak devlet destekli çalışma yeri açmayı isteyen girişimcilerin kesinlikle uygulamalı girişimcilik eğitimi alması icap etmektedir. Eğitim müracaatı İşkur ile Kosgeb şubelerine kimi zaman ise Kosgeb aracılığıyla görev verilmiş meslek odaları, belediyeler ya da üniversitelere yapılmaktadır. Hangi kuruluşa müracaat edilirse edilsin girişimciyi küçük bir yeterlilik seviyesinin ölçümü yapıldığı test sınavı karşılamaktadır. Sınavda başarı göstermiş olan kişilerin uygulamalı girişimcilik eğitimi kaydı yapılır akabinde eğitim dönemleri planlandıysa o an eğer planlanmış bir eğitim bulunmuyorsa bırakmış oldukları iletişim mercileri ile kişiye bilgi verilir. Türkiye genelinde planlanan Kosgeb kursları dönemler, adresler, iletişim içerikleri bu yazıda bulunmaktadır. Unutulmaması gerekir ki eğitimler yeterli miktarda müracaatın olması durumunda başlatılmaktadır. Sınıflar minimum 20, maksimum ise 30 kişi olacak biçimde oluşturulur ve kurslar başlamaktadır. Kosgeb eğitimleri 32 saat üstünden yüzde 80 devam zorunluluğu koşulları ile kişilere verilmektedir. Devamsızlık yapmayan tüm girişimci adayları tamamı ile Kosgeb eğitim tamamlama sertifikasının sahibi olmaktadırlar. Girişimcilik sertifikası Kosgeb aracılığıyla küçük ve orta büyüklükteki işletmeler ile kişilere destek çıkmak amacı ile kurulmuş olan girişimcilik destek programından yararlanmak adına şarttır. Verilen eğitimlerin esas gayesi bu programa müracaat etmek adına istenmiş olan iş planı tasarısı nasıl hazırlanması gerekir bunun öğrenilmesidir.

  Girişimcilik Destek Programı Başvuru Şartları

  Kosgeb programlarından şahsi çalışma yerini kuracak olan kişiler adına var edilen devlet teşvik kredisi olanağı sunan program müracaat koşulların ilk sırasında uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlanması gelir. Eğitimde başarı gösteren bir şekilde tamamlayan kişi artık şahsi çalışma mekanını açabilir ve hazırlamış olduğu iş planı tasarısı ile devlet teşvik kredisi olanaklarından yararlanmak adına KOSGEB şubelerin kapısını çalabilir. Çalışma yeri devlet teşvik kredisi müracaatında bulunmadan evvel ev hanımı olan kadın yeni girişimci, gazi, engelli ya da birinci dereceden şehit yakını statüsü nasıl olursa olsun şu belgeleri ve kayıt detaylarını da yerine getirilmesi gerekmektedir. KOSGEB kayıt, kobi bildirgesi ve bilgi dokümanlarıdır. Bu işlemleri de uygun bir biçimde tamamlayan kişiler hazırlamış oldukları iş planı tasarıları kabul edilmesi durumunda çalışma yeri açmak adına devlet teşvik kredisi edinmiş olmaktadırlar. Yazının başında da belirtildiği gibi ev hanımı olan kadın girişimciler, birinci dereceden şehit yakını olan, engeli bulunan ( özürlü ) gazi makamındaki girişimciler bu olanaklardan ayrıcalığı bulunacak biçimde yararlanırlar.

  Teşvik Kredisi Diğer Şartlar

  Teşvik kredisi destek seviyeleri bölgeye ve girişimci durumuna göre farklılık göstermektedir. KOSGEB 50.000 Türk lirası hibe destek kredi ile 100.000 Türk lirası faizsiz kredi olanağından tüm vatandaşlar bütün olarak yararlanmaktadır. Belirtilmiş olan oranlar sunulan hibe krediyi tam şekilde sağlayabilmek adına yapılmış olan harcama tutarını ifade etmektedir. Ekonomik açıdan ifade edilmesi gerektiğinde, girişimci 50.000 TL hibe kredi olanağından faydalanmak adına 3.4.5.6. bölgelerde bulunuyor ve olağan bir statü grubunda ise 65.000 TL masraf yapması lazım gelirken benzer bölgede bulunan kadın girişimci, birinci derecede şehit yakını, gazi ya da engelli vatandaşlar 55.000 TL masrafta bulunması yeterli olmaktadır.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Hayvancılık Devlet Teşvik Kredisi Nasıl Alınır?

  Devlet hayvancılık işiyle meşgul olan ya da yapmayı hedefleyen kişiler içinde Ziraat bankası aracılığıyla sağlanmaktadır. Ziraat bankasından hayvancılık yapmayı isteyen kişilerin alacak oldukları hayvanın ırkı, yaşı, doğum sayısına göre elverişli koşullarda kedi değerlendirilebilirler. Hayvancılığa yeni adım atanlar için ırkı, cinsi belirlenmiş olan kayıtlı evraklı hayvan alımı yapılmadan evvel kesinlikle alacak oldukları hayvan sayısına benzer değerde ipotek değeri bulunan taşınmaz mal ile bordrolu çalışan kişiyi kefil göstermeleri gerekir. Hayvancılığa devam edenler ise belirtilmiş sayıda, ırkı, cinsi belli olan kaydı bulunan belgeli hayvanları, yetiştirmiş oldukları hayvanların küpe numaraları üstünden kredi kullanımı yapabilirler.

  Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Şartları

  Hayvancılık sektöründe çalışmak isteyen kişiler Ziraat Bankasına müracaat etmeleri durumunda büyükbaş hayvan hibe kredisi koşulları konusunda kapsamlı bilgi alabilirler. Devlet desteği alınacak olan büyükbaş hayvanın kesinlikle Türkvet’ e kaydının bulunması gerekmektedir. Büyükbaş hayvanın maksimum bir defa doğum yapmış olmalı, 36 ayı doldurmuş olmamalı, alınacak olan büyükbaş şayet ki mandaysa 48 ayı doldurmuş olmaması ve bir defa doğum yapmış olması gerekir, büyükbaş türünün holstein siyah ile alaca ya da simenta, brownsiwis, jersey olması şartlar arasındadır.

  Devlet Hibe Teşvik Kredisi

  Devlet tarafından teşvikli hayvancılık hibe kredisi olanaklarını aynı hazırlamış oldukları tasarı ve destek çıkılan bölgelerde bulunmaları halinden (TKDK) yani tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu aracılığıyla tarım işiyle meşgul olan kişilere vermektedir.
  tıkla sorunu sor

  Teşvik Kredisi Nasıl Alınır? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın