• Teşvik Kredisi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları 2018


  Ekonomiye yeniden canlılık kazandırmak, iş kuracak yeni girişimcilere fırsatlar oluşturmak adına hükumet tarafından zaman içerisinde bazı sektörlere teşvik kredisi verilmektedir. Küçük ölçekli yani KOBİ olarak adlandırılan işletmeler bu kapsama dahil edilerek teşvik kredi alabilmektedirler. Teşvik Kredisi Nasıl Alınır? Ve kimler başvuruda bulunabilir sorusu sıkça sorulduğundan özellikle hayvancılık, sanayi, tarım, sağlık ve turizm işine girmek isteyen teşebbüsler bu krediden yararlanmaktadırlar. Bunun yanı sıra bulunduğu bölgeye tarımı geliştirmek adına yatırım projesi yapanlar, arıcılık işini yapanlar, sera faaliyetinde bulunanlar ile köye dönüş projesi kapsamında bulunanlarda Teşvik Kredisi Başvuru Şartları arasında yer almaktadır. Girişimcilerin kuracakları sektöre göre alınan krediler karşılıksız olabileceği gibi faiz sizde kredi imkanı sunulmaktadır.


  Yeni Girişimciler İçin Teşvik Kredisi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları 2018

  Devlet Destekle Kredisi olarak ta bilinen Teşvik Kredisi Başvuru Şartları 2018 yılı içerisinde belirli sektörlere verildiği gibi tüm sektör sahiplerine verilmemektedir. Yukarıda belirtilen sektörler arasında bulunan kişiler demirbaşlarını almak istediklerinde bu krediden yararlanabildikleri gibi krediden yararlanmak isteyen kişiler KOSGEB tarafından açılacak olan girişimcilik kursuna katılmaları ve başarılı olmaları gerekmektedir. Teşvik Kredisi Nasıl Alınır 2018 yılı içerisinde de değişmeyerek girişimcilik belgesi alan kişiler sonraki süreçte girişimciler hayata geçirmek istedikleri projeyi hazırlayarak onaya sunduklarında projenin kabul edilmesi dahilinde belirlenen finans kurumları tarafından teşvik kredisi alabilmektedirler. Finans kurumları girişimcilerin projesine göre ve ihtiyaç olunan desteğin mahiyetine göre yapılan anlaşma gereği faizsiz veya geri ödemeksizin kredi kullandır maktadırlar.

  Teşvik Kredisi Nasıl Alınır? Sorusuna verilecek yanıtlar arasında ülkemizde belirli sektörlere verildiği gibi en çokta tarım ve hayvancılık sektörüne giriş yapmak isteyen kişiler demirbaşlarını ve giderlerinin çoğunu bu kredi tarafından karşılamaktadırlar. Ekonominin kalkınmasında ve kırsal kalkınmaya yönelik yapılan projelerin yapılması dahilinde teşvik kredileri kullanılmaktadır. Teşvik Kredisi Nasıl Alınır 2018 yılı içerisinde her finans kurumu kendince belirlemiş olduğu kriterler doğrultusunda vermektedir. Ziraat Bankası hayvancılıkla ilgili projesini hazırlayan kişilere teminat göstermek şartı ile yetiştireceği hayvanın sayısı ve türüne göre kredi kullandırmaktadır. Bundan dolayı devlet tarafından sunulan teşvik kredisine proje kapsamının yanı sıra finans kurumlarının çalışmalarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Teşvik Kredisi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları 2018 Hangi Kurumlar Vermektedir

  KOBİ’lere sunulan teşvik kredisini KOSGEB, Kalkınma Ajansları, Kooperatifler, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumları ve Anlaşmalı Finans Kurumları tarafından verilmektedir. Bu kurumlar vermiş oldukları kredileri geri ödemeksizin verdiği gibi sıfır kredi şartları ile vererek ekonomiyi canlandırmayı hedeflediği gibi yeni girişimcilere de kapılarını açmaktadır. Teşvik Kredisi Başvuru Şartları arasında hayvancılığın artmasını sağlamak için projesi bulunan kişiler çiftçi olduklarına dair kayıtlarını yaptırmaları gerektiği gibi hayvancılık yapacakları bölgede gerekli alt yapı çalışmalarını da bitirmiş olmaları gerekmektedir. Teşvik Kredisi Başvuru Şartları 2018 yılında tarım sektöründe bulunanlara daha fazla ekim yapmaları için akaryakıt, gübre, tohum gibi ihtiyaçları Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından verilen krediler tarafından desteklenmektedir.

  Tarım’ın yanı sıra sanayinin gelişmesinde de girişimci olmak isteyen kişiler Teşvik Kredisi Nasıl Alınır? Diye sorduklarında özellikle kalkınma kapsamında bulunan iller ve Organize Sanayisi kurulmaya başlayan illerde fabrika kurulması ve üretim yapılmasının teşvik etmek amacıyla fabrikalarının yapılacak yerler için arazi tahsis edilmesi, vergi indiriminin yapılması ve faizsiz kredi verilmesi gibi teşvikler sunulmaktadır. Sanayi sektörüne girecek kişiler Teşvik Kredisi Nasıl Alınır 2018 yılı içerisinde faaliyete geçirecekleri sektör ile ilgili fizibilite çalışmalarını yaptıktan sonra projelerini hazırladıklarında da teşvik kredisinden yararlanabilmektedirler. Devlet tarafından verilen kredi sayesinde demirbaşların alınabildiği gibi, yer tahsisinde yapılan bağış veya indirimlerle büyük anlamda destek verilmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ev Hanımları İçin Teşvik Kredisi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları 2018

  Teşvik Kredisi Nasıl Alınır? Ayrıca kimler alabilir denildiğinde ev hanımı, engelli, şehit ve gazi yakınlarına da verilen teşvik kredileri yeni işyeri açacak kişilere KOSGEB üzerinden destek verilmekte iken hayvancılık yapacak olan kişiler bu desteği Ziraat Bankası tarafından verilmektedir. Teşvik Kredisi Nasıl Alınır 2018 yılında şartlar değişmemiş olup yeni girişimciler mutlaka Girişimcilik Kursuna katılmaları gerekmektedir ki bu kurslar KOSGEB tarafından açıldığı gibi bazen belirleyeceği kurum ve kuruluşlar tarafından da açıldığı gibi  İş – Kur tarafından da açılmaktadır.  Devamlılık zorunluluğu bulunan kursun 32 saat üzerinden yapılarak sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olmak zorunluluğu bulunmaktadır. Bu belgeye sahip olan kişiler projelerini hazırladıktan sonra teşvik kredisi için başvuru yapabilirler.

  Teşvik Kredisi Başvuru Şartları arasında bu hususları tamamlayan kişiler işletmelerine destek olarak geri ödemeksizin 50.000 TL alırlarken sabit destekle geri ödemeli 100.000 TL alabilmektedirler. Ayrıca kadın girişimciler, şehit ve gazi aileleri 1. Ve 2. bölgelerde %60 oranından teşvik kredisinden yararlanırlarken diğer bölgede bulunan girişimciler %70 oranında faydalanmaktadırlar. Teşvik Kredisi Başvuru Şartları 2018 yılında da değişmediği görülerek bu oranlar sadece yeni iş kurmak isteyen kişiler için geçerlidir. Hayvancılık, arıcılık ve tarım sektöründe faaliyet gösterecek kişiler finans kurumlarının belirlediği oranlar ve şartlar dahilinde teşvik kredisinden yararlanabilirler.

  Hükumet tarafından yapılan bu uygulama sayesinden ekonominin büyüdüğü ve yeni girişimcilerin arttığı gözlendiği gibi tarım sektörünün yeniden canlandığı görüldüğü gibi sanayi sektörünün geliştiği ve üretimin arttığı görülmektedir. Teşvik Kredisi Nasıl Alınır? Sorusunun cevabını bulan girişimciler projelerini çizip evraklarını tamamladıklarında başvurularını yaparak teşviklerini alarak işletmelerini kurabildikleri gibi hali hazırda işletmesi bulunan kişiler de işletmelerini geliştirmek istiyorlarsa başvuru yapabilirler.

  Esnafa Faizsiz Kredi Müjdesi

  2018 – Faizsiz Çiftçi Kredileri

  KOSGEB Faizsiz Kredi  tıkla sorunu sor

  Teşvik Kredisi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları 2018 İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın