• TC No İle Sigorta Sorgulama


  İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte artık işlemler çok kolaylaşmıştır. Kurumların sağladığı imkanlar dahilinde online olarak sorgulamaları, ödemeleri gibi pek çok işlemi kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılmasına olanak tanınan hizmet alanlarından bir tanesi de sigortalar ile ilgilidir. TC no ile sigorta sorgulama işlemi kişilere sağlanan online hizmetler arasındadır. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına bağlı olarak çalışan kişiler hizmet süresinin dolması ile birlikte sigortanın sağladığı emeklilik dönemine girerler. Emeklilik sigortanın sağladığı güvenceler arasındadır. Çalışma hayatları boyunca verdikleri emeklerin karşılığı olarak da düşünülen emeklilik, çalışanların bir süre sonra dört gözle bekledikleri bir dönemdir. Hizmet süresi içerisinde gerekli şartların yerine getirilmesinde yapılacak olan işlemlerden biri de prim ödeme işlemidir. Adınıza ödenecek primler ve bunun dışında sağlanan şartlar ile birlikte emeklilik gerçekleşir.


  Emeklilik için çalışma süresi de önem arz etmektedir. Adınıza yatırılan primler, sigortanız başlatıldığından itibaren ne kadar çalıştığınız gibi pek çok bilgiye sorgulama işlemi ile erişebilirsiniz. T.C. no ile sigorta sorgulama işleminde sigortanız ile ilgili detaylı bilgilere güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu sigorta sorgulama işlemi ile SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarının her biri içine ayrı ayrı gerçekleştirebilme imkanınız bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti numaranız ile birlikte yapacağınız sigorta sorgulama işleminizi online olarak E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bilindiği üzere E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız sorgulama işlemleri için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubelerine gidip kimliğiniz ile başvuruda bulunarak 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenize sahip olabilirsiniz. Bu şifre ile E-Devlet sistemi üzerinden tüm işlemler gerçekleştirilebilir. Yazımızın devamında her üç kurum için de ayrı ayrı TC no ile sigorta sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

  SSK TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  E-Devlet sistemi üzerinden SSK’lı olan kişilerin TC no ile sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeleri için E-Devlet şifrelerini temin edip aşağıda bulunan bağlantı linkine tıklamaları gerekmektedir. Şifremizi temin ettikten sonra ise açılan sayfada öncelikle kimlik doğrulama için resimde belirtilen butona tıklamanız gerekir.

  4a hizmet dökümü

  Ardından T.C. kimlik numaramızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Son adımda ise “sisteme giriş yap” butonuna tıklayınız.

  Sponsorlu Bağlantılar


  154

  Görsel olarak da anlatılan adımları uygulayarak sigorta sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz.

  SSK TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  BAĞ-KUR TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  BAĞ-KUR’a bağlı olarak sigortalı çalışan bireyler E-Devlet sistemi üzerinden TC no ile sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. Bunun için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra ise açılan sayfada ilk olarak kimlik doğrulama için “kimliğimi şimdi doğrula” butona tıklayınız.

  4b siyah

  Devamında ise resimde gösterilen alanlara T.C. kimlik numaramızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Son adım olarak “sisteme giriş yap” butonuna tıklayınız.

  e-devlet sgk tahsilat

  Bu şekilde sigorta sorgulama işlemi tamamlanmış olur.

  BAĞ-KUR TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  Emekli Sandığı TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama yapmak için E-Devlet şifrenizin olması yeterlidir. Emekli Sandığı TC no ile sigorta sorgulama işlemini için yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantı linkine tıklayınız. Şifrenizi temin edip bağlantı linkine tıkladıktan sonra ise açılan sayfada ilk olarak kimlik doğrulama için resimde çerçeve ile belirtilen butona tıklayınız.

  4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü

  Sonrasında ise T.C. kimlik numaramızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak bilgilerden emin olup “sisteme giriş yap” butonuna tıklayınız.

  154

  Belirtilen adımları uygulayarak Emekli Sandığı için sigorta sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

  Emekli Sandığı TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  TC No İle Sigorta Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Ersin dedi ki:

   04 01 1994 sigorta girişim ve 4800 prim günüm var 4.ay 1976 doğumluyum nezaman emekli olurum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    04.01.1994 tarihli sigorta başlangıcına göre;

    – İşe başlama tarihi yani ilk sigortalı olma tarihi 24.11.1992 ile 23.05.1994 tarihleri arasında olan erkeklerin SSK emeklilik şartları; tamamlamaları gereken sigortalılık süresi 25, tamamlamaları gereken yaş 54 ve tamamlamaları gereken prim ödeme gün sayısı 5675’dür.

  2. CUMA HAKSEVER dedi ki:

   SSK DÖKÜMANIM

  3. Erkan dedi ki:

   Sigortanin yattığını ayın kaçında görebilirim

  4. AliRiza Engin dedi ki:

   Merhaba,Almanyada yasiyorum .1980 den su ana kadar prim ödeyerek emekli olmak istiyorum,27 yil Almanyada sigortali calismisligim var,fakat Türkiyete hic sigortali calismadim,Alman Vatandasiyim,yardimci olursaniz sevinirim ,ne kadar ödeme yapmam lazim

   Saygilarimla

   Engin

  Sorunuzu Yazın