TC Kimlik No İle SGK Sorgulama | SSK | SGK | Sorgulama | Hizmet Dökümü | Gün Sayısı
 • TC Kimlik No İle SGK Sorgulama  SGK

  Sosyal Güvenlik Kurumu, bünyesinde bulunan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarından birine bağlı olarak sigortalı çalışan kişilere hem sosyal hizmetler sağlamaktadır hem de sağlık güvencesi sunarak yanınızda olmaktadır. Sigortalı olan kişilerin adına yatırılan prim sayesinde SGK’nın sağladığı hizmetlerden yararlanabilir. Özellikle bu konuda bir hizmet alırken sıkıntı çıkmaması adına primlerin düzenli bir şekilde yatırılması gerekmektedir. Şayet primler siz tarafından değil kurum tarafından yatırılıyor ise yaptırılıp yatırılmadığı kontrol etmeniz önemlidir. Sigortanız ile ilgili yapılması gereken işlemlerin yapılmaması durumunda SGK’nın sağladığı sosyal hizmetlerden ya da sağlanan sağlık güvencesinden faydalanamama gibi bir durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda hem siz hem de sizin güvencenizden yararlanan yakınlarınızın hizmet alacağı anda sıkıntı çıkması maddi olarak sizi zor durumda bırakabilir. Bu sebep ile sigortanızın kontrolünü gerçekleştirmek ciddi derecede önem taşımaktadır.

  Güvencenizin size sağladığı hizmetlerde sorun çıkmaması adına ve sigortanız ile ilgili detaylı bilgiye erişmek için TC kimlik no ile SGK sorgulama işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak pek çok kurum ile anlaşmalı yürütülen sorgulama işlemlerini bireylere sunan E-Devlet sistemi üzerinden aynı zamanda TC kimlik no ile SGK sorgulama işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı için ayrı sayfalar üzerinden yapılacak olan SGK sorgulama işlemi için E-Devlet şifrenizin olması yeterlidir. Bu şifreyi sadece TC kimlik no ile SGK sorgulama işlemi değil E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen diğer işlemlerde de kullanabilirsiniz. Yazımızın devamında her üç kurum için de ayrı ayrı TC kimlik no ile SGK sorgulama işleminin nasıl yapıldığı konusunda detaylı bilgileri paylaşacağız.

  TC Kimlik No İle SGK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet sistemi üzerinden TC kimlik no ile SGK sorgulama işlemini yapmak çok basit olup  için tek ihtiyacınız olan şey E-Devlet şifresidir. Eğer E-Devlet şifresi sahibi değilseniz size en yakın PTT şubelerinden birine gidip kimliğiniz ile birlikte E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekir. Sonrasında 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde size teslim edilir. E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra yapacağınız adımlar çok basittir. İlk olarak SSK, BAĞ-KUR ya da Emekli Sandığı kurumlarından bağlı olduğunuz kurumun aşağıda paylaştığımız ilgili bağlantı linkine tıklayınız. Açılan sistemde resimde belirtildiği gibi “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

  4a hizmet dökümü

  Kimliğinizin doğrulanma adımında sizden istenen T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi ilgili kutucuklara giriniz. Girdiğiniz bilgilerin eksiksiz olduğunu kontrol ettikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

  e-devlet

  Tıkladıktan sonra TC kimlik no ile SGK sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz. SGK bünyesinde bulunan bağlı olduğunuz kurumun hizmetlerini ve size sunduklarını görebilirsiniz. Aynı zamanda SGK hizmet dökümü bilgilerine erişebilirsiniz.

  T.C. Kimlik No İle SSK (4A) Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  T.C. Kimlik No İle BAĞ-KUR (4B) Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  T.C. Kimlik No İle Emekli Sandığı (4C) Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  TC Kimlik No İle SGK Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Mehmet Ali dedi ki:

   1970 Dogumlu 1985 sigorta başlangıcı 9200 pirimim var pirimlerim yüksekten yattı şu ana kadar şimdi işten cıkarıldım askeri ücretli bir işe girersem emekliligimde bana zararı olurmu emeklilime 3 yıl kaldı Teşürler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Primlerinizi doldurduğunuz için maaşını etkilemez.

  2. Basri Öztürk dedi ki:

   30 yıldan fazla çalışanların emekli ikramiyeleri neden gönderilmiyor?

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi için alo 170 danışma hattını arayınız lütfen

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.