• TC Kimlik No İle SGK Sorgulama


  Sosyal Güvenlik Kurumu, bünyesinde bulunan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarından birine bağlı olarak sigortalı çalışan kişilere hem sosyal hizmetler sağlamaktadır hem de sağlık güvencesi sunarak yanınızda olmaktadır. Sigortalı olan kişilerin adına yatırılan prim sayesinde SGK’nın sağladığı hizmetlerden yararlanabilir. Özellikle bu konuda bir hizmet alırken sıkıntı çıkmaması adına primlerin düzenli bir şekilde yatırılması gerekmektedir. Şayet primler siz tarafından değil kurum tarafından yatırılıyor ise yaptırılıp yatırılmadığı kontrol etmeniz önemlidir. Sigortanız ile ilgili yapılması gereken işlemlerin yapılmaması durumunda SGK’nın sağladığı sosyal hizmetlerden ya da sağlanan sağlık güvencesinden faydalanamama gibi bir durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda hem siz hem de sizin güvencenizden yararlanan yakınlarınızın hizmet alacağı anda sıkıntı çıkması maddi olarak sizi zor durumda bırakabilir. Bu sebep ile sigortanızın kontrolünü gerçekleştirmek ciddi derecede önem taşımaktadır.


  Güvencenizin size sağladığı hizmetlerde sorun çıkmaması adına ve sigortanız ile ilgili detaylı bilgiye erişmek için TC kimlik no ile SGK sorgulama işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak pek çok kurum ile anlaşmalı yürütülen sorgulama işlemlerini bireylere sunan E-Devlet sistemi üzerinden aynı zamanda TC kimlik no ile SGK sorgulama işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı için ayrı sayfalar üzerinden yapılacak olan SGK sorgulama işlemi için E-Devlet şifrenizin olması yeterlidir. Bu şifreyi sadece TC kimlik no ile SGK sorgulama işlemi değil E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen diğer işlemlerde de kullanabilirsiniz. Yazımızın devamında her üç kurum için de ayrı ayrı TC kimlik no ile SGK sorgulama işleminin nasıl yapıldığı konusunda detaylı bilgileri paylaşacağız.

  TC Kimlik No İle SGK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet sistemi üzerinden TC kimlik no ile SGK sorgulama işlemini yapmak çok basit olup  için tek ihtiyacınız olan şey E-Devlet şifresidir. Eğer E-Devlet şifresi sahibi değilseniz size en yakın PTT şubelerinden birine gidip kimliğiniz ile birlikte E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekir. Sonrasında 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde size teslim edilir. E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra yapacağınız adımlar çok basittir. İlk olarak SSK, BAĞ-KUR ya da Emekli Sandığı kurumlarından bağlı olduğunuz kurumun aşağıda paylaştığımız ilgili bağlantı linkine tıklayınız. Açılan sistemde resimde belirtildiği gibi “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

  4a hizmet dökümü

  Kimliğinizin doğrulanma adımında sizden istenen T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi ilgili kutucuklara giriniz. Girdiğiniz bilgilerin eksiksiz olduğunu kontrol ettikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

  Sponsorlu Bağlantılar


  e-devlet

  Tıkladıktan sonra TC kimlik no ile SGK sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz. SGK bünyesinde bulunan bağlı olduğunuz kurumun hizmetlerini ve size sunduklarını görebilirsiniz. Aynı zamanda SGK hizmet dökümü bilgilerine erişebilirsiniz.

  T.C. Kimlik No İle SSK (4A) Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  T.C. Kimlik No İle BAĞ-KUR (4B) Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  T.C. Kimlik No İle Emekli Sandığı (4C) Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  TC Kimlik No İle SGK Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Göksel Yüksel dedi ki:

   eşim engelli yüzde 89 5840 günü var malulen emekli maaşı kaç para olur asgari den fazla yatırılmıştı 1989 da sigortalanmış

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    https://www.ssk.biz.tr/emekli-maasi-hesaplama/ yazımızdan 4/a emekli maaşı hesaplama linkinden bilgilerinizi girerek maaşınızın ne kadar olduğunuz görebilirsiniz.

  2. Dursun dagdeviren dedi ki:

   Merhaba 1966 doğumluyum 1982 ssk girişim var 3054 pirim günüm var 2079 gün bağkur var ancak bağkur a hiç ödeme yapmadım yani borçluyum bu durumda nasıl emekli olabilirim borcumu ödeme imkanım yok yasalarda bununla ilgili bir çalışma veya bir kolaylık sağlayacak durum varmı teşekkürler

  3. Hakan Kirma dedi ki:

   Merhabalar.
   Benim adim Hakan Kirma. Yurt disinda yasiyorum. Turkiyede sigortali olarak calisip calismadigimi nasil arastirabilirim.? Tesekkurler

  4. Emir dedi ki:

   Selamlar 2002 yılında vekil öğretmen olarak ise başladım ve 2 dönem yaptım emekli sandığına 16 ay civarında bir sigortalı olma durumum var daha sonra yurt dışında yaşamaya başladım emeklilik yaşım nedir acaba doğum yılim 1976 tsk ederim şimdiden

  5. nurettin dedi ki:

   askerlik borçlanması emeklilik yaşını geri çeker mi

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Nurettin Bey merhaba,

    Eğer askerlik ilk sigorta başlangıcından önce ise geriye çeker.

  6. Aysegul dedi ki:

   Esimin sigortası yok bende şuan hamileyim 7 haftalik analık sigortasından yararlanmak için ne yapmam lazim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Eğer kastınız Genel Sağlık sigortasından yararlanmak ise Kaymakamlıklarda bulunan birimlerde gelir testi yaptırarak sağlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  7. Fikret ertuna dedi ki:

   10 10 1980 doğumluyum sigorta giriş tarihim 01 10 1998 4598 gün yer alti çalışmam var nezaman emekli olurum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Fikret Bey,

    24 Mayıs 1997 – 23 Kasım 1998 yılları arasında sigortası yatmaya başlayan vatandaşların tamamlaması gereken yaş sınırı 57, sigortalılık süresi 25 yıl, prim ödeme süresi 5900 gündür.

  8. Nursema Memişoğlu dedi ki:

   14 Nisan tarihinde doğum yaptım. 5 Temmuz işbaşı tarihim. Doğum paramın hala yatırılmadığını bildirmek istiyorum ve ne zaman yatırılacağını öğrenmek istiyorum. Saygılar..

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Nursema Hanım merhaba,

    Ağustos ayında rapor paranızın yatması gerekiyordu. Alo 170 hattından konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eksik evrağınız olabilir.

  9. Evren Köse dedi ki:

   İsteğe bağlı sigortalı oldum. 15.06.2017 itibarı ile. Aylık ödemem ne kadar?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    01 Ocak 2017 ile 31 Aralık 2017 arası en düşük isteğe bağlı bağ-kur primi: 568,80 T.L dir. E- Devletten veya banka internet şubeden borç sorgulayıp ödemenizi öğrenebilirsiniz.

  10. Aysel Köse dedi ki:

   01.04.2017 de devlet bakıcı desteği ile işe başladım işverenim kanun gereği hesabıma 1511 lira yatırması gerekiyor.yatırıyor fakat 611 lirasını geri istiyor şikayetçi olmak istiyorum neyapmam gerekir

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Alo 170 SGK danışma ve Şikayet hattına veya En yakın İş-kur müdürlüğüne şikayette bulunabilirsiniz.

  11. İbrahım dedi ki:

   03.03.2017 tarihinde 61 yaş hadinde sgk kurumuna emeklilik için müracaatte bulundum. Bugüne kadar her hangi bir haber alamadim.
   Bu konu hakkında bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.Selamlar.

  12. Songul Under dedi ki:

   Hakkimda bir dava acilmis mi?

  13. Mustafa ERTAŞ dedi ki:

   4 -C li olarak kamuda çalışmaktayım işe giriş tarihi mi yılı tamamlar yoksa takvım yılımı 19 -9- 1976 işe giriş tarihi şu anda çalışmaktayım kaçıncı ayda yıl dolmuş oluyor teşekkür ederim.

  14. sultan dedi ki:

   eşim için size sorum olcak 19/01/1969 doğumlu 12ay/1988 yılında siğortalı sprimi 7000-ile 80000 arası ne zaman emekli olur

  15. Berrin Aydın dedi ki:

   Rahmetli eşinden dul maaşı alıyorum .SSK emeklisi olan annem ve babamdan allah korusun birşey olsa birinden veya ikisinden maaş baglanıyormu ailem hasta ve birşey olursa onlara nasıl yaşarım endişesi taşıyorum.saygılar

  16. Derya dedi ki:

   01 02 2017 sigorta girişim yapıldı 28 02 2017 de çıkış yapıldı sağlık hizmetlerinden nekadsr faydalanılır in nekadsr ve hangi aya kadar bakılabilirim

  17. nebi temelli dedi ki:

   esim ELİF TEMELLİ 1 adet sol meme protezi ve askısı aldı 07/02/2017 tarihinde . daha once 09/05/2015 tarihinde almıştı. lakin hastanenının verdiği rapora göre senede bir alırsın diye rapor verdiler .lakin emekli sandığından gelen yazıya göre 2 senede bir alınır diye. ben bu raporu unuversite hastanesinden aldım heyet imzalarıda var acaba memurların veya imza atan hocaların bilgisi yokmu….Ben 09/05/2017 tarihinden sonra tekrar rapormu çıkartmam gerekiyor aynı evrakları o zaman göndersem olurmu.Bilgi verirseniz memnun olurum ilginize teşekkürler.esimin T.C.45715597698 dir.

  18. özlem dedi ki:

   sigortasız çalıştırmak yasak sgk şikayet 170 arayarak şikayette bulunduğum halde hemde çalıştıranın çalışanın adreslerini tlflarını verdiğim halde ve kaç kere arayıp şikayette bulundum ve hiçbişi yapılmadı çalıştıranda çalışanda hala devam ettikleri halde ve ben üstüne basa basa şikayet ediyorum neden kaileye alınmıyo neden işlem yapılmıyo nasıl göz yumuluyo neden ilgilenilmiyo başka yolu varsa onada başvuralım oda ilgilenmez biz sadece şikayette bulunmkla kalıyoruz ne güzel iş herşeyi biz yapalım bu işlere bakanlar oturdukları yerden bizim hakkımızı yesin ohhh

  19. Ruşen İnceoğlu dedi ki:

   merhaba, 2004 yılında emekli oldum.İntibak yasasından faydalanabilecek miyim.Teşekkürler
   ,
   T.C.Kimlik No. 36454975496

  20. Nurcan Anaç dedi ki:

   1980 doğumluyum 3 tane çocuğum var doğum borçlanması yaparak emekli olabiliyormuyum.
   Teşekkürler

  21. celil dedi ki:

   ben engelli memurum.4/2 650 ek gösterge de çalışıyorum.emekli olsam ne kadar maaş alırım.20 yıllık hizmetim var.

  22. nahide kilic dedi ki:

   merhaba sayin ferhat bey .sizle gorusmusduk benim dosyamla ilgili kesin bir cevap vermeniz icin size ulasamadim malisev cevap veren yok. lutfen ne yaptiniz cevap yazarsaniz sevinirim tesekkurler .

  23. Basri Öztürk dedi ki:

   30 yıldan fazla çalışanların emekli ikramiyeleri neden gönderilmiyor?

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi için alo 170 danışma hattını arayınız lütfen

  24. Mehmet Ali dedi ki:

   1970 Dogumlu 1985 sigorta başlangıcı 9200 pirimim var pirimlerim yüksekten yattı şu ana kadar şimdi işten cıkarıldım askeri ücretli bir işe girersem emekliligimde bana zararı olurmu emeklilime 3 yıl kaldı Teşürler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Primlerinizi doldurduğunuz için maaşını etkilemez.

  Sorunuzu Yazın