Sorgulamalar

TAPU BİLGİLERİ SORGULAMA

TAPU BİLGİLERİ SORGULAMAKişiler ev alım satım işlemlerini yapmak için tapuya ihtiyaç duyarlar. Ev alım satım işlemlerini gerçekleştirmek için tapuya sahip olabilmek gerektiğinden dolayı ise Tabu ve Kadastro Müdürlüklerine gidilmesi gerekmektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte ise internet üzerinden birçok işlem yapılabildiği gibi tapu bilgileri sorgulama işlemi de yapılabilir. İnternet üzerinden E-Devlet sitesi sayesinde gerçekleştirilen tapu bilgileri sorgulama işlemi ile Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde uzun kuyruklarda bekleme derdi son buluyor. E-Devlet üzerinden tapu bilgileri sorgulama işlemi ile ilgili merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şey yazımızda mevcuttur.


E-Devlet Tapu Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden tapu bilgileri sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için ilk olarak e-devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifresi edinmek oldukça kolay bir işlemdir. Size en yakın bir PTT şubesine gidip 2 TL işlem ücreti ödeyerek E-Devlet şifresine sahip olmanız mümkündür. E-Devlet şifresine sahip olduktan sonra E-Devlet tapu bilgileri sorgulama işlemleriniz için uygulayacağınız adımları sırası ile anlattık.

  1. E-Devlet üzerinden tapu sorgulama işlemleriniz için ilk olarak yapmanız gereken işlem yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamaktır.
  2. Bu bağlantı adresine tıkladığınız zaman karşınıza Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün Tapu Bilgileri Sorgulama sayfasına ulaşacaksınız.
  3. Bu sayfada öncelikle kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız.
  4. Ardından T.C. kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi gerekli yerlere giriniz.
  5. Daha sonra sisteme giriş yap butonuna tıklayınız.
  6. Bu işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptığınız takdirde e-devlet sistemi üzerinden tapu bilgileri sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden Tapu Bilgileri Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu