Genel

Tamamı Senetle Nasıl Araba Alabilirim?

Senetle araba almak isteyen kişiler, alacakları araba için bankaya kredi başvurusu yapmak istemeyen veya herhangi bir peşinatı olmayan kişilerdir. Son zamanlarda ülkede yaşanan ekonomik sorunlar sebebi ile kredi faiz oranlarının oldukça yükselmesi, vatandaşları taşıt alma konusunda farklı yollara başvurmaya zorlamaktadır. Özellikle ülkemizde yer alan birçok banka tarafından her ne kadar taşıt kredileri uygun avantajlarla sunulmaya devam etse de yine faiz oranlarının yüksek olması, kişileri taşıt alma konusunda farklı alternatif arayışlarına sürüklemeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra tamamını senetle araba alma düşüncesine sahip olan bir diğer grup ise bankalardan herhangi bir sebepten dolayı kredi çekemeyen kişilerden oluşmaktadır. Banka kredi notunun düşük olması ya da kara listede yer alan kişilerin mevcut durumları da onları senetle araba almaya iten en önemli faktördür.

Senetle Araba İşlemleri Nasıl Olur?

Senetle araba almak isteyen kişiler, güvendikleri bir galericiden arabalarını peşinat vermeden sadece anlaşılan fiyat üzerinden senet imzalayarak almaktadırlar. Yapılan bu tür satış işlemlerinde genellikle satıcılar sizin için kredi çeker ve çekilen kredilerin aylık tutarları banka yerine galeri sahibine yapılır. Özellikle finansman açıdan güçlü olan galerilerde kredi çekilme işlemine gerek kalmadan satıcılar bu tür işlemleri kendi içlerinde de halledebilmektedirler. Ancak burada dikkat edilecek en büyük nokta galeri sahiplerinin çekmiş olduğu kredi tutarını ve kendi komisyonlarını da yapmış oldukları senete ekliyor olmalarıdır. Bu yüzden imza atılan senette toplam tutarın içinde banka faizleri ve satıcı komisyonuyla oluşturulan bir genel tutar bulunmaktadır.

Tamamı Senetle Araba Alınan Yerler Hangileridir?

Tamamı senetle araba alınacak yerler, ülkemizde faaliyet gösteren tüm galeriler ve bayilerdir. Özellikle kar durumu düşüldüğünde satıcı olan kişi için oldukça avantajlı olan bu durum hiçbir kimse tarafından kaçırılmak istenmeyen bir durumdur. Bu yüzden senetle araba satan yerlere bakıldığında;

  • Ülkemizde faaliyet gösteren araba galerileri,
  • Wowwo araç satış firması,
  • Otonomi senetle araba satın alma,
  • Oto Vadeli,
  • Fuzul Oto,
  • Resmi bayilerdir.

Yukarıda verilen yerler tamamı senetle araba satışı yapan yerlerdir ve buralar üzerinden senetle araba satın alımı kolaylıkla yapılabilir.

Wowwo’dan Senetle Kolay Araba Satın Alma Fırsatı!

Senetle araba satışı yapan Wowwo, hem firma üzerinden hem de internet sitesi üzerinden senetle araba satın almak isteyen müşterilerine yardımcı olan önemli araç satış firmalarından bir tanesidir. Vade imkanları ve ödeme planlarıyla müşterilerini hiç zorlamayan ve ülkemizde faaliyet gösteren en geniş araba çeşitlerine sahiptir olan firmanın, aynı zamanda konusunda uzman personelleri müşterilerine destek verme konusunda oldukça başarılıdır. Firmanın internet adresi olan https://wowwo.com/ üzerinden kişiler hem kendilerine uygun araca göz atabilir hem de fiyat araştırması yapabilirler. Senetle araç satışı yapan Wowwo, uygun geri ödeme koşullarıyla da bu alanda öne çıkan lider firmalardan bir tanesidir. Wowwo’dan senetle araba satın almak isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlar ise şunlardır;

  • Kişilerin düzenli bir gelirleri olmalı ve bunu beyan edebiliyor olmalıdırlar.
  • Senetle araç satın alacak olan kişilerin üzerlerinde herhangi bir icra takibinin bulunmaması gerekir.
  • Emekli olan kişilerin teminat gösterebilecekleri bir taşınmazın tapusu,

Gibi şartlardır. Yukarıda verilen şartlar Wowwo’dan senetle araba satın almak isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlardır.

Otonomi’den Taksit Öder Gibi Senetle Araba!

Taksitli araba satın almanın en güvenli yolu olan Otonomi, bu konuda ülkemizde uzun yıllardır faaliyet veren önemli firmalardan bir tanesidir. Özellikle senetle araç satışlarında oldukça öne çıkan firma, müşterilerine uygun ödeme koşulları altında yardımcı olmaktadır. Firmanın sahip olduğu geniş ürün yelpazesi içinde kendisine en uygun araç seçen kişiler, diledikleri kadar vade olanağıyla zorlanmadan satın aldıkları araçların keyfini sürmektedirler. Otonomi senetle araba satın alacak olan müşterilerinden en önemli şart olarak düzenli bir gelire sahip olmalarını ya da firmaya gösterilecek bir teminatın beyanını bekler.

Oto Vadeli Senetle Araba Alma Zamanı!

Oto Vadeli senetle araba imkânı tanıyan ve bu konuda pek çok müşteriye sahip olan önemli firmalardan bir tanesidir. Özellikle kefilsiz ve kredisiz senetle araba almak isteyen kişiler tarafından tercih edilen firma, senetle araba satın almak isteyen müşterilerine 36 ay vade imkânı da sunar. Oto Vadeli’den senetle araba satın almak isteyen kişiler, firmanın resmi internet sitesi olan http://otovadeli.org/ adresi üzerinden kendisine en uygun aracı seçebilir ve firma ile alınacak araç için gereken detayları görüşebilirler.

Fuzul Oto’dan Uygun Ödeme Koşullarıyla Senetle Araba Alma Şansı

Senetle taksit öder gibi araba satın alma imkânı sunan Fuzul Oto, müşterilerine bu konuda en fazla destek olan ve onları geri ödeme konusunda hiçbir zaman sıkıntıya düşürmeyen firmaların başında gelmektedir. Herkesin bir arabası olsun düşüncesini müşterilerine empoze eden firma, bu hedef doğrultusunda tüm müşterilerine en kolay yollardan araba satın alma şansı tanır. Peşinatsız ve kredisiz otomobil satışı yapan Fuzul Oto, bu konuda senelerdir profesyonel çalışan firmalardan bir tanesidir. Fuzul Otodan senetle araba satın almak isteyen kişiler firmanın aşağıda verilen internet adresi üzerinden uygun modellerdeki arabalara göz atabilir ve kendilerine en uygun arabayı kolayca seçebilirler. Buna göre firmanın internet adresi;

Yukarıda verilen adres üzerinden kişiler senetle satın alacakları arabanın tüm detaylarına ve fiyat bilgilerine ulaşabilirler. Aynı zamanda firma internet sitesi üzerinden müşterilerine her türlü konuda yardımcı olmakta ve iletişim kanalları üzerinden bağlantı olanağı sunmaktadır.

Tamamı Senetle Araba Alma Şartları Nelerdir?

Tamamı senetle araba alma şartları için aslında sadece düzenli bir gelirinizin olması yeterlidir. Senetle araba satışı yapan yerler bankalar kadar bu konuda özentili davranmamaktadır. Bu gibi yerler için önemli olan asıl nokta sizin parayı ödeyip ödeyemeyeceğinizdir. Bu yüzden genellikle senetle araç satışı yapan firmalar müşterilerinden düzenli gelire sahip olmalarını beklemektedir. Düzenli bir geliri olduğunu senetle araba satın alınacak yerlere beyan edemeyen kişilerin, satın alma işlemleri maalesef yapılmaz. Bunun yanı sıra eğer senetle araç satın almak isteyen kişi emekli ise, bu kişilerden de mutlaka taşınmaz bir malın kendi üstlerinde yer alan tapularının gösterilmesi mecburidir. Bu gibi şartlar tamamen senetle araç satışı yapan kişilerin kendisini güvence altına alma durumlarıdır. Karşı tarafın borçlarını düzenli olarak ödeyeceklerine dair birer teminat olan yukarıda verilen şartlar genellikle senetle araç satışı yapan firmaların birçoğundan istenen şartlardır.

Senetle Araba Almanın Riskleri Nelerdir?

Kişiler, bu işlemi gerçekleştirmek için senetle araba alma risklerini göz önünde bulundurmalıdırlar. Öncelikle dikkat edilecek kısım senet kısmıdır. Özellikle senet konusunda herhangi bir bilgisi olmayan kişiler mutlaka satın alma işlemleri için yanlarında güvendikleri ve bu konuda tecrübeli birini götürmelidirler. İlk defa senetle satın alma işlemi yapacak olan kişilerin özellikle tek senet yapmamaya gayret etmeleri gerekmektedir. Daha küçük miktarlarda yapılan senetlerle aylık olarak senetlerinizi geri alabilirsiniz. Bu durum oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Çünkü eğer son aya kadar ödediğiniz senetlerinizin son birkaç taksitini ödeyemezseniz, satıcı elindeki tüm seneti işleme koyarak sizden tüm parayı tahsil etmeye çalışabilir. Bu yüzden hem güvenilir birinden alışveriş yapmak hem de senetlerinizi aylık olarak imzalamak bu konuda alınacak olan oldukça sağlam tedbirlerdir. Her ay ödenilen senetin geri alınması, kişilerin sahip oldukları borçların orantılı bir şekilde azalmasına ve borçların ay ay imha edilmesine olanak tanır. Bu yüzden bu konuya fazlaca dikkat edilmesi gerekir. Ufacık yapılan bir dikkatsizlik hem ödenilen tüm borçların gitmesine hem de satın alınan arabanın elinizden kayıp gitmesine sebep olacaktır.

Senetle Araba Almanın Avantajları Nelerdir?

Senetle araba almanın avantajları, dezavantajlarına göre oldukça azdır. Ancak yukarıda verilen riskler göz önünde bulundurularak ve belirtilen hususlara dikkat edilerek senetle araba alındığında kişiler en azından bankadan kredi çekemedikleri durumlarda alternatif bir yol olarak kullanabilmektedirler. Acil durumlarda uygulanabilir bir plan olan senetle araba satın alma durumu, kişiler yüksek krediler ödeseler de yine de alternatif olarak kullanabilecekleri bir yöntemdir. Ancak yine de maddi durumu iyi olmayan ve aldığı senetle araba taksitlerini ödeyemeyecek olan kişilerin acil değilse senet işine hiç karışmamaları tavsiye edilir.

İstanbul’da Peşinatsız Senetle Ev Satan Yerler

Peşinatsız Senetle Mobilya Satan Yerler

İstanbul’da Peşinatsız Senetle Altın Veren Kuyumcular

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu