emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde Yasağa Uymayana 3.150TL Ceza Kesilecek!

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde Yasağa Uymayana 3.150TL Ceza Kesilecek!
08.05.2020

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesinde Yasağa Uymayana 3.150TL Ceza Kesilecek! Gelen son dakika haberine göre İstanbul Taksim Meydanı ve istiklal Caddesi üzerinde dolaşmakta olan vatandaşlar için flaş karar getirildi. Alınan karar ise Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde dolaşan vatandaşlara maske takma zorunluluğu ve sosyal mesafe arası olarak da 3 metre zorunluluğu getirilmiş bulunmaktadır. Ayrıca belirtilen yasağa uymayan vatandaşlara da idari para cezası kesilecektir. Belirtilen idari para cezası da 1.000TL ile 3.150TL arasında değişmektedir.

Belirtilen son dakika haberinin detaylarına göre Beyoğlu Kaymakamlığı, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi için yani kararlar ve yeni tedbirler almış bulunmaktadır. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi üzerinde bulunan vatandaşlar için maske takma zorunluluğu ve sosyal mesafe olarak da 3 metre zorunluluğu getirmiş bulunmaktadır. gelen açıklama neticesinde karara uymayan vatandaşlar için de 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince 1.000TL ile 3.150TL arasında idari yaptırım cezası işlemi uygulanacak.

Belirtilen Yasağa Uymayanlara 3.150TL’ye Kadar Para Cezası Kesilecek!

Belirtilen Yasağa Uymayanlara 3.150TL’ye Kadar Para Cezası Kesilecek! Gelen haber doğrultusunda Beyoğlu İlçe Hıfzıssıha Kurulu tarafından Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi için yeni tedbirler alınmış bulunmakta. Maske takma zorunluluğu ve 3 metre sosyal mesafe zorunluluğu kuralı getirilmiş bulunmaktadır. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da fotoğraf paylaşarak dikkat çektiği Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi için uyarılara rağmen yoğunluk her geçen gün artıyordu açıklaması yaptı. Belirtilen görüntülerin engellenmesi adına Beyoğlu Kaymakamlığı harekete geçmiş bulunmaktadır. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 6 Mayıs 2020 tarihinde toplanarak yeni kararlar almış bulunmaktadır. Gerçekleştirilen toplantı genelinde korona virüsüne karşı bulaş yoll çerçevesinde, salgın ile mücadele kapsamında en etkin yolun sosyal hareketliliği azaltmak olduğu kanaatine varılarak yani kararlar alınmış bulunulmaktadır.

Toplantı sonrasında açıklanan, alınan karar neticesinde yapılan yazılı açıklama da “Normalleşme süresi boyunca Türkiye’nin gözbebeği konumundaki Beyoğlu Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi üzerinde hareketlenmenin artacağı ve bu nedenle bulaş riskinin de artacağı belirtilmiştir. Burada yola çıkılarak, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi üzerinde bulunan tüm kişileri için maske takma zorunluluğu ve kişiler arasında en az 3 metre mesafe gözetilerek hareket edilmesi kararı getirilmiştir. Belirtilen karara uymayan vatandaşlar için de 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince 1.000TL ile 3.150TL arasında idari yaptırım uygulanma kararı alınmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.