• SSK TÜP BEBEK FİYATLARI


  SSK TÜP BEBEK FİYATLARI


  Çiftlerin en büyük isteklerinden birisi çocuk sahibi olmaktır. Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftler için uygulanabilecek en iyi yöntemlerden birisi tüp bebek tedavisidir. Ülkemizde uzun yıllardır çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin uyguladığı bir yöntem olan tüp bebek tedavisi oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bu nedenle birçok çift çocuk sahibi olmak için tüp bebek yöntemini denemektedir.

  Tüp bebek tedavisi ise biraz masraflı olan bir yöntemdir. Tedavi sürecinde uygulanan işlemler ve tedavi sırasında kullanılması gereken ilaçların maliyetleri biraz yüksektir. Bunun yanında özel hastanelerde de uygulanan farklı yöntemler tedavi ücretlerinin değişmesine neden olmaktadır. SGK tüp bebek sahibi olmak isteyen çiftler için devlet desteği sağlamaktadır. Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler belirli şartları sağladığı sürece tedavi ücretinin bir kısmını devlet sağlayabilir.

  SSK tüp bebek desteği almak için aranan şartlar:

  • Çiftlerin en az 3 yıldır resmi olarak evli olması gerek,
  • Kadının yaşının en az 23 en fazla 40 yaşından gün almamış olması gerek,
  • Çiftlerin sigortalarının en az 5 yıllık olması gerekir. Ayrıca sigorta priminin en az 900 gün ödenmiş olması gerekir,
  • Son 90 günde aktif olarak çalışılıyor olması gerek,
  • Çiftlerden birinin evliliği 2. Evlilik ise daha önceki evlilikten çocuğun olmaması gerekir,
  • Çiftler daha önce çocuk sahibi olmak için bütün tedavi yöntemlerini uygulamış olmalı ve tedavilerin olumsuz sonuçlandıklarını belgelemeleri lazım

  SSK tüp bebek yardımı almak için sağlanması gereken sağlık şartları

  Sponsorlu Bağlantılar


  Tüp bebek yardımı almak için öncelikle yetkili sağlık kuruluşlarından Sağlık Kurulu Raporu alınmalıdır. Bunun için ise kadın hastalıkları ve doğum kliniği ile üroloji kliniği olan sağlık kurumlarına başvurarak hekimlerin gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra sağlık raporu alınabilir.

  Burada hastanın yaşı, tanı, uygulanması gereken tedavi yöntemi, kullanılacak ilaçların hangi dozlarda olacağı gibi şartlar belirlenmektedir.

  SSK tüp bebek yardımı almak için aldığınız bu Sağlık Kurulu Raporu sadece SGK ile sözleşmesi bulunana tüp bebek merkezlerinde geçerli olmaktadır.

  SSK tüp bebek fiyatları

  Tüp bebek tedavisi için çiftler birinci tüp bebek denemelerinde %30 oranında ikinci denemede ise %25 oranında devlet desteği almaktadır.

  Bunun yanında tüp bebek tedavisi sırasında verilen ilaçları almak için elinizde bulunan rapor ile ilaçların % 80 ‘ini devlet karşılamakta, % 20’sini ise siz ödemekte siniz.

  SSK tüp bebek yardımları sayesinde çiftler tüp bebek denemelerinde devletin verdiği destek ile maddi yönden rahatlamakta ve tedavi sürecini daha rahat geçirmektedirler.
  tıkla sorunu sor

  SSK TÜP BEBEK FİYATLARI İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın