SSK

TC İLE SSK SORGULAMA

Herkes bir gün emekli olmayı diler. Emekli olabilmek içinse, prim yatırmak, gün doldurmak gibi bazı şartları yerine getirmemiz gerekmektedir. Bu koşulları sağladığımız zaman emekli olabilmekteyizdir. SGK ise ne kadar prim yatırdığınızı kolay bir şekilde öğrenebilmeniz için sizlere TC ile SSK sorgulama sistemini ortaya koymuştur. Bu uygulama sayesinde internet üzerinden şifreye gerek duymadan SSK TC ile sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere SSK TC ile sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.


Daha önceden TC ile SSK sorgulama işlemi ve bu işlem gibi birçok önemli ve gerekli işlemi internet üzerinden iki resmi site ile gerçekleştirebilmeniz mümkündü. Ancak şifresiz işlem yapan E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık bu işlemlerimizi yalnızca E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. E-Devlet şifreniz olmadan E-Devlet üzerinden herhangi bir işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Şifreniz yoksa şifreye nereden ve nasıl sahip olabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi ve TC İle SSK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmek için ilk olarak bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi almak için size an yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödemeyi yaptığınızda E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz TC ile SSK sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirmek için TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi istendiği gibi ilgili alanlara yazınız. TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdığınızdan emin olduktan sonra hemen aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Böylece TC ile SSK sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden TC İle SSK Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. ben aygül kanlı ağustos 28 de babamın maaşına başvuru yaptım tc numaram 262………. telefon numaram 05………… vatsapp tanda bilgi verilebilir gereğinin yapılmasını arz ederim

  2. Merhaba ben 2014 kasim 3 te rapor aldim 15 gun odemesini hala alamadim bunun odemesini gebze sgk odeyecekmis 42901689694 mahmut eser demirci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı