• SSK SİCİL NO

  SSK, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltmasıdır. SSK bir işe başlandığında işveren tarafından yaptırılması zorunlu olan bir sigortadır. Bu sigorta işe başladığınız ilk bir ay içerisinde size yaptırılmak zorundadır. Bir ay içerisinde çalışana sigorta yaptırılmaz ve şikayet edilir ise gerekli yerlere başvurarak hakkınızı savunabilir işverene para cezası uygulanmaktadır. Sigortalılar primleri hakkında ve daha sigortalılık işlemleri ile ilgili birçok bilgi SSK sicil nosuna kaydedilmektedir. Bu nedenle SSK sicil numarası sorgulama çok büyük önem taşıyan bir işlemdir. SSK sicil no ile sorgulama işlemi ile, ne zaman emekli olabileceğimizi, prim miktarımızı, sigortaya girişinizi yapıp yapılmadığı, sigortaya giriş tarihiniz gibi bilgilerinize ulaşabilirsiniz. SSK sicil numarası sorgulama işlemi E-Devlet uygulaması ile şifreli olarak kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işlemi yapabilmek için sadece T.C kimlik bilgilerinize ihtiyaç duyulmaktadır. Bu şekilde SSK sicil numarası sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. SSK sicil numarası sorgulama işlemi için yazımızın devamını okuyarak nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.


  E-Devlet SSK Sicil No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet uygulamaları ile işlem yapabilmek için ilk olarak bir E-Devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir. Herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfada ilk olarak T.C kimlik numaranızı daha sonra da E-Devlet şifrenizi giriniz. Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz.

  E-Devlet SSK Sicil No Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK SİCİL NO İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Neslihan dedi ki:

   1998yılında sigorta girişim var.E-devletten yalnızca son çalıştığım iş yerinin prim dökümünü görebiliyorum.Eski çalıştığım prim günlerimi nasıl görebilirim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    E devlette göremiyorsanız Kurumdan hizmet dökümü alabilirsiniz.

  2. kelime çelik dedi ki:

   1997 yılında sigortam var şu an e-devlet şifresi olmasına rağmen şu an pirimlerim görüntülenmiyor ne yapmalıyım un kapanınamı gitmeliyim yoksa en yakın sgk kurumunamı gitmeliyim cevaplarsanız sevinirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüğüne giderek durumunuzu belirtebilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın