• 2019 SSK, SGK, Bağ-Kur Rapor Parası Sorgulama

  Rapor parası, sigortalı çalışan kişilerin; iş kazası, doğum, hastalık vb. unsurlara bağlı olarak, SGK tarafından yetkilendirilmiş sağlık kuruluşlarından alacakları rapor süresince, işe gitmedikleri günler nispetinde alacakları ücrettir. Uzman doktor tarafından verilen istirahat süresi boyunca kişilerin rapor süresince maddi kayba uğramamaları amacıyla bu ücret verilmektedir.


  Rapor Parası Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

  Rapor parası sorgulama işlemleri E-devlet üzerinden, Sosyal Güvenlik Kurumu 4/A – 4/B İş Görmezlik Ödemesi Görme sayfası aracılığıyla sorgulanabilmektedir. Sorgulama için:

  • C. kimlik numarası,
  • E – devlet şifresi yeterlidir.

  E – devlet şifresi olmayan kişiler PTT şubelerinden şifrelerini temin edebilir ve sistem üzerinden rapor parası sorgulama işlemlerini yapabilir.

  İş Görmezlik Rapor Parası Nedir?

  İş görmezlik ödeneği, bilinen adıyla rapor parası, kişinin iş kazası, hatalık, doğum vb. zorunlu hallerde işe gitmediği sürede Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan ödemedir. Sigortalı çalışan kişinin ilgili sağlık kuruluşlarından alacakları doktor raporu ile raporda belirtilen süreler için ödeme alırlar.

  Rapor parasının alınması için vatandaşların bazı şartları taşımaları gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu sistemine herhangi bir baka hesabı tanımlı olan kişiler için rapor parası ödemeleri sistem üzerinden doğrudan kişilerin hesaplarına yapılmaktadır.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Rapor Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Rapor parası almak için kişilerin uzman bir sağlık kuruluşundan alacakları iş görmezlik raporuna ihtiyaç vardır. Uzman bir doktor tarafından belirli kriterlere göre düzenlenen raporlar ile kişiler SGK’ya başvurarak rapor parası alabilir. Rapor parası almak için:

  • Hastaneden alınan rapor, işverene teslim edilir.
  • İşveren tarafından rapor e-rapor sistemine girilir.
  • SGK tarafından rapor incelenir.
  • SGK onayının ardından işçinin hesabına para yatırılır.
  • SGK’ya tanımlı hesabı olmayanlar adına para PTT üzerinden yatırılır.
  • Rapor parasının yatırıldığına dair bilgilendirme mesajı kişinin cep telefonuna gönderilir.

  Başvurularını yapan kişiler E-devlet üzerinden rapor parası sorgulama işlemlerini yaprak tüm süreci takip edebilirler.

  Rapor Parası Ne Kadardır?

  SGK rapor parası kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kişinin aylık brüt ücretleri ve prim durumuna göre farklı ücretler hesaplanmaktadır. Buna göre rapor parası ücretleri belirlenirken:

  • Ayakta tedavilerde – 2/3
  • Yatarak tedavilerde – 1/2

  Oranlarında gelir ödemesi yapılmaktadır. Tedavi yöntemi, üç aylık brüt gelir, raporlu gün sayısı, prim gün sayısı vb. birçok değişken söz konusu ücretlerin değişmesine neden olmaktadır.

  Rapor Parası Ne Zaman Yatar?

  İş görmezlik raporunun SGK’ya bildirilmesinin ardından en geç 15 gün içinde rapor parası ödemesi yapılır.

  İş görmezlik raporunun çalışan tarafından işverene teslim edilmesinin ardından, en az 5 gün içinde işveren, raporu e – rapor sistemine girmek zorundadır. Bu süre içinde Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmeyen kişiler için cezai işlem uygulanır.

  2 ay içinde raporlu kişi tarafından PTT üzerinden çekilmeyen paralar Sosyal Güvenlik Kurumunun emanet hesaplarına aktarılmaktadır.

  SGK Rapor Parası Alma Şartları Nelerdir?

  İş görmezlik raporu ile rapor parası almak isteyen kişilerde birçok farklı şart aranmaktadır. Rapor parası almak için gerekli en temel şartlar arasında; rapordan önceki 1 yıl içinde en az 90 gün prim ödemesinin yapılmış olmasıdır. Bu temel şartı sağlayamayan kişiler rapor parasından yararlanamazlar.

  1 –  2 günlük raporlar için iş görmezlik ödeneği SGK tarafından yapılmaz. Alınan raporda ayrıca mutlaka bir hastalık teşhisinin yer alması gerekmektedir. İş görmezlik raporunun bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmesi gerekmektedir. Rapor parası ödemesi için aranan şartları sıralayacak olursak:

  • 1 yıl içinde en az 90 gün prim ödemesi yapılmış olması,
  • Rapordan önceki son 3 aydaki bilgilerin verilmesi,
  • Kanuni süre içinde raporun SGK’ya bildirilmesi,
  • Geçmiş prim borcunun bulunmaması,
  • Rapor süresinin 2 günden fazla olması gerekmektedir.

  Rapor parası almak isteyen kişilerin bu şartları sağlamaları gerekmektedir. Söz konusu şartların sağlanamaması halinde kişilere SGK tarafından rapor parası ödemesi yapılmayacaktır.

  Kimler SGK Rapor Parası Alabilir?

  Sigortalı olarak (rapordan önceki 1 yılda 90 gün prim yatma şartıyla) çalışan herkes, yetkili sağlık kuruluşunda görevli doktor tarafından verilen iş görmezlik raporunu Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirmek şartıyla rapor parası alabilir. SGK tarafından yetkilendirilmiş doktor ve hastane dışında alınan geçici iş görmezlik raporu için ödeme yapılmaz. Rapor parasından yararlanmak için bu şartlarla birlikte:

  • İş kazası,
  • Meslek hatalığı,
  • Hastalık,
  • Doğum ve analık halleri vb.

  Durumlar için raporun alınmış olması gerekmektedir. Bu tip durumlarda kişilere geçici iş görmezlik raporu verilerek çalışmadıkları süreler için yaşayacakları maddi kayıpların önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

  Rapor Parası Almak İçin Raporda Hangi Şartlar Aranır?

  Rapor parasının verilmesi için kişide ve raporda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenen tüm şartların sağlanması gerekmektedir. Buna göre:

  • 10 güne kadar olan raporlarda tek bir hekim onayı,
  • 10 günden fazla veya tekrardan verilmesi durumunda aynı doktor tarafından onay verilmesi,
  • 1 yıl içinde 40 günden fazla rapor alınması için sağlık heyeti onayı vb.

  Tüm detayların raporda yer alması gerekmektedir. Hastalık teşhisi ve SGK tarafından yetkili doktor ve sağlık kuruluşundan iş görmezlik raporunun alınması da oldukça önemlidir. Bu şartları sağlamayan kişilerin iş görmezlik ödemesi alması mümkün değildir.

  Rapor Parası Nasıl Hesaplanır?

  Rapor parası hesaplamasının yapılması için rapordan önceki son 3 aydaki bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. 1 yıl içinde 90 günlük rapor öncesi prim şartını sağlayan herkes için ödeme yapılması ön görülmektedir. Örneğin; Ekim ayında alınan bir rapor için geçen üç ay Eylül, Ağustos, Temmuz ayları olacaktır. Bu aylardaki toplam ödeme ve prim gün sayıları hesaplamaya dahil edilmesi gerekmektedir.

  Örneğin; Son üç aylık dönemde geliri 1.000 TL olan bir kişi için 3 bin TL üç aylık ödeme ve 30 – 30 – 30 toplam 90 prim gün sayısı hesaplamada dikkate alınmaktadır. Bu iki unsurun hesaplaması ile ortaya çıkan gelirin %50’si esas alınmaktadır.

  Ayakta tedaviler için 2/3 – yatarak tedaviler için 1/2 oranında ödeme yapılması ön görülmektedir.

  Rapor parası hesaplama işleminde ilk üç aylık brüt gelir ve aynı döneme ait prim günü toplanır. Raporlu sayılan günden 2 çıkartılır. Üç aylık brüt gelir, aynı döneme denk gelen prim gün sayısına bölünür.

  Çıkan sonuç, raporlu olunan gün sayısı ile çarpılır. Tedavi yöntemine göre 2 – 1 ile çarpılarak, 3 veya 2’ye bölünür. Rapor parası hesaplama işlemleri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

  SGK Rapor Parası Nereden Alınır?

  Rapor parası Sosyal Güvenlik Kurumunun sistemine kayıtlı bir banka hesabınızın olması halinde para doğrudan banka hesabınıza yatırılmaktadır. Sisteme kayıtlı olmayan kişiler için ödemeler PTT aracılığıyla yapılmaktadır.

  PTT’ye yatırılan iş görmezlik ödeneği en geç 2 aylık süre içinde çekilmesi gerekmektedir. Bu süre içinde çekilmeyen paralar SGK’ya iade edilir. SGK sistemi üzerinden ödemelerin yapılabilmesi için sistemde:

  • Ziraat Bankası,
  • Halkbank,
  • Vakıfbank,
  • Şekerbank,
  • İş Bankası vb.

  Bankalardan açılmış hesapların kayıtlı olması gerekmektedir. Geçici iş görmezlik ödemelerinin yapılması için rapor bildirimlerinin yasal süreler içinde yapılıp yapılmadığını takip etmeniz tavsiye edilmektedir.

  Rapor Parası Hesaplama 

  Rapor Parası Ne Zaman Yatar ?  tıkla sorunu sor

  2019 SSK, SGK, Bağ-Kur Rapor Parası Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Eliz dedi ki:

   Merhaba , 16.09.2019 – 30.09.2019 tarihleri arasında almış olduğum rapor ücreti hesaplanmış şekilde e devlette bilgi yok ibaresiyle öyle kaldı. 1,5 ay geçti. 170 aradığımda muhasebelerimizi bekleniyor deniyor. Ama bahsettiğiniz süreyi çoktan geçti. Bunun için ne yapabilirim. Teşekkürler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Engeç 23 ünden sonra ödeme çıkabileceğini düşünüyoruz.

  2. Canan dedi ki:

   Merhaba doğum için 32 haftadan itibaren çalışamaz raporu almam gerekti. Son 1 yıl içinde 90 günden fazla pirimim var. Ama rapor almadan önceki son aylara bakarsak sadece son 2 ay pirimim var son 3 ay değil. Yanı hamilelik sırasında işimden ayrilip bir dönem çalişmadım sonra tekrar yeni bir işe giriş yaptim.
   Rapor paramı alabiliyormuyum. Hesaplama yapilırken son 3 ay olmadığı için sorun yaşanır mı. Alsam ne zaman yatıyor.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor ödeneği alabilirsiniz. Son 3 ay devamlı olma şartı aranmıyor.

  3. Bünyamin Kahveci dedi ki:

   MErhaba benim de 3 + 3 yani 6 gün Rapor um var 1.5 ay oldu Halen Rapor Parası yatmadı.. iş yerine sordum Rapor onaylanmış neden gözükmüyor. e.devlette.. .3 gün geçen ay sonuna dogru vardı 3 günde bu ay wardı..ama yatmadı Rapor parası..

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Raporlar rapor bitimini takip eden 1 ay sonunda ödenmektedir.

  4. mehmet beseren dedi ki:

   15 gun luk iş göremezmlık raporum var henuz bıtmedı iş yerımmı bıldırecek ssk ya rapor parası alabılmem ıcın

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Kurum işyerine bildişrim yapıyor. bu bildirşme istinaden işyeri onaylıyor. sizin yapmanız gereken bir işlem yok.

  5. ahmet ezan çiftçi dedi ki:

   03 09 2019 da iş kazası geçirdim e devletten bakıyorum ne rapor ne de iş kazası bunun hakkında bilgi verebilirmisiniz fima sahibiyle konuştum 1 ay sonra geçer dedi bunun hakkında bilgi verebilirmisiniz

  6. Muhammet dedi ki:

   27.06.2019 tarihinde apandisten ameliyat oldum. 20 gün istirahat verdiler. 9 uncu aya girdik hâlâ rapor parası yatmadı. Neden?

  7. Mehmet Ali dedi ki:

   Geçici iş göremezlik raporu parası şu an PTT şubesine yatırılmış. Bana SGK Kurumu’ndan bu konuda SMS geldi. Ben şimdi yurtdışında çalışıyorum parayı çekmesi için eşime konsolosluk aracılığı ile vekalet göndersem olur mu.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Bankalardan ve ayrıca ptt bankı da belirterek para yatırmaya çekmeye ibareleri buluna vekalet ile işlem yapabilir.

   2. Turgay dedi ki:

    E devlette is gorememezlik raporumun parasinin odendigini gordum yalniz ptt gittigimde para hesabinizda yok dendi sebebi nedir acaba sisteme dumesiyle paranin elimize ulasmasinin bir zamanimi var simdiden cevab icin tesekkurler

   3. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Paranız gönderildi ise banka hesaplarına da aynı anda düşmesi gerekiyor. Yarın tekrar denemenizi öneririz.

  8. Nuray dedi ki:

   Merhabalar Afyonkarahisar Özel Park Hayat Hastanesinden 16.07.2019 tarihinden itibaren 14.08.2019 tarihine kadar 30 gün raporlu idim 15.08.2019 tarihinde görevime başladım. Rapor ödemem hala yatmadı ne zaman alabilirim. yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor ödemleri rapor bitimini takip eden 1 ay içinde ödenmektedir. Bu ayın 20 si gibi yatabilir. E devletten takip edebilirsiniz.

  9. yasemin dedi ki:

   28.07.2019 tarihinde iş kazası geçirdim. 20 günlük iş kazası raporum var ve hala para yatmadi. 170 i aradigin da iş verenin raporu onaylamadığını öğrendim. 23 eylüle kadar onaylamazsa cezası varmış. Benim burda haklarım nelerdir.

  10. Muzaffar dedi ki:

   Rapor param yattı mı öğrenmek istiyorum

  11. Kadir s. dedi ki:

   Temmuz ayinda almis oldugum 12 gunluk rapor kontrol asamasinda gozuktugunden odeme alamadim.Kontol tarihinde hastaneye gittim ancak hastane personeli kontrol raporunu calisira cevirmemis.Dun telefon acip doktorla gorustum durumun duzeltildigini soyledi.Bundan sonraki surec nasil olur 2 ay gecti hala parami alamadim , bilgi rica ediyorum

  12. Sevcan dedi ki:

   Pardon yanlis yazmisim 18.06.2019 27.06.2019 rapor parami nezmn alabilirim e devlette görülmüyor

  13. Sevcan dedi ki:

   28.06.2019 tarihinde 27.06.2019 raporumun ücreti yatmadı nezmn yatar vede e devlette rapor görülmüyor neden acaba

  14. Ersoy arslan dedi ki:

   Merhaba ben 04 30 06 17 tarihleri arzı rapor ücretini hala alamadım bu nasıl bir sistem

  15. TURGAY dedi ki:

   ben 45 günlük ssk çalışanıyım 5 gün rapor aldım dahada alıcam iş yerinde kaza geçirmedim fakt dizim sakat işim ağır bana rapor parası yatar mı

  16. Orhan dedi ki:

   Merhaba

   4A banka çalışanıyım üç aylık raporum var. Banka çalışanları rapor ücreti alabiliyor mu ve ne yapması gerekiyor almak için. Teşekkürler

  17. TURGAY dedi ki:

   KOLAY GELSİN BENİM ÇALIŞMIŞLIĞIM 40 GÜN RAPOR PARAMI ALABİLİRMİYİM ALAMAZSAM İŞYERİM Mİ ÖDEME YAPACAK

   1. Canan dedi ki:

    Merhaba doğum için 32 haftadan itibaren çalışamaz raporu almam gerekti. Son 1 yıl içimde 90 günden fazla pirimim var. Ama rapor almadan önceki son aylara bakarsak sadece son 2 ay pirimim var son 3 ay değil. Yanı hamilelik sırasında işimden ayrilip bir dönem çalişmadım sonra tekrar yeni bir işe giriş yaptim.
    Rapor paramı alabiliyormuyum. Hesaplama yapilırken son 3 ay olmadığı için sorun yaşanır mı. Alsam ne zaman yatıyor.

  18. gülsar dedi ki:

   merhaba ,
   10.06.2019-19-06.2019 tarihleri arasında 10 gün raporluydum.
   sgk işverenin sisteme giriş yaptığını söyledi . Temmuzun 17 edevlette hala gözükmüyor. haziran prim ödemem daha yatırılmamış bundan dolayı ödenmiyor olabilir mi.
   teşekkürler.

  19. Pinar dedi ki:

   MErhaba
   aralık 2018 ve ocak 2019 tarihlerinde 14 gun raporum vardı.Ödemesi hala gelmedi.Ne edevlette ne bildirildi nede görünen bir şey yok.

   Daha sonra subat 2019 da 1 haftalık raporum vardı , bunun ödemesi direkt banka hesabıma yatırılmış ve tesadüf eseri farkettim ve tahsil ettim.

   E devletten sürekli kontrol ediyorum ama aralık 2018-ocak 2019 tarihlerindeki ödemelerim yatmadı. Bu konu hakkında kimden bilgi alabilirim ve neden ödenmemeiştir .

   Bilgi rica ederim.

   Sevgiler

  20. mustafa dedi ki:

   asgarı ucretle calısıyorum 45 gun luk raporum var ne kadar rapor parası alırım

  21. Cemil dedi ki:

   Rapor başlangic 26.06.2019
   Rapor bitis 24.06.2019
   Rapor ödemesi nezamn herçeklesir
   Bide nekadar yatar

   1. Cemil dedi ki:

    26.04 .2019 olucak rapor baslangici

  22. SEVİLAY ÇAMUR dedi ki:

   Yasal olarak 1 ve 2 günlük alınmış raporlarda iş yeri kesinti yapabilir mi?

  23. sema dedi ki:

   Merhaba, kolay gelsin
   29 Nisan 2019 tarihinde biten raporumun ücreti henüz yatmadı.
   e devletten takip ediyorum ödeme gözükmüyor.
   170 i aradığımda Ulucanlar SGK da beklediğini söylüyorlar.
   Ne yapabilirim.

  24. ilyas dedi ki:

   haziran 13 ile temmuz 12 arası raporluyum paramı ne zaman alırım

  25. Ersan Keçeci dedi ki:

   Ben iskazasi geçirdim ve 10gun rapor aldım kacpara alırım asgeri ücret alıyorum haziranın 23de raporun bitti ama dahayatmadi nezaman yatar şimdiden teşekkürler

  26. malik dedi ki:

   rapor parası rapor bitmeden yatarmı

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Hayır yatmaz. Rapor bittikten 15-30 gün içinde yatar.

  27. Seher dedi ki:

   Merhaba ben 35 haftalık hamileyim doğum rapor izni almadım daha 2 hafta sonra almayı düşünüyorum bu doğum rapor parası almamda Bi sorun teşkil eder mi? Sigortam aktif bir halde.

  28. Bülent DÜMREK dedi ki:

   4857 sayılı kanuna tabi olarak kamu da çalışıyorum. Ameliyat nedeniyle 18 Haziran 2019-24 Temmuz 2019 tarihleri arasında raporluyum. Rapor parasını bu kadar uzun süreli alamamak beni maddi açıdan zora sokacak. Bu rapor parasının bir kısmını alabilmem için iş yerinin SGK ya “kısmi ara ödeme bildirimi” yapması gerektiğini öğrendim. Fakat iş yerim bununla ilgili bilgisi olmadığını ve bununla ilgili resmi bir yazı bulmamı istedi. Böyle bir yazı var mı? Varsa nasıl ulaşabilirim? Şimdiden teşekkürler.

  29. cenker cenktuğ dedi ki:

   Merhaba
   11 haziran 2019 da eşim 6 aylık hamile iken trafik kazası geçirdi 9 aya kadar hastaneler de ve raporlu olarak geçirdi dogumdan sonra da yaklaşık 20 gün oldu dogum izni başladı. ancak bugune kadar 1031 tl para yattı hesabına oda devlet hastanesinde ki 10 günlük rapor parası onun dısında aylardır bir ödeme alamıyoruz ne yapmamız gerekiyor. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

  30. İlker dedi ki:

   Merhaba 10 haziran 19 haziran arası rapor almıştım ödenegim jala yapılmadı me zaman yapılır

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor ödenekleri rapor bitiminden yaklaşık 15- 30 gün sonrasında yatmaktadır. e devletten takip etmeye devam edin.

  31. malik dedi ki:

   slm. 17.06.2019 18.07.2019 arası raporluyum bu rapor param nezaman yatar hazıran ve temmuz ayları ayrı yatarmı ve bitmeden yatarmı…

  32. İlker dedi ki:

   10haziran 2019 ile 19 haziran 2019 tarihleri aradı rapor aldım paramnne zaman yatar daha yatmadı

  33. Fatih mesut aydın dedi ki:

   Rapor param varmı öğrencektim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    E devletten 4 /a ödenek sorgulamadan sorgulama yapabilirsiniz.

   2. Yıldırım dedi ki:

    41gun oldu hala rapor parası yatmadı ne zaman yatar

   3. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor bitimini takip eden 30 gün sonunda ödeme yapılmaktadır. 1 hafta içinde size de yatacağını düşünüyoruz.

  34. Erol Banaz dedi ki:

   4A sigortalı Kamuda çalışan geçici işçiyim.Çalışırken ameliyat olmak zorunda kaldım ve 43 gün heyet raporu verildi.Bu esnada iş altın askıya alındı ve SGK bana 12 günlük ödeme çıkardı.Araştırmalarıma göre yasaya göre spor paramın tamamını ödemeleri gerekirken, 20016/ 21 sayılı SGK yönetmenliği uygulanmış.Soru: Ortada açık bir yasa hükmü varken bu yasanın gereği yapılıp , rapor parasının tamamının ödenmesi gerekmez mi?

  35. İlkerAcar dedi ki:

   Merhaba 10.06 2019 ile 19.06. 2019tarihleri arası rapor param ne zaman yatacak daha yatmadı

  36. Yunus dedi ki:

   2 raporum var biri 3 ay oldu digeri 50 gun oldu ama parasi yatmadi 170 ariyorum ssk onayinfa diyor ama nette en gec 45 gun sonra yatar diye yaziyor bagli bulindugum sgk yi ariyorum teli acmiyorlar ne yapmam gerekli

  37. volkan dedi ki:

   Merhaba,
   e devlete rapor param bankaya aktarıldı diyor bankada gözükmüyor sgk’ya gittim biz bankaya aktardık diyor ne yapmalıyım.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    8-14 ü arasında hesaplarınıza geçebilir.

  38. kader dedi ki:

   Merhaba ücretli öğretmenlik yapıyorum sigortam kısmi sigortalı olarak ödenmekte,son bir yıl içerisinde 120 günden fazla primim bulunmakta,okulun son günü doğum raporu aldım,ve okulun son günü olduğu için iş çıkışım verildi.bana herhangi bir doğum parası yatmadı.kısmi sigorta yatan kişilerde son bir yıl içerisnde 120 gün primim olsa bile doğum parası alma şansım varmıdır.e devletten baktığımnda herhangi bir ödeme yapılmadığı görülmektedir. teşekkürler

  39. Sadık yavuz dedi ki:

   90 günlük raporum bitti 20.02.2019 20.05.2019 arası
   21.05.2019 29.05.2019 iş başı kontrol senelik izin yazdırdım 29.05.2019 29.07 2019 yeni rapor aldım
   Biten raporum arşive kaldırılmış para hesabıma yatmadı nasıl alabilirim bütün bilgilerim sistemde gözüküyor fakat dosya arşivde

  40. Bahobey dedi ki:

   01.03.2019- 04-03-2019 Tarihlerinde aldıgım rapor sgk ya bildirilmiş sigortamdan kesilmiş ama halen rapor param yatırıpmadı e devletden bakincada herhangi bir ödeme gözükmüyor rapor param ne zaman yatırılır ?

  41. Erkan kuşcu dedi ki:

   25 Nisan 29 Nisan2019 raporum vardı sistemde gözükmüyor ve iş veren onayladim diyor rapor parası ne zaman hesabima yatar

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Haziran ayı 8-14 ü arasında ödemeniz yapılır.

   2. Apdullah dedi ki:

    Merhaba rapor bitiminden 15 gun sonra yatar

  42. turan turgut bilgin dedi ki:

   24.04.2019 03.04.2019 tarihleri arası raporum var iş veren 24.04.2019 itibari tek taraflı iş feshi vermiş rapor parasını alabiliyormuyum veala biliyor isem neden hala gönderilmedi
   neden hala yatmadı

  43. Nihal dedi ki:

   Merhaba doğum öncesi rapor parası e devlet sisteminde hesaplanmış olarak görünüyor fakat ödeme durumu bilgi yok yazıyor rapor parası görünüyor fakat ödeme neden yapılmıyor cvp verirseniz sevinirim iyi çalışmalar

   1. Birol Demirkıran dedi ki:

    Ekim ayından 6 gün raporum var para yatmadı PTT ye sordum hesabınızda yok dedi ne zaman yatar

   2. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Ödemeler rapor bitimini takip eden ortalama 40 içinde yapılmaktadır

  44. Mehdiye dedi ki:

   03.26.2019. 04.07.2019. Biten raporum var tam 23 gun once bitti isyeri onay verdim diyo bana ama hala e devlette gozukmuyo ve para yatmadi tc 22436807664

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Raporunuzun ödemesi Mayıs 8- 14 arasında yapılabilir. Mayısın ilk haftası e devlettende görebileceğinizi düşünüyorum

   2. Cihan Özen dedi ki:

    Benim 21 mayıs 26 yattı 27mayis 02 yatmadı tşk kolay gelsin

   3. Merve dedi ki:

    Benim rapor param bankaya 2.600 tl kadar eksik yatmıs. Neden acaba bi bilginiz varmı

  45. Ibrahim dedi ki:

   Meraba ben 21.03 2019 da 10 gunluk rapor aldim ama hala param yatmadı 170 i aradim değerlendiriliyor dedi nerdeyse 1 ay oldu ama hala birsey yok bana yardımcı olursanız sevinirim…

  46. Asiye dedi ki:

   Rapor parasını Ptt den almak yerine bankadan almak için tanımlama yaptım e devletten baktığımda ise rapor param yattı bankaya gönderildi hatta ödendi yazıyor fakat banka hesabına yatan hiç birşey yok bankann kendisini aradm sordum yok öyle bir durum diyor ne yapabilirim

  47. Mehmet dedi ki:

   Rapor aldım ama 10 gün. doktor sisteme kayıt yapılmıyor dedi ne yapmalıyım rapor parası ni da alamıyorum

  48. Kerem dedi ki:

   Merhaba 30 gün raporluydum 11.04.19 tarihinde bitti nezaman ucret yatar

  49. Ramazan dedi ki:

   Rapor parası e devlet de gözüküyo ama bankaya gönderildi kısmında bilgi yok yazıyo pttye gitsem alırmıyım

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    ödeme gönderildi yazması gerekiyor. PTT ye de düşmesi için

  50. ramazan dedi ki:

   geçen ayın 19 da raporum bitti ve hala yatmadı ve e.devlettede gözükmüyor neden acaba

  51. Onur dedi ki:

   Merhaba benim bileğim kırıldı ve amaliyat oldum 45 gün rapor aldım kol kırıklarına SGK ödenek yapmıyor dediler Aslı varmı ilginize teşekkürler

  52. Esra dedi ki:

   Merhabalar !
   Doğum paramın yarısını aldım yarısı hala yatmadı SGK ile görüştüğümde
   İşverenin onaylaması gerektiğini söylüyorlar işverenle konuştuğum da ise
   Onaylandığını sgk nın onay vermesi gerektiğini söylüyorlar
   Doğum öncesi ve Doğum sonra su iki raporumu da bildirdim
   İlk ödemem yattı fakat çok az yattı ne şekilde bildirebilirim ben raporu
   Yardımcı olurmusunuz

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor onaylatma işlemini siz elden yaptıramazsınız. Hastane ve işyerinin onaylaması lazım.

  53. ramazan dedi ki:

   raporum biteli 10 gün oldu neden hala yatmıyor

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor ödemeleri rapor bitiminden hemen sonra ödenmez. Rapor bitimini takip eden ayın 8-14 ü arası ödenir.

  54. Orhan dedi ki:

   Merhaba kolay gelsin benim sigortam 08.03.2019 is bitti cikis yapildi . Ameliyat durumum oldu 12.03.2019 da yatis yaptim 13 u ameliyat oldum 15.03.2019 da 30 gunluk rapor aldim raporu sisteme bazi nedenlerden dolayi 19 unda bugun girdik 15.03.2019 dan itibaren gorunuyo bitis bir ay sonra .. soyle bir sorum olacak ?rapor parasi alabilmek icin sigorta devam etmesi gerekiyor diye biliyorum eger devam etmiyorsa cikis yapilsa bile 10 gun daha sigortali gibi sayiliyormusuz ve bu 10 gun icinde ameliyat olup da rapor alirsak rapor parasi veriliyormus . Eger durum boyleyse benim herhangi bi islem daha yapmama gerek varmi bilgilendirirseniz sevinirim sagolun..

  55. özkan dedi ki:

   sağlık raporum e devlette gözükmüyor neden olabilir? 07.03.2019-05.04.2019 tarihleri arası raporum gözükmüyor? ameliyat olmuştum,bundan önce aldığım 2 rapor gözüküyor fakat son raporum gözükmüyor.sgk dan rapor sürem bitince paramı alamayacakmıyım bu durumda???

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyerinize raporu onaylayıp onaylamadıklarını öğrenin. Halen aktif sigortalı iseniz Sisteme yakında düşer ve rapor ödeneğiniz alabilirsiniz

  56. Halis dedi ki:

   Merhabalar,bileğimde ki kırık nedeniyle iki kez rapor aldım.İlk raporum 20 günlük ikinci raporum 15 günlük .Her ikisi raporda da üç doktorun imza ve onayı var .İlk rapor için işgöremezlik ödemesini aldım Fakat ikinci rapor için alamadım E devlette birşey gözükmüyor.İşyerine sordum .Gerekli girişimi yapmışlar İşe başlayalı iki haftadanncok oldu.Ama hala işgöremezlik raporu SGK da gözükmüyor.Bunun nedeni ne olabilir.Bilgi verirseniz sevinirim .İyi çalışmalar .Kolay gelsin.

  57. Müberra Özman dedi ki:

   Merhaba ,

   13.07.2018 ve 24.07.2018 tarihleri arasında ameliyat olduğum için rapor almıştım. Is yerimde lokasyon değişikliği yapıldığı için raporum eski lokasyona yansımış . Bu nedenle onay süresi baya uzadı. Fakat 170 i aradığımda raporumu 10 gün içerisinde ücret ödemesinin yapılacağının bilgisi verilmesine rağmen hala ödeme alamadım ve e devlet sistemine raporum ile ilgili herhangi bir kayıt yok . Bu durumda nereye başvuru yapmalıyım. Bilgi verebilir misiniz.

   Teşekkürler

  58. Reyhan dedi ki:

   06.07.2018 de analık raporu aldım bitiş tarihi 11.06.2018 rapor param ne zaman yatar

  59. BÜLENT ŞİMŞEK dedi ki:

   BEN BÜLENT ŞİMŞEK 16223966870 TC. Lİ VATANDAŞIM KONAK HASTANESİNDEN 10.07.2018 TARİHLE 13.07.2018 TARİHİNDE RAPOR ALDIM YALNIZ RAPOR ÜCRETİNİ ALMADIM NE BANKADAN NEDE PTT DEN BİR GÜNLÜK ÜCRETİM VARDI ONU ALAMADIM GEREĞİNİ YAPMANIZI RİCA EDERİM TELEFONUM 0537 849 68 24

  60. Esra dedi ki:

   Rapor 14.05.2018 başlıo 17.062018 bitti 19.06.2018 diğer rapor başladı 8.07.2018 bitti edevlette gözükmüordu sgkya gittim görevli onayladım ücreti bu geçen salı günü yarın için yatar dedi şimdi e devlette gözüküor pttye gittim yatmamış dediler 2 raporda analık için 800 birinde 1270 bi raporda yazıo bilgi yok dio nasıl alcaz bu parayı

   1. Miracars dedi ki:

    Merhaba şu an aynı durum bende de öyle görünüyor bilgi yok diyor siz paranızı alabildiniz mi kaç gün sürdü bu durum.

  61. Özkan dedi ki:

   İş başı yaptıktan kaç gün sonra rapor parası yatıyor. İyi çalışmalar

  62. Ömer dedi ki:

   2017 yılinda 11 ay boyunca kasimin 15 ine kadar çalıştım ve sözleşmem bittiği için cikarildim. 1 ay sonra yeni işe ise girdigim tarih 17.12. 2017 ve şuan 12.03.2018 itibariyle 10- 15 gün arasi raporlu olucam ameliyat için rapor parası alabiliyomuyum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Evet son bir yıl içinde 90 günlük priminiz olduğu için rapor ödemesi alabileceksiniz.

  63. Mehmet dedi ki:

   Raporum 20 gundur bitti ama daha rapor parası alamadm

  64. Merve akdağ dedi ki:

   11 ocakta 32.haftalık çalışamaz raporumu aldım iş yerime verdim ve iş yeri hemen 11 ocakta iş çıkışı göstermiş.yeni çıkan kanunla sigortalılık hali devam etmesi mi gerekiyor benim 16 haftalık analık ücretini alabilmem için

  65. Gngr dedi ki:

   Rapor param e devlette gözükmüyor bu ay ammam gerekiyo bi sorun olabilirmi

  66. Zeliha bakir dedi ki:

   Bn 30 haftalik hamileyim 40 gundur de sigortam yatiyo bn rapor parası alabilir miyim ve ne yapmam gerekiyo

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Analık Hali Geçici iş göremezlik ödeneğinin ödenebilmesi için;
    İstirahatin başladığı tarihte sigortalılık niteliğinin sona ermemesi,
    Doğumdan önceki 1 yıl içinde en az 90 gün kısa vadeli sigorta primi bildirilmiş olması,
    Bu süre içinde iş yerinde çalışmamış olması,
    Doğum olayının gerçekleşmiş olması gerekmektedir.

    Ancak Emzirme ödeneği tek sefere mahsus 133 TL ödenmektedir. Kuruma başvurunuz.

  67. Mustafa DİKER dedi ki:

   30 günlük Rapor parası aldım sgk çalışanıyım parayı ne yapmam gerekir ihtiyaçlarım için kullanabilirmyim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Raporunuza ilişkin detaylı bilgiye sahip olmadığımız bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  68. naim dedi ki:

   Raporluyken bna eski calistgim yerden sigorta yapmışlar buyuzden rapor paramı vermediler ve o pirimleride sildirdiler hem param hemde pirimlerim gitti mahkemeye basvurmalimiyim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  69. Cumali dedi ki:

   Merhaba 3 ay raporluyum raporum bitti 3 hafta daha verdi doktor önceki raporn parasini 2 ci rapor bitmeden ala bilirmiyim tşk

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    SGK RAPOR PARASI SORGULAMA sayfasını ziyaret ediniz. Raporunuza ilişkin detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI ARAYINIZ

  70. sezgin doğan dedi ki:

   merhaba;

   21.11.2016 tarihinde muayne sonucu doktor bana 2 haftalık rapor yazmış. rapor yazan ilgili sağlık memuruna raporu istemiyorum dedim. rapor çıkarmadı o yüzden. raporun iptal olduğunu nasıl teyit ettirebilirim. sonuçta çalışıyorum ve rapor almadım. buna rağmen sistem üzerinden iş yerime otomatik bildirim olmasını istemiyorum.

   1. Gonca dedi ki:

    Merhanalar 11.01.2019 tarihinde baslayip 22.02. 2019 tarihinde biten ve 23.02.2019 tarihinde baslayip 03.05.2019 tarihinde biten dogum oncesi ve sonrasi rapor paralarimi alamadim sistemdede gozukmuyor 170 aradigimda dogum oncesi rapor paranizin yatmasi gerek isyerinin onay vermesi gerekiyor denildi isyerini aradigimda onay yapildigi soyleniylor acaba 16 haftalik rapor parasi toplumu yoksa iki parca olarakmi yatacak

  71. oğuzhan dedi ki:

   geçen ay aldığım 3 günlük raporun parasını nezaman alabilirim? sgk ya gidersem gününü söylerler mi?

  72. zeynep dedi ki:

   merhaba, edevlet sayfasında ve mobil uygulamasında 4/a 4/b işgöremezlik ödemesi görme kısmında tüm raporlarımı görebiliyordum fakat bir kere çıkış yapıp tekrar giriş yaptıktan sonra artık “sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilginiz bulunmuyor” uyarısıyla karşılaşıyorum. geçmişte aldığım rapor paraları da var, yakın zamanda aldığım raporların gelecek ödemeleri de var ama hiçbirini göremiyorum artık. bu nedendir ve nasıl düzelebilir acaba?

  73. Güler dedi ki:

   Meraba ben rapor paramı 1 hafta öncesine kadar e devlet girişinden bakabiliyodum merkeze gönderildi bilgi yok gibi şeyler yazıyordu yani fabrika onayladıne kdr alacağımı görüyordm ama şuan sisteme kayıtlı ödeme bilginiz bulunmuyor diyo

  74. fazlı tolga karayiğit dedi ki:

   merhabalar benim raporum gözükmüyor. 21 günlük raporum var ilk 10 ve son 1 raporum gözüküyor aradaki 10 günlük gözükmüyor. sgkyı aradım sorun yok dedi. hastaneyi aradım sorun yok dedi. çözemiyorum yardım eder misiniz

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Hastane de SGK da sorun yoksa rapor paranız yatacaktır.

  75. Belce dedi ki:

   23 mayıs itibari ile raporum basladı 2 temmuz iş başı yapıcam rapor paramı temmuz ayında alabilirmiyim

  76. talip ogur dedi ki:

   kolay gelsin ben askerde ueni geldiö 2 ay calışmadım 2 ayınsonunda iş yerine bakladım 75 80 günüm doldugunda ufak bi ameliyat oldum 15 gn rapor aldım ve ssk yı aradım dediler bi iş yerinde en az 3 ay calışmanız lazm rapor parasını almak icn peki varmı böyle bişey ve askerlik etkilermi para almamda

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    3 ay çalışmanız gerekir doğru bilgidir.

  77. cihan dedi ki:

   meraba kolay gelsin 10 günlük bir istirahat aldım bu raporu herhangi biryere vermem gerekiyormu sgk yı aradım hastaneden direk bize düşer dediler ancak sistemde göremiyorum

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İş yerine verebilirsiniz.

  78. Nevzat dedi ki:

   Rapor parası bankaya yattıktan sonra mi görünür e devlette

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Evet yattıktan sonra görünecektir, Nevzat Bey.

  79. birsen dedi ki:

   Ben 1kasim 2015 de doğum iznine ayrıldım sağlık ocağında temizlik gorevlisiydim doğum param ne kadar olur ne zaman alabiliriz

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Doğum parası ile ilgili gerekli bilgilere bu yazıdan https://www.ssk.biz.tr/ssk-dogum-parasi/ ulaşabilirsiniz, Birsen Hanım. Doğum parasını doğum izni bittikten sonra alabilirsiniz.

   2. Ramazan dedi ki:

    Raporum biteli 5 gün oldu hala yatmadı ne zaman yatar acaba

  80. volkan şener dedi ki:

   merhabalar 5 şubatta kolum kırıldığı için doktorum 20 gün rapor ( 25 şubat’a kontrol yazmış) verdi. ben ne zaman rapor parası alabilirim ve kaç lira alırım… teşekkürler (5119 brüt maaşım)

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bitiminden yaklaşık 1 ay sonra paranız yatırılır, Volkan Bey.

  81. mehmet ali dedi ki:

   Selam benim altı gün Rapor kullandım 340 tl kesildi masimdan fakat bana 71 tl yatan para görünüyor nasıl is anlamıyorum

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine danışabilirsiniz, Mehmet Bey.

  82. Perihan dedi ki:

   Slm ben 2016/7ayda dogum yapicam ne kadar dogum parasi alacagimi merak ediyorum. Ve ben 2015/8ayinda ise basladim dogum dan sonra izinlerim bitikten sonra cikis alicam nekadar alirim ayriayri soylermisiniz lutfen tesekkur ederim simdiden

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    https://www.ssk.biz.tr/ssk-dogum-parasi/ bu yazımızdan hesaplama ile ilgili bilgi alabilirsiniz, Perihan Hanım.

  83. ibrahim beşirbeyoğlu dedi ki:

   11/23 2015 ile01/23 2016tarihleri arası raporluyum rapor paramı ne zaman alabilirim saygılar

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devletten rapor durumunuzu kontrol edebilirsiniz, İbrahim Bey.

  84. HALİME YETKİN dedi ki:

   Merhaba,
   Biz unlu mamül üreten bir firmayız. SGK borcumuz var. Fakat yakında açılacak bir ihaleye girmek istiyoruz. Eğer girebilirsek hem yeni işçi alacağız hem de SGK borcumuzu ödeme imkanı doğacak.
   SGK dan borcu yoktur yazısı almak için , acaba borcumuzu takside bağlatsak olur mu ,
   Teşekkürler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Halime Hanım.

  85. Onur dedi ki:

   Merhaba benim bir yıl içinde 40 günü dolduran iş göremezlik raporum vardı geçenlerde iş kazası geçirdim parmağım çatladı özel bir hastanede ortopedi doktoru hastanenin sağlık kurulu aracılığı ile 15 günlük iş göremez raporu verdi 40 günü geçtikten sonra alınan raporlarda ödenek ödenemez diye bişey duydum ben şimdi bu 15 günlük rapor neticesinde sgkdan ücret alamayacakmıyım

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Onur Bey.

  86. Hilmi dedi ki:

   01.10.2015 ve 30.11.2015 tarihleri arası raporluyum rapor param toplu halde mi yatar yoksa geçen ayın rapor parası ödeme gününde yatar mı. Teşekkürler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Toplu halde yatacaktır.

   2. Abdullah dedi ki:

    01.11.2015 tarihinde eşim doğum yaptı başvuru yaptık iki gün sonra doğum parası ne zaman yatar

   3. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bitiminde yatmaktadır.

  87. yaşar demir dedi ki:

   rapor paramın emenete alınmıs nasıl alacagım saygılar

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  88. Fatma dedi ki:

   Raporum gözükmüyor diyor 170 i arıyorum işyerini arayin hastaneye gidin diye bir sürü şey sunuyolar önüme raporum biteli iki ay oldu hala rapor parasını alamadım

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İşyeri raporu SGK ya iletmemişse sıkıntı oluyor. Siz raporu SGK ya teslim edebilirsiniz. İş yeriniz ile görüşünüz.

  89. Recep glr dedi ki:

   4 günlük raporum var ama sistemdemde gözükmuyor isyeri manuel giris yapmis sigorta goremiyor girilmemis diyor isyerine soyluyom girdik diyor isyeri ile sgk arasinda mekik dokuyorum ne yapmam lazim rapor parami alabillmek icin 4 ay oldu

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  90. ebru dedi ki:

   merhaba
   benim 2014 yılına ait sistemde görünen almadığım iş göremezlik ödeneklerim var, ziraat bankasında görünüyor, bu para sgk ya geri dönmüş müdür acaba? Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Geri dönmüş olabilir. SGK müdürlüklerine başvurunuz.

  91. Hacer dedi ki:

   Merhabalar 5 Kasım da doğum iznin bitiyor parami ne zaman alabilirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İzniniz bittikten yaklaşık 1 ay sonra alabilirsiniz.

   2. yasin dedi ki:

    merhabalar ben 28 eylül de ameliyat oldum 5 ekimde taburcu oldum.ayın 6 sından 16 sına kadar ilk 10 gün rapor verdiler.sonra gittim bi 16 sından 26 sına kadar bi on gün daha verdiler.170 i arıyorum geri dönük başlangıçtan 90 gün prim olması gerekiyo dio.benimde 80 gün çıkıyo.şöle bişiy olablirmi rapor başlangıç 6 ekim 16 sı ilk bitiş bunu alamayabilirim ama benim maaşımda 10 ekimde yattı eylülde çalıştım maaş muhtemelen prim gün sayısı arttı.ozaman 16 sıyla 26 sını alabilirmiyim.teşekkür ederim..

   3. Yusuf Karataş dedi ki:

    90 gün prim şartını sağlamanız gerekir. Rapor günleri dışında sigorta prim sayınızı arttırmalısınız.

  92. mehmet ali dedi ki:

   yetim maaşı alıyordum 18 yaşımı doldurduğum için maaaş kesildi okuldan dolayı devam ettirdim herşey aktif hale geldi ama hala maaş alamıyorum ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Maaşın tekrar bağlanması 1 aylık bir süreyi geçebilir. SGK müdürlüklerine başvurunuz.

  93. ergan daglı dedi ki:

   Moldovada bir turk fimasinda calisiyorum iki aylik is yapamaz raporum var bu rapor parasini ala bilirmiyim sgk dan ala bilirmiyim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Konsolosluğa başvurarak öğrenebilirsiniz.

  94. ilyas okçu dedi ki:

   ben 24/ 06/2015 tarlh ile 29/06/2015 tarih arasında rapor parasını alamadım yetkilerin göz önünde bulumasına arz ederim

  95. Ramazan cakar dedi ki:

   Benim sigorta girişim 21.12.1999 olmasına rağmen 2008de sigortalı olan ile aynı yaşta emekli oluyorum aramızda sekiz yilvar bu durumu anlayamıyorum ?1999eyluline kadar her yaş arasında bir yil var neden 1999 2008 arasını birlestirilmis?

  96. bulent dagdelen dedi ki:

   merhabalar 7/19 2015 9/01/2015 45 günlük raporum bitti halen rapor param yazmadi 50 gün gecdi lütven bilgi verirmisiniz

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  97. ender dedi ki:

   ben 3 ay once amelıyat oldum 03/07/2015 ile 15/03/2015 tarıhı arası raporluydum taburcu olduktan sonra konrole gıttım dıkıslerımı aldırdım bana baska ıslemın yok gıdebılırsın dedıler 3 ay bekledım sgk dan paramı alamadım sgk ya gıttım raporun kapanmamııs kapattır hastaneye gııdp dedı bende bugun kapattım paramı alabılırmıyım ve ne zaman alırım ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bitimi SGK ya ulaştıktan sonra size haber gelecektir. Daha sonra alabilirsiniz.

  98. BÜLENT YILMAZ dedi ki:

   merhaba ben radyoterapi gördüğüm hastaneden 20 gün rapor verdiler ssk lıyım
   raporu verdikleri gün iş yerine getirdim işleme koydular rapor başlangıç tarihi 09.09.2015 bitiş tarihi ise:06.10.2015 ben şunu merak ediyorum Ziraaat bankasında istirat parasını almak için hesap mı açmak gerekiyor? benim bir arkadaşım gitti istirat parası almak için hesap açılması gerkiyor demişler öyle bir durum varmı? birde benim istirat param kaç gün sonra sisteme düşer?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  99. Hayrünisa GÜRSOY dedi ki:

   Merhaba,
   Kurumumda mutemet olarak çalışmaktayım. SSK lı olan işçilerin rapor kesintilerinin hesaplanmasıyla ilgili bir sorum olacaktı.
   Bünyemizde 657 tabi 4/C Geçici Personel statüsünde çalışan işçiler bulunmakta rapor aldıkları zaman ilk 2 günü için kesinti yapılmıyor 5 günlük bir raporda 3 günlük kesinti yapıyoruz hesaplama şekli de Örnek Mayıs ayında rapor aldıysa şubat-mart-nisan aylarının prim ödemeleri 3 aylık gün sayısına bölüp günlüğü buluor ve günlüğün 3/2 sini alıp rapor günüyle çarpıyoruz bu doğrumudur. 2 günlük rapor kesintisi yapılmıyor diye devamlı rapor alan kişiler var bunlara kesinti uygulayabilirmiyiz. Teşekkürler mail atarsanız sevinirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  100. Hikmet ozdemir dedi ki:

   Herkese slmlar benim dort aydir aldigim raporun parasi yatmiyo is yerine soyluyorum hastaneden bilgisayar uzerinden bana belge gelmesi lazim dediler bende hastaneye gittim soyledim ozamnki tarihte sistem yoktu dediler raporu manuel olarak girecek isyeri dedilr hastanede gittim soyledim isyerine raporu girerim ama parani alamazsin dediler isyerinden de ayni seyi soyledi bilgisayardan beklerim dedi isyeri ben gene gittim hastaneye durumu anlattim elimde bulunan raporum duruyo kopyasi hastane isyerini aradi birsat kendi konustu manuel girilecek dedi tmm dedi is yeri gene ortalikta bise yok dort ay oldu raporum 15.06.2015 hastaneye yattim 17.06.2015 de tapurcu oldum 17.06.2015 ten 08.07.2015 de is basi yapicaktim rapordada is basi gorunuyo benim rahatsizligimdan dolayi bes gun daha uzattim raporu bu bes gun olan rapor yatmiz ama 21 gun olan raporum yatmamis edevlet kapisindan takip ediyirum gozukmuyo aylardir ne yapmaliyim cunku ihtiyacim var

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  101. Ufuk dedi ki:

   Merhabalar rapor parası için sorum olacaktı.ben 3 ağustos 2015 de 1 hafta rapor aldım Amasya’nın birköyünden. Sağlık ocağından sonra İstanbul’a geldim iş yerime teslim ettim raporu girdiler 2 ay oldu hala rapor parası yatmamış neden acaba yardımcı olursanız sevinirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

  102. KATİBE dedi ki:

   ben 26.06.2015 tarıhınde doğum yaptım fakat emzirme ödeneğim halen yatmadı 3 ay geçti ücretli iznim 28.09.2015 tarihinde bitti sigortadaki param da yatmadı lütfen bılgi verin

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor bittikten sonra paranın yatması gerekir. E-Devlet üzerinden sorgulayabilir ve SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

  103. Samet dedi ki:

   Merhaba ben 17.09.2015 ten itibaren 5 günlük rapor almıştım ama bu bilgi ve rapor parasıyla ilgili bir bilgi yazmıyor e devlette bunun nedeni ne olabilir

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Yazımıda E-Devlet üzerinden işlemi nasıl gerçekleştireceğiniz anlatılmıştır.

  104. Cihat ozturk dedi ki:

   Merhaba sizlere bi sorum olacak ben yeni ise basladim 2 ay oldu. Mac yaparken ayagim kemikte bi catlak oldu ve devlet hastanesi 1 haftalik rapor verdi is yeri maasimdan bu raporlu sureyi kesti acaba sgk dan istirat parasi almak icin belirli sure sgk yatmasi gerekiyormu? Yani 90 gunu doldurmayana istirahat parasi alamiyormus dediler bu bilgi dogrumu acaba?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Yeni işe başlayanın yararlanması için en az 30 prim gününün ödenmiş olması gerekir.

  105. Ecehan dedi ki:

   Merhaba. Ben Ağustos ayının 3unde başlayan bir haftalık rapor almıştım. Fabrikam tarafından onaylandı ama hala e devlette gözükmüyor ve paramı bir ay geçmesine rağmen alamıyorum. Ne yapmalıyım?

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    İşlemler biraz uzun sürebiliyor. Bilgi için SGK müdürlüklerine gidebilirsiniz.

  106. recep dedi ki:

   kusura bakmayın rahatsızlığımdan dolayı işten cıkarıldım bana malulen emekli olma hakkına sahipsin dediler 4 yılı gecti hala bekliyorum ne yapmam gerekiyor

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine başvurup durumunuzu belirtiniz.

  107. Güler hanaşoğlu dedi ki:

   annem ve eşim ssk dan emekli ikiside vefat etti eşimin maaşını alıyorum ama yeterli deyil annemin emekli masşı eşiminkinden fazlaysa annemin maaşına geçenilirmiyim alabilirsem ne yapmam gerekir tekekürler

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine başvurmanız gerekir.

  108. Unal Demir dedi ki:

   verdiğiniz linke gırıyorum gırıs yapıyorum fakat Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı diyor napmalıyım

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Sorun en kısa süre içerisinde düzelecektir.

  109. Sevil dağlar dedi ki:

   Benim doğum raporum 21 temmuzda bitti bu ayın 8ile14ü arasında değilde eylülün 8ile14 ü arasında yatacağı adında mail geldi neden bukadar geçe atıldığını öğrenmekmek istiyorum hermesin o ay içerisinde aldığını öğrendim zaten üç ay ücretsiz izin almak zorunda kaldım maddi olarak bu paraya ihtiyacımız var

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    İşlemler biraz uzun sürebiliyor. SGK müdürlüğüne giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

  110. Ümit Maraşlıoğlu dedi ki:

   Merhabalar. Eşim haziran 13de doğum yaptı. Öncesinde de ortalama 4 hafta doğum izni kullandı. E devletten yaptığımız kontrollerde 7 temmuzda para bankaya gönderilmiş. Ancak “emanete alındı” diye bir ibare var. Ve paramız bankada görünmüyor. Bunun sebebi nedir?

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  111. erdal dedi ki:

   Merhaba lar benim 2 aylık raporum vardı temmuzun 11 de bitti ne zaman parasını alabilirim sistemden baktığımda görünmüyor

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    1 aydan kısa süre içerisinde paranız yatırılacaktır.

  112. mahide kılınç dedi ki:

   S.a hayırlı günler ben 06.03.2015tarihinde doğum yaptım ama halan doğum parasını alamadım nezaman yatar doğum param yardımcı olursanız sevinirim

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Çoktan yatmış olması gerekiyor. SGK müdürlüğüne başvurunuz. Evraklarınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

  113. Mehmet Türker dedi ki:

   işi kazası raporu 26 mayıs hastane yatış 26 haziran çıkış 10 ağustos’a
   kadar istirihatlı iş kazası raporu verdiler bu evrağı nereye vermem lazım

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine vermeniz gerekiyor.

  114. Kadir DEMİRTAŞ dedi ki:

   Sayın Yetkili 8 günlük bir rapor aldım paramı nereden alacağım ziraat bankasında hesap numaram yok açmam mı gerekiyor ayrıce benim ssk ya gidip bir işlem yapmam gerekiyormu yoksa bütün prosüfürleri şimdi çalıştığım şirket mi hallediyor ve bu para kaç günde yatıyor bu konular hakkında beli bilgilendirirseniz sevinirim.Saygılarımla

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Paranızın yatıp yatmadığını E-Devletten kontrol edebilirsiniz. Adınıza ziraat bankalarına yatmaktadır.

  115. Döndü Altay dedi ki:

   3 sene önce avukkat yoluyla almanyadan emekliye basvurdum bütün islemler 11 .2014 bitti bütün ödemeler yapildi 11 aydan ihtibar ayligim calisiyormus ve kurumdan aylik balanmasini bekliyoruz diyor avukkatim ilk ayligim postaneye gelcekmis ama hala haber yok neden bukadar sürüyor ve nasil kurumu arayip sorabilirim tskrler

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Alo 170 SGK hattını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Emeklilik işlemleri bazen uzayabilmektedir.

  116. Emre ARDIÇ dedi ki:

   2010-11 YILINDA 4 AY Afyon Çayda 4 ay ücretli çalıştım kurumuma 20/01/2015 te dilekçe verip hizmet birleştirme istedim ilçe milli eğitimde Afyon sgk dan istedi fakat hala bir cevap gelmedi ve dilekçeye cevap süresi çoktan geçti ve benim yakında tayin dönemim var bu mağduriyetimi sgk nasıl giderecek

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Durumunuzu Alo 170 SGK hattında detaylı olarak anlatıp bilgi alabilirsiniz.

  117. hasan şişman dedi ki:

   Web siteye giriş yapılamıyor sebebi nedir

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Site süresiz olarak kapatılmıştır.

  118. gökhan yabacı dedi ki:

   Ben 23/10/2014 tarihinde raporluydum bu raporumu mahkemede delil olarak kullanacağım şimdi raporumu nerden çıkarttırabilirim

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Muayene olduğunuz hastaneye danışabilirsiniz.

  119. israfil dedi ki:

   ben 29 ve28 arası rapor aldım ama hala rapor parası alamıyorum.

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Sorgulama işlemini gerçekleştirerek son durumu öğrenebilirsiniz.

  120. Deniz Ataman dedi ki:

   26.03.2015 tarihinde Resmed marka ASV cihazı aldım.Tafıma ödenecek para miktarının kaç lira olduğunu ve de paramı ne zaman ( ay olarak söylerseniz ) alabileceğim konusunda bana bilgi verirseniz memnun olurum.

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Detaylı bilgi için SGK müdürlüklerine gidebilirsiniz.

  121. muharrem dedi ki:

   Mrb lar nisan ayının işsizlik maaşını hangi gün alabilirim 1 mayis cuma günü tatil olduğu için 30 nisan Perşembe günü alabilir miyim

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Bu soruyu Alo 170 SGK hattına sorabilirsiniz.

  122. bahar dedi ki:

   ÖNCELİKLE MERHABALAR ben bahar ben 1 kasım da doğum iznine ayrıldım çalıştığın yer ben izne ayrıldıktan 1 ay sonra sisteme girdiğinden dolayı ve izinli olduğum halde primlerim yatmış olup sadece aralıp ağında izinli olarak gösterilmiş benim sadece sormak istediğim ben 1 aylık kaybımın nasıl giderileceği

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Doğum zamanı prim yatmışsa doğum parasından yararlanamıyorsunuz.

  123. selma dedi ki:

   Ben aile hekimliğinde hemşire olarak calismaktayim emekli sandigina bagliyim.doğum iznine ayrilinca maasiin yarisini aliyorum .ben sgkdan izin dönüşü herhangi bir para alabilecek miyim

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Doğum parası durumunuzu soruyorsunuz sanırım. Durumunuzu Alo 170 SGK hattında detaylı olarak belirtebilirsiniz.

  124. mumin azak dedi ki:

   itü denizcilik fakültesinde kadrolu işçi olarak çalışmaktayım 25.07.2014 başlangıçlı 13.08.2014 bitişli raporum var e devlet üzerinden baktıgımda ziraat bankasında hastalık sonucu adıma para emanete alınmış gözüküyor. o aylar içinde maaşım hesabıma tam olarak yatmıştı ben bu parayı almammı gerekiyor yoksa başka bir işlem yapmam gerekiyormu şimdiden teşekkürler

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    SGK müdürlüklerine durumunuzu bildiriniz ve bankadan paranızı talep ediniz.

  125. UGUR AYCA dedi ki:

   Kamu kuruluşunda çalışan işçiyim.(büro elemanı)çalıştığım kamu kuruluşu taşeron firmasıyla yaptığı anlaşmada yılın 12 ayınıda 30 gün olarak baz almış fakat çalışan kişi işe herhangi bir nedenle gelmediğinde fiili çalışma günü üzerinden işlem yapılıyormuş.Geçtiğimiz Şubat ayı 1 gün sağlık nedeniyle rapor aldım.Şubat maaşımı aldığımda 3 gün eksik yatırıldığını gördüm.Şubat 28 çektiğinden fiili gün sayım 27 olarak hesaplandığından 30-27=3 gün kesintiyle maaşımı aldım..Bu kanunlara aykırımıdır.Yasalmıdır.Bir açıklama yapabilirmisiniz.
   teşekkürler

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  126. serhat dedi ki:

   kolay gelsin ben daha önce rapor almıştım 3 gün 2 ay sonra bi 3 gün rapor daha aldım en son aldığım rapor 11.03.2015 de rapor aldım 3 gün yine bu rapor parası yatmış ziraat bankası ama bu son 2 aldığım toplam 6 gün rapor parası yatmamış bilgi verirseniz sevinirim

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    SGK ya durumunuzu bildirin.

  127. funda akçınar dedi ki:

   SON ÜÇ SEFER ALDIĞIM RAPOR PARALARINI SİSTEMDEN SORGULADIĞIMDA EMANETTE GÖSTERİYOR ANLAYAMADIM BANKAYA SORUYORUM SİSTEMDE GÖRÜNMÜYOR DİYOR LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

   1. Selahattin Demir dedi ki:

    170 arayıp durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

  128. aytekin kaya dedi ki:

   10 günlükistirahat rapor parasını nasıl alabilirim
   30-10-2014 tarihli istirahat raporu

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    https://www.ssk.biz.tr/e-devlet-sisteme-giris/ bu linkten sayfanıza girerek raporunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

  129. recep dedi ki:

   iş kazası geçirdim 30 gün rapor aldım ve rapor bitişinde tekrar raporu uzattım,iyileşmediyimden dolayı raporumu tekrar uzattım ilk aldığım raporun parası yattı fakat ikinci almış olduğum raporumun biteli 14 gün olmasına ramen hela rapor sorgulamasında raporumu göremiyorum,bunun sebebi ne olabilir,ve nezaman sisteme geçer.

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Durumu SGK ya bildirebilirsiniz.

  130. recep dedi ki:

   iş kazası geçirdim 30 gün rapor aldım ve rapor bitişinde tekrar raporu uzattım,iyileşmediyimden dolayı raporumu tekrar uzattımilk aldığım raporun parası yattı fakat ikinci almış olduğum raporumun biteli 14 gün olmasına ramen hela rapor sorgulamasında raporumu göremiyorum,bunun sebebi ne olabilir,ve nezaman sisteme geçer.

   1. Selahattin Demir dedi ki:

    hastahane işlememiş olabilir.

  131. dursun dedi ki:

   bir taşaron 30 günlül ssk öderse aylık ne kadar öder

   1. Selahattin Demir dedi ki:

    Prime esas kazancın % 37,5 i kadar ssk prim öder.

  132. İrem dedi ki:

   Eylül ayına ait 2 adet birbirini takip eden 10’ar günlük raporlarım var.ikinci raporun ücretini aldım ancak birinci Rapor hala yatmadı.ne yapabilirim?bir de doğumumu yurtdışında yaptım.doğum paramı alabilmem için sgk’ya hangi belgeleri götürmem gerekiyor?

  133. sabri dedi ki:

   3 ay raporluyum bilgi edinmek için 170 i aradım ssk nın parayı rapor bittikten sora ödeyeceğini söylediler doğru mudur? ve çalışırken aldığım maaşın ne kadarını ödeyecekler?

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Evet rapor bittikten sonra ödenir. Miktarın belirlenmesi ise biraz karışık olup değişmektedir.

  134. yaseminnn dedi ki:

   Ben erkn dogum yaptim 36haftalik paranin bir ay icinde yatacagni soylediler ama nerdeyse ise baslayacm yatan bisey yok sizce ne zaman yatar erkn dogumdan dolayimi gec kaldi.ve kimligimi kaybettim ehliyetten cekebilirmiyim parayi?

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz. Kimliğinizin olması daha iyi olur.

  135. sinem dedi ki:

   21 gün rapor aldım ne kadar alırım acaba rapor parası

   1. sukufe kalay dedi ki:

    Sinem hanım aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak rapor paranızı sorgulayabilirsiniz.
    https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

  136. enver gök dedi ki:

   merhabalar, bende bu madurlardanım. yaklasık 7 ay önce bir proje ısınde çalışıyordum ve 1 hafta rapor aldım. sonrasında o ısten ayrıldım rapor paramın zıraat bankasına yatacagını belırttıler fakat 7 aydır para gönderıldı dıyor ama bankada suan oyle bır mebla olmadıgını soyluyorlar. suan baska bır fırmada ıse basladım ve hala yaklasık 300tl olan rapor param yatmadı. basta bende yogynluktan dedım ama 7 ayın yogunlugu bıraz sacma geldı bana..ıllakı davamı acmak lazım bu hakkımızı almak ıcın lutfen yardımcı olun..ıyı calısmalar

   1. sukufe kalay dedi ki:

    Enver Bey, durumunuzu SGK ya belirtiniz.

  137. hamit karatas dedi ki:

   70270011716 tc nolu hamit karatas lutfen sisteme girip bakin ve bana yardimci olun suan calismiyorum o paraya ihtiyacim var kredi karti yuzunden haciz gelecek

  138. hamit karatas dedi ki:

   Ben sag elimden ameliyat oldum ve platin takildi uc kere ayri ayri rapor aldim iki raporumun parasini aldim fakat son raporumun ucreti olan 442 tl yi hala alamadim.kredi kartimin taksiti gecti faizli odeyecegim bana 15 gun icinde yatar dediler ama yatmadi.bizim hakkimiz olan bu parayi yatirmayipta bizim paramizi kullanarak parami kazaniyolar.bana birisi bisey soylesin yoksa bu isten kim sorumluysa dava acacagim her gun bankadan telefon geliyo ve ben taksitimi odeyemedigim icin telefonlara cikamiyorum

  139. ömer dedi ki:

   Mrb kolay gelsin ben ankara bahcelievler batikte calisiyorum ayagim kirildi rapar aldim bir hafta bu raporu nereye vermem gerekiyor ben ulucanlari aradim o kadar cevap vermwdiler kizilaydaki sgk mi verecem yoksa ulucanlarami bir yardimci olurmusunuz

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Ömer Bey hangi SGK ya bağlıysanız oraya vermeniz gerekiyor.

  140. mustafa KEŞAN dedi ki:

   Bir fabrikada güvenlik olarak çalışıyorum ssk lı olarak eşim iki gün önce doğum yaptı hastane den çıkarken bir kağıt verdiler bunu bağlı olduğunuz ssk ya göster ip paranızı alın diye bu ne parası bilgi verir misiniz bu arada eşim ssk lı değil ne kadar para veriyor ssk

   1. İSMAİL dedi ki:

    SSK GİRİSİM 1984 GİRİSİM VAR 3890 GÜN VAR YUR DISI 10YIL VAR NEZAMAN EMEKLİ OLURUM

   2. Yusuf Karataş dedi ki:

    Normal şartlar 48 yaş ve 5225 prim günüdür. Yurt dışı borçlanması için SGK müdürlüklerine ya da konsolosluğa başvurabilirsiniz.

  141. kader dedi ki:

   ucretli dogum iznim bittiginden rapor parami sorgulamaya geldim.dogum oncesi raporumu isyerimin onaylamasi gerektigini soylediniz.onaylandi.bebekle gelemedigimden islemimim tamamlandiginin paranin nezaman nereye yatacaginin bildirilmesini rica ederim.simdiden tesekkur ederim.

  142. kader dedi ki:

   ssk lı sağlık çalışanıyım.sağlık ocağında sözleşmeli hemşireyim.doğum iznine ayrılacağım.tekirdağ halk sağlığı müdürlüğü 4 ay boyunca maaş vermeyeceklerini ve pananın sgk tarafından ödeneceğini söylendi.bununla ilgili bilgi almak istiyorum.

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Kader Hanım bu doğrudur. Yani doğum iznine ayrıldıktan sonra maaş alamazsınız izin ücretiniz SGK tarafından ödenecektir.

  143. recep dedi ki:

   Iii gunler ben 2013 aralik ayinda 10gunluk rapor aldim işyerinden 1ay once onay geldi ve benim.param hala yatmadi bunun sebebi nedir . Ben hergun ssk girip isgoremez params bakioyorum yatmamis .

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Recep Bey bu noktada bizim söyleyebileceğimiz tek şey online olarak her gün sorgulayabilirsiniz olacak. Yoğunluktan dolayı yatmamış olabilir.

   2. Alipaşa dedi ki:

    19 mart 2019 da rahatsizlandim 3 ay raporluydum benim rapor param günlüğu 96 tl olarak baz alinmis calistigim sirket bize nisan ayinda zam yapiyor birimim degisiyor nisan ayinda ama rapor parasi günlüğü 3 ay boyunca 96 tl den baz alinmis yani günlük 96 tl zamlanmasi gerekmiyormu bilgi verirmisiniz

  144. onur dedi ki:

   istetiyimi bulamıyorum

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Onur Bey tam olarak ne istiyorsunuz ? SSK rapor paranızı sorgulamak için : https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/Isgoremezlik4AOdemeSorgula

   2. ilhan dedi ki:

    Bir ay içinde 2gun ve 1gun ayrı rapor aldim.toplam ucgun.bunun ücretini alabilirmiyim

   3. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Alınan raporun ilk iki günü ödenmez deniyor bu nedenle 2 rapor için de ödeme alamazsınız.

  Sorunuzu Yazın