SSK

SSK RAPOR ÖDEMESİ

SSK RAPOR ÖDEMESİ

SSK rapor ödemesi demek sigortalı bir çalışanın herhangi bir nedenden ötürü hastalanması ve rapor alması durumunda, alınan raporların 3(üç) günü geçmesi halinde işverenin çalışanın maaşını kestiği zaman, çalışan kişinin zararının Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanması anlamına gelir. Raporlu olduğunuz günleri hastahaneden veya sağlık kurumlarından alacağınız rapor belgesi ile ispat etmiş olup SGK’dan raporlu günlerinizin parasını alabilirsiniz.


SSK RAPOR ÖDEMEMESİNİ NASIL ÖĞRENEBİLİRSİNİZ?

Öncelikle internet üzerinden giriş yapıp ücretsiz bir şekilde SSK rapor sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. 4A’lıların tabi olduğu yani sigortalı çalışanların yararlandığı bir sistemdir. Bir çok çalışan SSK rapor ödemesini nereden ve nasıl alacağını bilmemektedir. Hastahane veya diğer sağlık kuruluşlarından aldığınız raporu SGK’ ya teslim ettikten sonra raporunuz SGK çalışanları tarafından incelenip onaylandıktan sonra şahsınıza ait olan rapor parası PTT şubesine yönlendirilir. T.C. kimlik numaranız ile size en yakın PTT şubesinden SSK rapor ödemesini alabilirsiniz.

İNTERNET ÜZERİNDEN SSK RAPOR ÖDEMESİ İŞLEMİ

SSK sogulma işlemlerinizi internet üzereinden kolay ve ücretsiz bir şekilde dijital ortamda da yapabilirsiniz bunun için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız ve E-Devlet şifresi ile çok kısa bir sürede SSK rapor ödemesi diğer adıyla SSK iş göremezlik ödeneği olarak bilinen işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız şehrinizde bulunan herhangi bir PTT şubesine gidip 2 TL’ lik işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi öğrenmiş olursunuz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız ve E-devlet şifreniz ile aşağıda vereceğimiz bağlantıdan SSK, SGK rapor sorgulama SSK rapor ödemesi işlemlerinizi rahatlıkla öğrenmiş olursunuz.

 

SSK RAPOR ÖDEMESİ EKRANI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

Sponsorlu Bağlantılar


İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Eskiye dönük rapor paraları var ama e devlet ten baktım bazıları nasıl bilgi yok diğerleri​ ise emanet e alındı diyor ben bunları nerede ve ne yapmam gerekiyor Bilgi verirseniz​ sevinirim saygılarımla.

  1. Merhaba,

   Emanette görünen rapor parası sizin ve hastanenin kuruma bildirim yapmış olmasına rağmen çoğunlukla işyerinin eksik evrak bildirmesinden kaynaklanan bir sorundur. İş Görmezlik ödeneğin çıkmış olmasına rağmen eksik evrak nedeni ile para emanete çekilir. Alo 170 Danışma hattı bu konuda size yardımcı olacaktır.

 2. Yaklaşık 4 ay önce işyerinde servise çıktım motorlaydim ve araba çarptı1 ay para almadim ve patronumcarpan arabaninr masrafı ucyuz lirayi benden kesecegini söyledi hastanede giriş cikisim var 99 doğumluyum bir şey yapabilirmiyim

  1. İş kazası kapsamına girer detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 3. Merhaba ben 06.01.2016 günü ilkkez sgk gırısım oldu.Ben ve eşim sağlıkdan tam olarak ne zaman yararlanabılır?Ikımızde saglık sorunu olan ve devamlı tedavi gören bireyiz.

 4. Slm ben vazife halinde ölen babamdan dolayi rahatsiz olmam sebebiyle malul maasi aliyorum.esim ve cocuklarim saglik guvencemden yararlanabilirmi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı