SSK RAPOR ÖDEMESİ | SSK | SGK | Sorgulama | Hizmet Dökümü | Gün Sayısı
 • SSK RAPOR ÖDEMESİ  sgk

  SSK RAPOR ÖDEMESİ

  SSK rapor ödemesi demek sigortalı bir çalışanın herhangi bir nedenden ötürü hastalanması ve rapor alması durumunda, alınan raporların 3(üç) günü geçmesi halinde işverenin çalışanın maaşını kestiği zaman, çalışan kişinin zararının Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanması anlamına gelir. Raporlu olduğunuz günleri hastahaneden veya sağlık kurumlarından alacağınız rapor belgesi ile ispat etmiş olup SGK’dan raporlu günlerinizin parasını alabilirsiniz.

  SSK RAPOR ÖDEMEMESİNİ NASIL ÖĞRENEBİLİRSİNİZ?

  Öncelikle internet üzerinden giriş yapıp ücretsiz bir şekilde SSK rapor sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. 4A’lıların tabi olduğu yani sigortalı çalışanların yararlandığı bir sistemdir. Bir çok çalışan SSK rapor ödemesini nereden ve nasıl alacağını bilmemektedir. Hastahane veya diğer sağlık kuruluşlarından aldığınız raporu SGK’ ya teslim ettikten sonra raporunuz SGK çalışanları tarafından incelenip onaylandıktan sonra şahsınıza ait olan rapor parası PTT şubesine yönlendirilir. T.C. kimlik numaranız ile size en yakın PTT şubesinden SSK rapor ödemesini alabilirsiniz.

  İNTERNET ÜZERİNDEN SSK RAPOR ÖDEMESİ İŞLEMİ

  SSK sogulma işlemlerinizi internet üzereinden kolay ve ücretsiz bir şekilde dijital ortamda da yapabilirsiniz bunun için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız ve E-Devlet şifresi ile çok kısa bir sürede SSK rapor ödemesi diğer adıyla SSK iş göremezlik ödeneği olarak bilinen işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız şehrinizde bulunan herhangi bir PTT şubesine gidip 2 TL’ lik işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi öğrenmiş olursunuz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız ve E-devlet şifreniz ile aşağıda vereceğimiz bağlantıdan SSK, SGK rapor sorgulama SSK rapor ödemesi işlemlerinizi rahatlıkla öğrenmiş olursunuz.

   

  SSK RAPOR ÖDEMESİ EKRANI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

     tıkla sorunu sor

  SSK RAPOR ÖDEMESİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. tuncer karaoglan dedi ki:

   Slm ben vazife halinde ölen babamdan dolayi rahatsiz olmam sebebiyle malul maasi aliyorum.esim ve cocuklarim saglik guvencemden yararlanabilirmi..

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Durumunuzu Alo 170 SGK hattını arayarak belirtebilirsiniz.

  2. tuncay dedi ki:

   Merhaba ben 06.01.2016 günü ilkkez sgk gırısım oldu.Ben ve eşim sağlıkdan tam olarak ne zaman yararlanabılır?Ikımızde saglık sorunu olan ve devamlı tedavi gören bireyiz.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Tuncay Bey.

  3. Ugur dedi ki:

   Yaklaşık 4 ay önce işyerinde servise çıktım motorlaydim ve araba çarptı1 ay para almadim ve patronumcarpan arabaninr masrafı ucyuz lirayi benden kesecegini söyledi hastanede giriş cikisim var 99 doğumluyum bir şey yapabilirmiyim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İş kazası kapsamına girer detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.