SSK

SSK RANDEVU

Gün geçtikçe internet üzerinden yaptığımız işlemler hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu sayede kamu işlemlerimizi  istediğimiz yerden ve istediğimiz zamanda yapabilmekteyiz. SSK randevu sistemi sayesinde de hastane randevumuzu hiçbir zorluk çekmeden alabiliriz. SSK randevu alabilmenin iki yolu bulunmaktadır. SSK randevunuzu ALO 182 hattını arayarak ya da online olarak randevunuzu alabilirsiniz.


ALO 182 Hattını Arayarak SSK Randevu Alma

Bu şekilde SSK randevu alabilmek için ev, iş ya da ankesörlü telefondan 182′ yi tuşlayınız. Karşınıza çıkan asistana T.C kimlik numaranızı ve randevu bilgilerinizi belirtiniz. Ardından asistanın size söylediği uygun bir randevu saatinden istediğinizi seçerek SGK randevu alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Online Olarak SSK Randevu Alma İşlemi

İnternet üzerinden SSK randevu alabilmek için ilk olarak yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfanın sağ tarafında bulunan ‘Randevu Al’ butonuna tıklayarak hastane randevu sistemini açınız. Sisteme giriş yapabilmek için önce kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Eğer kaydınız daha önce yapılmadıysa ekranda bulunan ‘Yeni Üye’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra T.C kimlik numarası ve bazı bilgileri doldurmanız gerekir. Gerekli olan tüm bilgileri girdikten sonra sisteme giriş yaparken her zaman kullanacağınız bir parola belirlemeniz gerekmektedir. Bu parolanızı bir yere not almanızda fayda vardır. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra Kaydet seçeneğine tıklayarak kayıt işleminizi yapabilirsiniz. Kayıt işleminden sonra ana sayfaya girerek T.C kimlik numaranızı ve parolanızı giriniz. Resimdeki karakterleri girdikten sonra Giriş butonuna tıklayarak sisteme girişinizi yapınız. Daha sonra il, ilçe, hastane ve semt polikliniği gibi randevu bilgilerinizi giriniz. Randevu ara seçeneğine tıklayınız. Sağ tarafta açılan randevu saatlerinden size uygun bir zamanı seçerek SSK randevunuzu alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SSK Randevu İptal Etme İşlemi

SSK randevunuzu aldıktan sonra herhangi bir problemde randevunuzu iptal edebilirsiniz. Eğer telefon ile arayarak iptal etmek istiyorsanız ALO 182 hattını tuşlayınız ve asistana T.C kimlik numaranızı, iptal etmek istediğiniz randevu bilgilerinizi veriniz. İnternet üzerinden SSK randevu iptali için de aynı şekilde T.C kimlik numarası ve parolanız ile giriş yapınız. Sağ tarafta bulunan Randevu Geçmişi seçeneğinden iptalini istediğinizi seçerek İptal seçeneğine tıklayınız. Böylece SSK randevunuzu iptal etmiş olursunuz. Sistemde gerekli olan işlemlerinizi yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan Çıkış butonuna tıklayarak güvenli bir şekilde çıkış yapmalısınız.

Online Olarak SSK Randevu Alma İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu