• SSK PRİM SORGULAMA


  Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltması olan SSK, işverenin çalışanına yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Bu sigortayı işveren mutlaka yaptırmalıdır eğer yaptırmazsa ve şikayet edilirse belli bir miktar para cezası ödemektedir. SSK’nın görevleri ve amacı vardır. Amacı;sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, sigorta risklerine ve istatistiklerine dayanan, adil, kolay erişilebilir, etkin ve mali açıdan sürdürülebilir modern standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir. Görevi ise; hizmet sunduğu gerçek ve tüzel kişileri hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, bu hak ve yükümlülüklerin yerine getirilmesini kolaylaştırmak, sosyal güvenlik politikalarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak, sosyal güvenliğe ilişkin konularda uluslararası gelişmeleri izlemek, kamu idareleri arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamaktır. Her birey emekli olabilmek için belirli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Emekli olmanın koşullarından biri de primlerin ödenmesidir. Sigortalı her birey primlerini ödeyerek emekli olabilme hakkına sahip olmaktadırlar. Bu yazımızda sizlere SSK prim sorgulama konusunu anlatacağız. SSK prim sorgulama işlemi internet üzerinden tek bir şekilde yapılmaktadır. Şifreli olarak E-Devlet üzerinden bu işlem yapılmaktadır.


  E-Devlet Üzerinden SSK Prim Sorgulama İşlemi

  E-Devlet uygulamalarını kullanarak SSK prim sorgulama işlemi için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yok ise PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte başvuruda bulunarak 2 TL ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Daha sonra Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız. Açılan sayfada ilk olarak T.C kimlik numaranızı daha sonra da E-Devlet şifrenizi giriniz. Son adımda da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak SGK prim sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  SSK Prim Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  SSK PRİM SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. numan dedi ki:

   selamlar ücretli öğretmenler memurlar gibi doğum rapor parası alabiliyomu veya 122 tl ve 300 tl yardımdan başka bir yardımdan faydalanabiliyorlarmı

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın