SSK PRİM HESAPLAMA | SSK | SGK | Sorgulama | Hizmet Dökümü | Gün Sayısı
 • SSK PRİM HESAPLAMA  ssk çıkışı nasıl yapılır

  SSK PRİM HESAPLAMA

  SSK prim hesaplama: Sosyal Sigorta Kurumu prim hesaplama işlemleri sigortalı olarak çalışmakta olan kişilerin almış oldukları bürüt ücret üzerinden yapılmaktadır. Sosyal Sigorta Kurumu prim hesaplama işlemlerinde SSK primlerinin tamamı işçilerin maaşlarından tahsil edilmektedir.

  SSK prim hesaplama ile ne kadar prim ödediğinizi, ödediğiniz SSK prim gün sayınızı ve emekli olmanıza ne kadar gün kaldığını öğrenmiş olursunuz. SSK prim hesaplama sayfasında aylık brüt yada net ücretinizi girerek SSK primi, işsizlik sigortası ve prim tutarını hesaplayabilirsiniz. Sigortacılardan %30 oranında prim alır.

  SSK PRİM NASIL HESAPLAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

  • Sitemizde vereceğimiz bağlantıda SSK sicil numaranız ve şifre gerekmeden SSK priminizi hesaplayabilirsiniz.
  • Aşağıda verdiğimiz bağlantıda prim hesaplaması yapabilmeniz için E-Devlet şifresi almalısınız.
  • Vermiş olduğumuz linke tıklayıp kimlik doğrulamasını yapmalısınız.
  • Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Son olarak sisteme girişinizi geçekleştiriniz.
  • Girmiş olduğunuz linkte sadece prim hesaplama değil, SSK hizmet dökümü ve SSK sorgulama işlemlerini de kolaylıkla yapabilirsiniz.

  ŞİFRESİZ SSK PRİM HESAPLAMA EKRANI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK PRİM HESAPLAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. arzu demirci dedi ki:

   1060 gün pirimim ödenmiş.ocak 1979 doğumluyum sigorta başlangıcım 21,10,1996 kaçgün daha prim yatırırsam emekli olurum.

  2. ERDAL GÜNER dedi ki:

   3130 gün ssk am var %79 da özürlü raporum var malulen emekli olabilirmiyim

  3. hatice dedi ki:

   1998 sigorta başlangıcım var. 2010-10 cu ayında işten ayrıldım iki çocugum var. toplam pirim sayım ve nezaman emekli olabilirim.nekadar pirim ödemem gerek

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Yazının sonundaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

  4. mahmut bingöl dedi ki:

   SSK günlerini öğrenmek istiyorum

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Yazının sonundaki linke tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri eksiksiz girerek prim günlerinizi ogrenebilirsiniz

  5. hatice öztürk dedi ki:

   15 yıl ve3600 den emekli olabilirmiyim olursam maaş olarak aradaki fark ne kadar olur.

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Eger asgari ucret uzerinden gosterilip emekli olursaniz ve 3600 gundenemekli olursaniz normal emeklilik ile aranizda 200 lira civarinda bir fark olacaktir

  6. Aydın Basar dedi ki:

   1971 doğumluyum.15.05.1989 sigorta başlangıcım var. ödenmiş prim günüm kaçtır.

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Yazinin sonundaki linke tiklayarak ogrenebilirsiniz.

  7. vahdet dedi ki:

   belediyeye ait fitness salonunda 5 yıldır haftanın 6 günü 15.30 ila 21:30 saatleri arasında tenefüsler 10 dk olmak üzere antrenörlük yapıyorum. SGK primlerimin 19 gün üzerinden yatırıldığını öğrendim. Bu hesaplama doğru mudur? tam gün yani 30 gün yatırılması gerekmez mi? Acil cevaplayabilirseniz sevinirim haklı fesih yapmak istiyorum bu nedenle.

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Vahdet Bey bu konu için ALO 170 yada 179 u arayabilirsiniz.

  8. Deniz dedi ki:

   Ben 3 aydır özel bi şirkette çalışıyorum ve sigortamın bugün başladığını öğrendim.daha evvel sigorta sorgulama yaptığımda yatırılmadığını öğrenince uyarmıştım.900 lira maaş yatıyor.2 buçuk ay için yatırılması gereken sigorta primi toplam ne kadar öğrenebilirmiyim

   1. feyza dedi ki:

    Bu durumda dilerseniz şikayette bulunabilirsiniz.

  9. burak dedi ki:

   Net 1650 lira maaş alıyorum maaş üstünden ssk yatiriyoruz dediler bana ama şuan maaş bordurosuna baktim 392 lira ssk odemeleri diye yazıyo bu iste bi sahtekarlik mi var yardimci olursaniz sevinirim

   1. Selahattin Demir dedi ki:

    hizmet dökümünüzde brüt maaşınız ne kadar görünüyor ?

  10. mikail dedi ki:

   maasımı usd olarak alıyorum. 2012 yılında usd kuru 1,80 cıvarında ıken sgk ya yatırılan brut ucret 2,850 tl olarak gosterılıyordu. kurun 2015 yılında 2,70 e kadar artmasına ragmen sgk ya yatan prım hıc degısmedı. suan kı kura gore sgk ya yatan brut ucretın 4,015 tl olması gerekmıyor mu?

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  11. ali kalın dedi ki:

   bireysel emeklilik için hesabım varmı. varsa nasıl öğrenebilirim:?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  12. Bugra dedi ki:

   4000usd net maaşla çalışıyorum ssk hiç yapılmamış ne yqpabilirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Buğra Bey, SSK girişinizin bulunması gerekir. İş vereniniz ile görüşmelisiniz.

    1. Bugra dedi ki:

     Malesef 2.5 senedir ssk mı yapmamışlar 4000usd maaş aldım ssk olmadıgını ögrendimde işten cıkarıldım

   2. CÜNEYT dedi ki:

    o kadar maaş alıyorsun git kendir yatır diye yatırılmamıştır muhtemelen

  13. Gülhan dedi ki:

   Merhaba. Eşim Dış Ticaret Uzmanı olarak bir ihracaat firmasında çalışıyordu, o dönem de hiçbirşey normal değildi tabi ama biz işsiz kalmamak için ses çıkarmadık, eşimin aldığı maaş üzerinden sigorta primleri yatırılmıyordu, alınan maaşın bir kısmı bankadan bir kısmı elden ödeme yapılıyordu, hatta bütün işçiler için aynı uygulama vardı, daha sonra oğlumuz rahatsızlandı, ben devlet memuruyum, eşimin işi bırakması daha uygun olur diye, işverene eşim çalışamayacağını beyan edince evden çalışabileceğini söylemiş, eşim şuan 1 yıldır sigortasız olarak evden çalışıyor hem de oğlumuza bakıyor, sadece cumartesi günleri fiilen işyerinde bulunuyor, o da ben evde olduğumdan dolayı, işyerinde fiilen çalıştığı dönemde çalışma saatleri belliyken şuan 7/24 çalışıyor gibi bir durum oldu, hiç mesai bitimi diye birşey yok, hafta sonu veya gece yarısı bile olsa yurt dışından gelen telefonlara maillere tekliflere yanıt vermektedir, işverenle irtibatı sağlamaktadır, paraya ihtiyacımız olması nedeniyle işverene rest çekemiyoruz, eşim de kendini baskı ve stres altında hissetmektedir ancak işveren içinde bulunduğumuz durumu çok iyi bildiği için sürekli eşime ödemesi gereken maaşı 2 ayda bir veriyor ve eşim her seferinde hakettiği maaşı ödeme yapması için işverene utancından telefonda değil de mail yazarak hatırlatıyor, buna rağmen pişkince daha diğer personele ödeme yapmadık sende bekleyeceksin diye yanıt veriyor bize, oysa ki bizim bankaya kredi kartı ve normal kredi borçlarımız var, banka bugünkü ödemeyi iki ay sonraya kabul eder mi etmez, işverene kaç kere söyledik bunu ancak umrunda değil, mecburiyetler bizi böyle insanlara muhtaç duruma getirdi, ayrıca eşim diğer mesai arkadaşlarıyla irtibat halinde onlara maaşlarının ödendiğini de biliyor ancak bunu bildiğimizi işverene söylemedik, ayrıca geçenlerde eşime bugüne kadar sigortasız çalıştığı dönemde yaptıkları maaş ödemelerini toplu olarak eşime elden vereceklerini ve bu parayı eşimin banka yoluyla şirket hesabına yatırması gerektiğini söylemişler, ne yapmaya çalıştıklarını anlamadım ancak oğlumuzun rahatsızlığı eşim içinde bulunduğu stresli durum bizi iyice yordu, ben eşimden habersiz işvereni sigortasız işçi çalıştırdığı için şikayet etmek istiyorum, çünkü eşimin stresi bana yansıdığında oğluma vereceğim enerjimi tükeniyor, zaten işe de gidiyorum, eve geldiğimde de onun yüzünden aile içinde neler yaşadığımızı bilmiyor işveren, sadece maddi imkansızlık değil bizi bunaltan, manevi yönden de bizi çökerten tek sorumlu işverendir! Şikayet edip eşimi bu durumdan kurtarmak istiyorum belki kendine farklı bir iş bulur ya da bulamaz bilemiyorum ancak gidişatımız hiç iyi değil..Yol gösterebilirseniz çok memnun olurum.. İyi günler..

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Durumu SGK müdürlüklerine bildirerek şikayet edebilirsiniz. Sonuna kadar hakkınızı aramalısınız, detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını da arayabilirsiniz.

  14. Valentina dedi ki:

   90 gün ssk hamileyim dogum parasını alabilirmiyim ne yapmalıyim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Doğumdan önceki 1 yılda 90 prim gününüz bulunuyorsa doğum parası alabilirsiniz. Doğum raporu ve sigortalılık belgenizz ile SGK müdürlüğüne başvurabilirsiniz.

  15. Nilsu dedi ki:

   İyi günler
   Ben brüt olarak ssk,da 1500 tl maaşlı olarak gözüküyorum. 10 günlük ssk ücretini çalıştığım şirkete benim ödemem gerekiyor fakat 10 gün sak ödemesi için şirket benden 303 TL talep ediyor ve bende bu eakamın çok yüksek oldupunu söylediğim halde hesaplamanın bu şekilde yapıldığı konusunda diretiyolar. Konuyla ilgili yardımcı olurmusunız
   Teşekkürler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Nilsu Hanım.

  16. daniyal dedi ki:

   bızım kapıcımız asgarı ucretlı,2015 2 cı yarısında ısveren sıg.prımı 388.00 olarak kesılmış yılboyu… brut ucretın %20,5 oranı gecerlı degılmı neden fazla kesıntı yapılıyor..bır ızahı varmı…lınk lerde hep daha dusuk rakamlar var..

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  17. mustafa dedi ki:

   17.02.2000 sigorta baslangıc tarihim o günden itibaren sadece 182 gün sigortam yatırılmadı iş yerinden kendi isteğimle ayrıldığımda kıdem tazminatını hak ediyormuyum?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Kıdem tazminatı için en az 1 yıl sürekli olarak prim yatması gerekmektedir. Ayrıca işten kendi rızanızla ayrılırsanız tazminat alamazsınız, Mustafa Bey.

  18. ali dedi ki:

   Toplam Uzun Vade Gün Sayım: 4063
   İlk İşe Giriş Tarihim:02.09.2002
   Ne zaman emekli olurum?
   15 yıldır dersane de öğretmenim. Farklı illerde sürekli dersane de çalıştım. Şuan bulunduğum yerde 4 senedir çalışıyorum.
   Eğer şimdi istifa etsem toplu tazminat alabilir miyim?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Emeklilik şartlarınız 60 yaş ve 7000 prim günüdür, Ali Bey. İstifa etmeniz durumunda tazminat alamazsınız.

  19. mağdur dedi ki:

   selamlar, alınan maaş 2000.00 tl fakat bankaya yatan asgari ücret veya 1500 tl olursa ve geri kalan tutar elden alınırsa yıllar sonra emekli olduğunuzda alacağınız emekli maaşı düşük olurmu, yani tam yatırılmasıyla düşük yatırılması arasında emekli maaşına etki edecek kadar fark olurmu?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Düşük seviyeden brüt maaş ve prim, emekli maaşın düşük olmasına yol açmaktadır.

  20. serkan dedi ki:

   Benim ssk giris tarihim 21.01.2016 ve bugun esimin yararlanmasi icin sgk ya gittim bana priminiz dolmamis dediler bende dokumanlara baktim ve yatmis olarak gordum ne yapmam gerekiyo

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerinde size yardımcı olmaları gerekiyor, Serkan Bey.

  21. hasan ÖZTÜRK dedi ki:

   benim ssk girişim 1987 ama şu anda girişim 1989 görünüyor bununla ilgili bilgi ala bilirmiyim emekli tarihi hangi yıl geçerli olacak

   teşekür ederim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devlette görünen işe başlama tarihi geçerlidir.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.