SSK

SSK PRİM GÜN SAYISI

SSK açılımı Sosyal Sigortalar Kurumudur. Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı bir yapıdır. Bu kurumun amacı ise; sigortacılık ilkelerine dayalı, sigorta risklerine ve istatistiklerine dayanan, adil, kolay erişilebilir, etkin ve mali açıdan sürdürülebilir sosyal güvenlik sistemini yürütmektir. Kamu iradeleri arasında işbirliğini sağlamak, sosyal güvenlik politikalarını geliştirmek, sosyal güvenliğe ilişkin konularda uluslararası gelişmeleri izlemek SSK’nın görevleridir. Eğer bir işe başladıysanız işvereniniz sizin sigortanızı yaptırmak zorundadır. İşe başladığınız günden itibaren bir ay içinde sigortasız çalışmanızı önlemek için Sigorta İl Müdürlüklerine ve Sigorta Müdürlüklerine başvurmalısınız.


Bu yazımızda sizlere SSK prim gün sayısı hakkında bilgi vereceğiz. SSK prim gün sayısını internet üzerinden tek bir şekilde öğrenebilirsiniz. Şifreli SGK prim gün sayısını nasıl öğreneceğiniz hakkındaki gerekli olan bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Şifre İle SSK Prim Gün Sayısını Nasıl Öğrenebilirim?

E-Devlet üzerinden yapılan tüm işlemlerde şifreye ihtiyacınız vardır. Şifrenizi, kimlik bilgilerinizle birlikte PTT şubelerine başvurarak alabilirsiniz. Bunun içim 2 TL’lik bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Şifrenizi edindikten sonra, 4A prim gün sayısı öğrenme işlemi için, sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra, açılan E-Devlet sitesi üzerinden ‘kimliğimi şimdi doğrula’ butonuna basınız. Değişen ekranda sizden istenilen TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi giriniz. ‘sisteme giriş yap’ butonuna tıklayarak  SSK prim günü sayısı için sisteme girişinizi yapabilir ve bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Şifre İle SSK Prim Gün Sayısı Öğrenme İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu