SSK

SSK NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM

Her çalışan birey emekli olabilmek için birçok koşulu yerine getirmek için uğraşmaktadır. Gereken koşullar sağlandığında ne kadar emekli maaşı alacağını merak eder. SSK ne kadar emekli maaşı alırım sorunun yanıtını ise internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamalarından olan bu işlem sayesinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere SSK ne kadar emekli maaşı alırım işlemi hakkında bilgiler vereceğiz.


SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

SSK ne kadar emekli maaşı alırım işleminizi gerçekleştirmek için öncelikle sizlere yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılan SGK ekrani üzerinden;

  • TC kimlik numaranız
  • SSK sicil numaranız
  • Baba adı
  • Nüfus il
  • Doğum tarihiniz gibi bilgilerinizi girişiniz yapınız.
  • Sorgula butonuna basarak SSK ne kadar emekli maaşı alırım işleminiz için sisteme girebilir ve ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alabilirim İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden emekli maaşı sorgulama işleminizi yapabilmek için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet resmi internet sayfası üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek, E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti ödediğinizde E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz işlemi gerçekleştirmek için öncelikle yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada karşınıza çıkacak olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Kimlik doğrulama işlemi için T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi istenildiği gibi ilgili alanlara eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdıktan sonra hemen aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Bu adımları sırası ile ve doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde SSK ne kadar emekli maaşı alırım sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alabilirim Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. merhabalar 1982 1984 arası prim gözükmüyor bu primlerimi nasıl bulurum lütfen bana yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu