• SSK KEY ÖDEMELERİ

  SSK KEY ÖDEMELERİ

  Key demek konuk edindirme yardımı demektir. 1987 yılında Turgut Özal tarafından çıkarılan kanunla uygulamaya konulmuştur ve bu uygulamayla çalışanların ücretinden belli oranda kesintiler yapılmaktadır. Bu kesintilerden toplanan paralar konut edindirme fonuna devredilir ve çalışan kişiler emekli olduklarında rahatlıkla konut edinebilirler. Bu uygulama 1995 yılında yürürlükten kaldırılmıştır ve 2008 yılından itibaren bu paralar hak sahiplerine geri ödenmeye başlanmıştır.


  SSK Key Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Hak sahiplerinin Ziraat Bankası şubelerine giderek T.C. kimlik numaraları ile başvuru yapmaları gerekir. SSK key ödemeleri isteğe göre nakit veya hisse senedi olarak geri ödenecektir. Eşlerin ikisinden de kesinti yapılmışsa ve SSK key ödemelerini ikisi de hak etmişlerse; ancak eşler boşanmışsa ödeme aile reisine yapılmaktadır. Key ödemeleri yapılacak kişinin vefatı üzerine ödemeler veraset sahiplerine yapılacaktır.

  SSK KEY Ödemeleri Sorgulaması Nasıl Yapılır?

  Yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayarak size key ödemesi yapılıp yapılmayacağını ve yapılacaksa ne kadar ücretle yapılacağını öğrenebilirsiniz. İnternet adresine girebilmeniz için T.C. kimlik numaranızı ve sosyal güvenlik numaranızı doğru bir şekilde girerek sorgula butonuna tıklayınız. Bu işlemler sonunda SSK key ödemelerinizi sorgulayabilirsiniz.

  SSK Key Ödemelerini Sorgulamak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK KEY ÖDEMELERİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. HİLAL GÜVERCİN dedi ki:

   KEY ÖDEMELERINDE ANAPARAYI ÇEKME HAKKIM VAR MI SAYGILARIMLA ARZEDERİM

  2. İhsan Erol dedi ki:

   1962-1995 yillari arasinda astsubay olarak gorev yaptim. En son çaliştıgım birlik lav olduğundan ve o dônemde vatandaşlık numarası olmadığından dolayı gerekli dôkümanları alamadığımdan KEY ôdemelerimi alamadım.

   1. recep yavaş dedi ki:

    1982-2013 yılları arası ziraat bankasında görev yaptım KEY ödmesi alamadım nasıl alırım

   2. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın