SSK

SSK HİZMET SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere SSK hizmet sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. SSK hizmet hesaplama işleminizi tek bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlem E-Devlet şifreniz ile yapacak olduğunuz işlemdir. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bilgiler ile birlikte SSK hizmet sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


SSK hizmet hesaplama işlemi ve bu işlem gibi birçok önemli ve gerekli işleminizi daha önceden internet üzerinden iki resmi site kullanarak yapabilmeniz mümkündü. Ancak şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile bu işlemleri artık yalnızca E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi nasıl ve nereden alacağınızı öğrenmek için gerekli bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Hizmet Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK hizmet sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmeniz için ilk olarak E-Devlet şifrenizi edinmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi size yakın herhangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek, kimlik bilgilerinizle yapacak olduğunuz E-Devlet şifresi alma başvuru sonrasında rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu işlem için 2 TL işlem maliyeti ödemeniz gerekmektedir. Ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz SSK hizmet sorgulama işleminiz için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Kimlik doğrulama işleminiz için T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. Kimlik doğrulama işleminizi istendiği gibi T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili alanlara yazıp, daha sonra hemen aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfada SSK hizmet dökümünüzü görebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SSK Hizmet Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Mart 1977 doğumluyum. Ocak 2001 tarihinde sigorta girişim yapıldı. Askerliği 18 ay yaptım sonra sigortaya girdim.askerligi borclanip odersem sigorta girişim 18 ay geriye gider mi..? Yani Sigorta giris tarihim Temmuz 1999 mu olur? EMEKLİ günüm yaşım değişir mi.? 15 yılım dolunca işyerinden kendi isteğim ile ayrılıp tazminat talep edebilir miyim? Teşekkür ederim.

    1. Askerlik borçlanması ile SSK başlangıcınız askerlik başlangıç tarihine çekilir. Bu da size büyük avantaj sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı