SSK

SSK HİZMET DÖKÜMÜ

Sosyal Sigortalar kurumu Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı bir yapıdır. Bu kurumun amacı; sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, sigorta risklerine ve istatistiklerine dayanan, adil, kolay erişilebilir, etkin ve mali açıdan sürdürülebilir modern standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir. Çalışan ve işveren arasında sigorta yükümlülüklerini azaltan bir antlaşma yapılamaz. SSK emeklisi vatandaşlar Aylık Sosyal Güvenlik Destek Primi ödemek şartıyla tekrar çalışabilir. Eğer sigortanız yatmadı ise çalışmaya başladığınız yılın sonundan itibaren 5 yıl içinde yetkili mahkemelere başvurabilirsiniz. Sosyal Sigortalar Kurumu’ nun web sitesi sayesinde vatandaşlar birçok işlemlerini İnternet aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Böylece işlemler normalinden daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.


Vatandaşlar bu internet hizmeti sayesinde SSK ile ilgili işlemlerini sıra beklemeden rahatça gerçekleştirebilmektedirler. Bu hizmetlerden bir tanesi de SSK hizmet dökümüdür. SSK hizmet sorgulama sayesinde ne zamandır sigortalı olduğunuzu, yatırılan sigortanızın ne kadar prim üzerinden yatırıldığını, ne zaman emekli olacağınızı, emekli olduğunuz zaman ne kadar emekli maaşı alacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu bilgilerin yanında SSK ile ilgili haberlere, SSK İl Müdürlükleri ile ilgili bilgilere, duyurulara ulaşabilirsiniz. Aşağıda sizlere SSK hizmet dökümü nasıl sorgulanır anlatacağız.

SSK Hizmet Dökümü Nasıl Sorgulanır ?

SSK hizmet sorgulamak artık çok basittir. E-devlet şifresi ile sorgulanmaktadır. E-SGM sistemi aracılığıyla da öğrenilebilmekte idi fakat E-SGM sistemi şu anda çalışmada olduğu için sizlere hizmet verememektedir. Bu nedenle E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama nasıl yapılır aşağıda sizlere aktarmış bulunmaktayız.

E-Devlet Şifresi İle SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Sisteme girebilmeniz için gerekenler Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve size ait olan E-Devlet şifresidir. E-Devlet şifreniz yok ise şehrinizde bulunan size en yakın PTT şubelerine başvuruda bulunarak alabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sisteme doğru bir şekilde girdikten sonra gönder butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan sayada SSK hizmet dökümünüze bakabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Hizmet Dökümü İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba, ben 92-01 yillari arasinda Türkiye de calistim, 2001 den beri de ALmanya da ikamet etmekte ve calismaktayim. E-Devlet üzerinden $a dökümü alamiyorum , kaydimi bulamiyor. Oysa ki 2450 prim günüm var. Kim bana yardimci olabilir döküm konusunda?

    Simdiden tesekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı