SSK

SSK GÜN SAYISI

Sigortalı olmak kanunlarca desteklenmiş bir yükümlülüktür. İşe başladığınız günden itibaren bir ay içinde sigortasız çalışmanızı önlemek için Sigorta İl Müdürlüklerine ve Sigorta Müdürlüklerine başvurmalısınız. Çalışan ve işveren arasında sigorta yükümlülüklerini azaltan bir antlaşma yapılamaz. SSK emeklisi vatandaşlar Aylık Sosyal Güvenlik Destek Primi ödemek şartıyla tekrar çalışabilir. İşyerinizin bağlı olduğu Sigorta Müdürlüğü’nden çalışmalarınızı SSK’ya bildirip bildirilmediğini kontrol edebilirsiniz. İşverenin SSK’ya vermek zorunda olduğu ve çalışanların gördüğü bir yere asmak zorunda olduğu belgeden isminizi, çalıştığınız gün sayısını ve kuruma bildirilen ücretlerinizi kontrol ederek anlayabilirsiniz. Sigortalı hizmetlerle ilgili bilgisayar dökümü yapılabilen ünitelerden çıktı alarak anlayabilirsiniz. Birçok kişi SSK gün sayısını bilmemektedir. İşten ayrılmış belli bir süre sonra tekrar işe girmiş ve sigortası tekrar işlemeye başlamış birçok kişi vardır. İşe giriş tarihini, işten çıkış tarihini ve diğer işe giriş tarihini zihinde tutmak çok zordur.


Sosyal Sigortalar Kurumu İnternet üzerinden vatandaşlara birçok hizmet vermektedir. Bu vermiş olduğu hizmetler sayesinde vatandaşlar SSK ile ilgili işlemlerini sıra beklemeden hızlı bir şekilde yapmaktadırlar. Vermiş olduğu bu hizmetlerin içerisinde SSK gün sayısı da bulunmaktadır. Böylece hangi işyerinde ne kadar çalıştığınızı, ne kadar sigortanızın yattığını, yatmış olan sigortanızın ne kadar prim üzerinden yatmış olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. E-SGM sistemi üzerinden de yapılabiliyordu bu sorgulama ancak bu sistem şu anda tadilatta olduğu için vatandaşlarımız E-Devlet sistemi üzerinden nasıl yapılır aşağıda anlatılmış bulunmaktadır.

SSK Gün Sayısı Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

E-Devlet şifresi ile SSK gün sayısını kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Vereceğimiz bağlantıya giriş yapabilmeniz için size ait olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sisteme girmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerine giderek şifrenize sahip olabilirsiniz. Aldığınız şifreyi güvenliğiniz açısından değiştirmeniz büyük önem taşımaktadır. E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı sisteme doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra gönder butonuna tıklayınız. Böylece karşınıza çıkan sayfada SSK gün sayısını hesaplayabilirsiniz.

SSK Gün Sayısı Sorgulaması İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. merhaba eşim 89 yılında topluluk sigortasına giriş yapmış fakat tek iş günü yok 2001 yılında eşimi kaybettim sgk müdürlüğüne baş vurdum hizmet dökümünü çıkardılar iş günü yok ama mükellef olduğunu ve 40 bin tl borcunun olduğunu ve bu borcu ödediğim taktirde maaşa bağlana bileceğimi söylediler börcu ödedim ve emeklilik dilekçemi verdim 20 gün önce sizce maaş alabilirmiyim şimdiden tşk

 2. hizmet dökümünde işe iriş tarihi 01 06 1983 gözüküyor.fakat ayrıntılı dökümün en altında 1987 deki 60 günlük çalışmam var 1983 ile ilgili gün veya tarih yok.1983 sadece en üstteki kişisel bilgilerim de ilk işe giriş tarihi olarak gözüküyor.bu durumda sonuç ne olur.teşekkürler

  1. Emeklilik hesaplamalarında ilk işe giriş tarihi geçerlidir. Ancak yinede alo 170 SGK hattından detaylı bilgi alabilirsiniz.

 3. ssk gün toplamı 6000 günü geçti. Sadece yaşımın dolmasını bekliyorum (2021’de emekli olacağım). Hala çalışmaktayım ve sigorta ücretim hala ssk’ya yatıyor.
  1- Her çalıştığım yıl için; emekli olduğumda benden kesinti yapılacak mı?
  2- Kalan 5 yılı tavandan ödesem emekli maaşım artar mı?
  3- Emekli maaşımdan kesinti olacaksa; Ssk’ya ödeme yapmasam (eşim çalışmıyor-çocuklar var) yinede sağlık hizmetlerinden(hastane mesela) aile olarak yararlanabilirmiyiz?

  1. Fazla primin emekli maaşına etkisi olmaz. Maaşınızdan kesinti yapılmaz. Primleriniz tamamlandığı için tavandan prim ödemesi yapmanızın hiç bir faydası olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı