• SSK GÜN DÖKÜMÜ

  SSK, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltması olarak bilinir. SSK vatandaşlarımıza birçok olanak sağlamaktadır. Öncelikle bir işe girdiğinizde işverenin çalışana bu sigortayı yaptırması kanunen zorunludur. Bu sigorta işe girdikten ilk bir ay içerisinde yapılmaz ise ve bu durum şikayet edilirse iş verene belli bir miktar para cezası uygulanmaktadır. Sigortasız çalıştırıldığınızda Sigorta Müdürlüklerine veya Sigorta İl Müdürlüklerine başvurabilirsiniz, çalışmaya başladığınız yılın sonundan itibaren 5 yıl içinde yetkili mahkemelere başvurabilirsiniz.


  Emekli olma zamanınızı, emekli olma yaşınızı doğru bir şekilde hesap etmek için SSK gün dökümünüzü doğru bir şekilde hesaplamanız gerekmektedir. Sosyal Sigortalar Kurumu’ nun İnternet üzerinden verdiği hizmet sayfasında SSK gün dökümünüzü çok basit ve hızlı bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Sosyal Sigortalar Kurumu’ nun İnternet üzerinden vermiş olduğu hizmet sayfasında yalnızca SSK gün dökümünüzü değil SSK sigorta sorgulamanızı, SSK borç sorgulamanızı ve SSK prim sorgulamanızı da rahatlıkla yapma imkanınız vardır. Sosyal Sigortalar Kurumu’nun vermiş olduğu bu hizmet sayesinde ülkemiz muasır medeniyet seviyesine çıkmıştır.

  SSK Gün Dökümü Nasıl Sorgulanır?

  Gün dökümünüzü tek bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Vereceğimiz bağlantıyı açarak SSK gün dökümünüzü sorgulayabilirsiniz. Bağlantıyı açabilmeniz için E-Devlet şifresini ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını sisteme girmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifresine sahip değilseniz şehrinizde bulunan herhangi bir PTT şubesine T.C. nüfus cüzdanınızla gidip müracaat etmeniz gerekmektedir. İşlem ücreti karşılığında 2 TL vermeniz gerekmektedir. Böylece şifreniz isteğinize göre e-mail adresinize veya cep telefonunuza gelecektir. Güvenliğiniz açısından gelen bu şifreyi değiştirmeniz önemlidir. T.C. kimlik numaranızı ve Devlet şifrenizi sisteme doğru bir şekilde girdikten sonra gönder butonuna basmalısınız. Karşınıza çıkan hizmet sayfasında işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  E-Devlet Şifresi İle SSK Gün Dökümü İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK GÜN DÖKÜMÜ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. cemileatlıhan dedi ki:

   hizmet dökümü ve ne zaman emekli olabileceğimi bildirmenizi rica ederim.doğum tarihim 26-05-1959

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Bu site bilgilendirme amaçlıdır. Sizi yönlendirebiliriz.
    Emeklilik şartlarınız için http://www.ssk.biz.tr/emeklilik-hesaplama-ne-zaman-emekli-olabiliri/ bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
    Hizmet dökümünüzü öğrenmek için de yazımızda anlatılanları uygulayabilirsiniz.

  2. halit tosun dedi ki:

   1991de gırıs yaptım şimdi emeklılığıme kaç gun kalmıstır ?? 🙂 🙂

  Sorunuzu Yazın