HaberlerSSK

SSK EMEKLİLERİNİN 2014’TEKİ MAAŞ FARKI

SSK emeklilerinin 2014’teki maaş farkı ne olacak? Emekliler 2014’te merakla bu haberi bekliyordu. 10 milyonu aşkın SSK emeklisi bu haberi bekledi. Emeklililerin dört gözle beklediği bu haber 3 Ocak’ta açıklandı. 3 Ocak’ta netleşen bu habere göre intibak ve promosyon düğümünün de çözüleceği söylendi. 


Bu habere göre enflasyon artışının ne olacağının da belirleneceği söylenmişti. Bu haber emekliler için büyük önem taşıyor. Birçok emekliyi ilgilendiriyor. Merakla beklenen haberin açıklamalarına bakarsak toplu sözleşme göz önüne alındığında Ocak ayında memurların brüt maaşlarında 175 TL’lik bir artış olacağı söylendi. Ayrıca memurların net maaşlarına baktığımızda ise memur maaşlarında 123 liralık bir artış olacağı söylenmişti. 1.9 milyon emekli memurun maaşında net maaş artışı 146 TL olacağı da açıklandı.

SSK Emeklilerini İlgilendiriyor

Ocak ayında açıklanan SSK emekli maaşlarındaki zam emekliler için merak uyandıran bir konuydu. Bu habere göre emekliler için oldukça önemli olan enflasyon konusu da açıklığa kavuştu. Edinilen bilgilere göre 2013 yılının 2. altı aylık dönemi içerisinde enflasyon yüzdesi %3 ü geçtiği takdirde, bu geçen orana göre memur ve memur emeklilerinin maaşlarındaki zamda o oranda artacaktır. Aralık ayındaki enflasyon oranı eğer %0.21’i aşarsa memur ve memur emeklilerine enflasyon farkı verileceği söylenmişti. Bu oran 3 ocakta açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu