• SSK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

  Her vatandaşımız çalışmasının karşılığı olarak bir gün emekli olmayı hayal eder. Bunun içinde SGK’ya belli miktarda prim yatırması gerekmektedir. Bu yatırmış olduğu prim miktarı kadar, emekli olduktan sonra alacağı maaşta belli olmaktadır. Yani, diğer bir deyişle, maaşınızın yüksek olması yatırdığınız primle alakalıdır. Ne kadar çok miktarda prim yatırırsanız o kadar çok miktarda maaş alırsınız. Bu bilgiyi öğrenmek ise artık oldukça kolaydır. Daha önceden kurum ve kuruluşlarda beklediğimiz uzun ve yorucu kuyruklar tarihe karıştı. Artık hiçbir yere gitmeden veya herhangi bir yere telefon açmadan işlemlerimizi internet üzerinden halledebilmekteyiz. Sizde işleminizi internet üzerinden kolayca ve daha kısa sürede gerçekleştirebilmek için SGK’nın SSK emekli maaşı sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. SSK emekli maaşını sorgulama işleminizi tek bir yolla gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere SSK emekli maaşı sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.


  Daha önceden SSK emekli maaşı sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok önemli ve gerekli sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz iki resmi site bulunmaktaydı. Ancak bunlardan şifresiz işlem yapan E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık bu işlemleri yalnızca E-Devlet üzerinden şifreli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmemiz mümkündür.

  E-Devlet Üzerinden Şifre İle SSK Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapabilirim?

  E-Devlet üzerinden SSK emekli maaşı sorgulama işleminizi yapabilmeniz için şifreye ihtiyacınız vardır. Şifrenizi, herhangi bir PTT şubesine kimlik bilgilerinizle giderek başvuruda bulunabilirsiniz. İşlem ücreti olarak 2 TL ödemeniz gerekmektedir. Şifrenizi edindikten sonra SGK emekli maaşı sorgulama işleminizi yapabilmek için yazımızın sonunda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekranda, “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Ardından, TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi istenildiği gibi ilgili alanlara eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz. TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazdıktan sonra hemen aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak SSK emekli maaşını sorgulama işleminiz için E-Devlet sitesine girebilir ve sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  E-Devlet Üzerinden Şifre İle SSK Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ismail paşa dedi ki:

   şu an emekli olursam maaşım ne kadar olur

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Aşağıda ki linke giriş yaparak emeklilik hesaplaması yapabilirsiniz.
    https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

  Sorunuzu Yazın