• SSK Emekli Maaşı Kesinti Sorgulama


  prim borcu sorgulama

  Gelişen teknolojiye SGK da ayak uydurarak belirli uygulamalar başlattı. SGK bu yol ile kişilerin merak ettikleri soruları SGK’ya gitmelerine gerek kalmadan kısa süre içinde cevap almalarını amaçlamıştır. Bu sayede insanlar uzun kuyruklarda vakit kaybetmeden pek çok sorgulama işleminin cevabını internet üzerinden yaptıkları sorgulama işlemleri ile rahat rahat yaparak emeklilikleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabiliyorlar. Bizler de bu sorgulama işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.


  SGK, hayatları boyunca çalışan insanların haklarını korumak ve mağdur duruma düşmelerini engellemek için her ay belirli bir emekli maaşı vermektedir. Maaşın tutarını ise çalışan kişinin çalıştığı süre boyunca yatırdığı primler belirlemektedir. SGK, kişilere daha kolay hizmet sağlayabilmek adına 3 farklı kola ayrılmıştır. Bu kollar SSK, BAĞ-KUR, ve Emekli Sandığı olarak adlandırılmaktadır. Çalışma koşullarına göre çalışanlar gruplanmıştır. Bu yazımızda ele alacağımız SSK diğer bir deyişle 4A sözleşmeli olarak çalışan bireyleri kapsamaktadır. Emekli aylığı emeklilik koşullarının hepsini yerine getiren ve emekli olan kişilere her ay düzenli olarak ödenen maaşa denmektedir. Ödenen emekli aylıklarında bazı durumlar da kesintiler yaşanabilmektedir. Bu kesintilere sağlık hizmetleri, ve ilaç ücretleri neden oluyor olabilir. Bununla birlikte bazı kurum ve kuruluşlar da çeşitli nedenlerden dolayı kesinti yapabilmektedir. Emekli aylığınızda oluşan kesintinin nedenini öğrenebilmeniz için SGK bir uygulama başlatmıştır. SSK emekli maaşı kesinti sorgulama işlemi ile emekli maaşınızın neden ve ne kadar kesildiği gibi detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Bizler de bu yazımızda sizlere SSK emekli maaşınızda meydana gelen kesintilerin nedenini öğrenebileceğiniz SSK emekli maaşı kesinti sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı resimler ile detaylı olarak anlatacağız. Sizler de aşağıda sizlerle paylaşacağımız adımları sırasıyla uygulayarak emekli aylıklarınız daki kesintilerin nedenini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  E-Devlet Sistemi İle SSK Emekli Maaşı Kesinti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  SGK E-Devlet sistemi ile birlikte kişilerin merak ettikleri sorularına cevap verebilmek için çeşitli kolaylıklar sağlamıştır. Bu sayede insanlar emeklilikleri ile ilgili yapacakları bütün sorgulama işlemlerini tek bir şifre ile gerçekleştirebilmektedir. SSK emekli maaşı kesinti sorgulama işlemi için öncelikle bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer hala bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz size en yakın olan PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek belirli, bir ücret karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra değiştirmeniz ve kimseyle paylaşmamanız. Bu yol ile isteğiniz dışında yapılabilecek işlemlerin önüne geçmiş olur beklenmedik sürprizlerle karşılaşmamış olursunuz.

  E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız SSK emekli maaşı kesinti sorgulama bağlantı adresine tıklamalısınız. Açılan sayfada SSK emekli maaşı kesinti sorgulama için Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna basmalısınız.

  Adsız

  Sponsorlu Bağlantılar

  Sistem sizi kimlik doğrulama ekranına yönlendirecek, bu sayfada bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı ikincisine ise öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazmalısınız. Bütün bilgilerinizi yazdıktan sonra ise aşağıda bulunan Sisteme Giriş Yap butonuna tıklamalısınız.

  154

  Açılan sayfada bulunan panelde SSK emekli maaşı kesinti sorgulamanızı yaparak kesintinin nedenini ve miktarını öğrenebilirsiniz.

  E-Devlet Sistemi İle SSK Emekli Maaşı Kesinti Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK Emekli Maaşı Kesinti Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın