• SSK EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ

  SSK, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltmasıdır. Çalışma hayatına başlayan her insanın sigortası kanunen desteklenen bir hükümdür. İşe başladığınızda sizin sigortanızın da işveren tarafından yatırılması gerekmektedir. Çalıştığınız yer sizin sigortanızı yatırmamış ise bunun için gerekli yerlere başvurabilirsiniz. Sigortasız işçi çalıştırmak yasaktır, sigortasız işçi çalıştırdığınız belirlenirse para cezası uygulanmaktadır. İşyerinizin bağlı olduğu Sigorta Müdürlüğü’nden çalışmalarınızı SSK’ya bildirip bildirilmediğini kontrol edebilirsiniz. İşverenin SSK’ya vermek zorunda olduğu ve çalışanların gördüğü bir yere asmak zorunda olduğu belgeden isminizi, çalıştığınız gün sayısını ve kuruma bildirilen ücretlerinizi kontrol ederek anlayabilirsiniz. Sigortalı hizmetlerle ilgili bilgisayar dökümü yapılabilen ünitelerden çıktı alarak alabilirsiniz.


  Her insan çalışıp belli bir yaşa geldikten sonra çalıştığının emeğini almak ister. Bu yüzden bağlı olduğunuz SSK, Emekli Sandığı veya BAĞ-KUR gibi hizmetlere çalışırken yatırdığınız prim emekli olduğunuzda rahat etmeniz içindir. Ne zaman emekli olacağınızı, emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı öğrenmeniz için internet üzerinden bazı işlemler yapmanız yeterlidir. Biz size bu işlemleri anlatacağız. Öncelikle bu işlemi E-SGM sistemi üzerinden yapılabilmekteydi ancak bu sistem şu an siz değerli vatandaşlarımıza hizmet veremediği için aşağıda sizlere E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız.

  E-Devlet Şifresi İle SSK Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama

  SSK emekli aylık bilgisini sorgulamanız için E-Devlet şifreniz olması gerekmektedir. E-Devlet şifreniz var ise size vereceğimiz İnternet adresi sayesinde işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT Şubesine, nüfus cüzdanınızla birlikte giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yaptıktan sonra size verilen E-Devlet şifresiyle SSK emekli aylık bilgisi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

  1. Öncelikle size vereceğimiz İnternet sayfasına giriş yapınız.
  2. Önünüze gelen sayfadaki “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  3. Daha sonra E-Devlet Şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme girip SSK emekli aylık bilgisi sorgulamanızı yapabilirsiniz.

  E-Devlet Şifresi İle SSK Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın