• 2018 Doğum Yardım Parası Sorgulama Ekranı


  Doğum parası sorgulama işlemi, e-Devlet üzerinden gerçekleştirilen işlemlerdendir. 2015 yılından sonra doğan çocuklar için verilen bu yardımdan, herkes faydalanabilmektedir. Bu yardımın alınabilmesi için gereken şartlar, diğer yardım paralarında istenen şartlardan farklıdır. Eskiden bu tip yardımların alınabilmesi için annenin mutlaka TC vatandaşı olması gerekirken, artık anne ya da babanın TC vatandaşı olması yeterli görülmüştür. Bu yardım parasının alınması için, başvuru yapılması zorunludur Bu destek, devletin doğum yapan herkese otomatik olarak verdiği bir para değildir. Bu yardıma başvuruda bulunulabilmesi için bazı şartlar gereklidir. Ayrıca, bu yardıma başvuruda bulunulabilen yerlerin sayısı da sınırlıdır.


  Doğum Parası Nedir?

  Doğum parası başvurusunun nasıl yapıldığını anlatmadan evvel, bu yardımın ne olduğu belirlenmelidir. Doğum parası, devlet desteklerinden biri olarak kabul edilir. Bu destek, yeni doğum yapan annelere, doğurulan her çocuk için verilir. Her bir çocukta, bu yardım parası artmaktadır. Aynı zamanda, bu yardım parasını sadece anneler alabilmektedir. Doğum parası, yeni doğum yapan annelere verilen bir nevi maddi destek olarak adlandırılabilir.

  Doğum Yardım Parasına Başvurmak İçin Gerekli Özellikler

  Doğum yardım parasına başvurabilmek için, başvuran kişinin bazı özellikleri taşıması gereklidir. Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Annenin sağ bir çocuk doğurması (Ölü doğumlar bu yardım kapsamına girmeyecektir.)
  2. Doğumun 15 Mayıs 2015’ten sonra gerçekleşmiş olması (Daha öncesinde yapılan doğumlar bu yardımdan faydalanamaz.)
  3. Annenin ya da babanın SSK’lı ya da Bağ-Kurlu olması.
  4. Annenin ya da babanın 120 günlük prim gün sayısını doldurmuş olması
  5. Annenin ya da babanın TC vatandaşı olması

  Doğum Parasının Alınabilmesi İçin Gerekli Evraklar

  Doğum parası için gerekli evraklar olmadan, bu desteğe başvurmanız mümkün olmayacaktır. Doğum parası yardımından yararlanmak isteyen kişiler, doğum parası için gerekli başvuru formunu doldurmalıdır. Bu başvuru formuyla beraber gereken evraklar ise, yeni doğan çocuğun ve başvuranın TC kimlik numarasıdır. Bu cümleden de anlaşılması gerekir ki, doğum parası yardımından faydalanmak için, çocuğun mutlaka TC kimlik numarasının bulunması gereklidir. Bu başvuruda bulunmadan evvel mutlaka çocuğa kimlik çıkarılmalıdır.

  Doğum Parası Hakkında Nasıl Bilgi Alınır?

  Doğum parası yardımı hakkında bilgi almak için, SGK’nın ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın internet sitesi ziyaret edilebilir. Burada yer alan bilgilendirme yazılarını okuyarak, doğum parası yardımından nasıl faydalanacağınızı öğrenebilirsiniz. Ancak bu yöntemler dışında da bilgi alabileceğiniz bası kanallar vardır. Çocuk Parası Sorgulama 144 numaralı telefon çevrilerek de yapılabilir. Bunun yanında ALO 183 de size bu konu hakkında bilgi verecektir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Doğum Parası İçin Nereye Başvurulur?

  Doğum parası için başvuru yapılabilecek yerler sınırlı olarak sayılmıştır. Başvurunuzu gerçekleştirirken, sizden istenen özellikleri taşıyor olmanız gerekir. Bunun yanında, sizden istenen evrakların tam olması da başvurunuzu yapmanız yolunda en önemli şeylerden biridir. Bu özelliklere ve belgelere sahip olduktan sonra, başvurunuzu yapabileceğiniz yerler şu şekilde sıralanır:

  1. Aile Bakanlığı’nın internet sitesi
  2. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlükleri
  3. İlçelerdeyseniz, Kaymakamlık binalarının içindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
  4. Sosyal Hizmetler Müdürlükleri

  Doğum Parası Başvuru Dilekçesi Nasıl Doldurulur?

  Doğum yardımı başvuru formu doldurulurken sizden istenen bazı bilgiler olacaktır. Bu form doldurulurken sizden istenecek belgeler şu şekilde sıralanabilir:

  1. TC kimlik numaranız
  2. Adınız ve soyadınız
  3. Yeni doğanın TC kimlik numarası
  4. Diğer bilgiler

  Bu bilgiler başvuru formunda eksiksiz ve doğru olarak doldurulursa, başvurunuz onaylanacaktır.

  Doğum Parası Ücretleri Ne Kadardır?

  Her sene belirlenen doğum parası ücretleri 2018 senesi için de belirlendi. 2018 yılı için belirlenen doğum parası ücretleri şu şekilde:

  1. Birinci çocuk için belirlenen yardım ücreti: 300 TL
  2. İkinci çocuk için belirlenen yardım ücreti: 400 TL
  3. Üçüncü ve diğer çocuklar için belirlenen yardım ücreti: 600 TL
  4. İkizler için belirlenen yardım ücreti 1000 TL

  Bu ücretler, 2018 yılı için güncellenmiş olup, 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra doğum yapan kişilere verilecektir.

  Doğum Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Doğum parası için başvuru yapan kişiler, bu başvurunun sonucunu öğrenmek için internet üzerinden doğum parası sorgulama işlemi yapabilirler. Yakın zaman içerisinde birçok kurum, hizmetlerinin e-Devlet üzerinden sağlanması için harekete geçti. Bu kurumlardan bir tanesi de SGK’ydı. SGK ve e-Devlet, internet üzerinden verilen hizmetlerini, e-Devlet çatısı altında birleştirdi. Artık e-Devlet üzerinden SGK işlemlerinizi de yapmanız mümkün. Doğum parası ne zaman yatar gibi soruların cevabı artık e-Devlet üzerinden verilmektedir. Doğum parası yardımı hakkında yapacağınız işlemleri de e-Devlet üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  E-Devlet Üzerinden Doğum Parası Sorgulama

  E-Devlet üzerinden doğum parası yardımı sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemi yapabilmek için mutlaka e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Sorgulama işleminin yapılabilmesi için e-Devlet üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekecektir. Burada sizden istenen 2 bilgi yer alır:

  1. TC kimlik numaranız
  2. E-Devlet şifreniz

  Bu bilgileri doldurduktan sonra e-Devlet’e giriş yaparsınız ve doğrum yardımı parası sorgulama işlemi de yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa, öncelikle şifrenizi almanız gerekecektir. Bu işlem için gerekli adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  1. Size en yakın PTT şubesine şahsen başvuru yapmak
  2. Başvuruya giderken nüfus cüzdanı ve 2 TL götürmek
  3. Şifrenizi kapalı zarfta teslim aldıktan sonra sisteme giriş yapmak

  Bu adımları doğru bir şekilde ilerlerseniz, e-Devlet’e giriş yapabilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra mutlaka cep telefonunuzu ve mail adresinizi doğrulamanız önerilir. Bunun sebebi, şifrenizin kaybolması ya da çalınması durumunda, şifrenizi kolayca yenileyebilmektir. Aksi takdirde şifrenizi yeniden yenilemek için PTT’ye gitmeniz gerekecektir. Bu işlemi de şahsen gerçekleştirmelisiniz ve yanınızda nüfus cüzdanınızı götürmelisiniz. Ancak burada sizden istenen ücret 4 TL olacaktır. Bu yüzden şifrenizi kaybetmemeniz ve kimseyle paylaşmamanız önerilir.

  Tüm bu işlemlerin ardından e-Devlet üzerinden doğum parası sorgulama yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi için e-Devlet’te yer alan menüye girmelisiniz. Menüde yer alan e-Hizmetler seçeneğine tıklamalısınız ve arama çubuğuna ilerlemelisiniz. Arama çubuğuna doğum yardımı parası sorgulama yazınız ve karşınıza çıkan seçeneğe tıklayınız. Burada size çıkması gereken seçeneğin üzerinde, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun amblemi yer alacaktır. Doğru seçeneği işaretledikten emin olduktan sonra, sizden istenen bilgileri giriniz ve sorgulama yapınız. Sosyal yardımı bulunmamaktadır gibi bir ibareyle karşılaşırsanız, bilmeniz gerekir ki, başvurunuzun henüz onaylanmamıştır. Burada olumlu yanıtlarla karşılaşırsınız, başvurunuz onaylanmıştır. Başvurunuzun onaylanmasının ardından devletin verdiği bu destek size PTT kanalıyla ulaşacaktır. PTT doğum parası sorgulama ya da PTT’den doğum parası çekme gibi işlemleri ise sadece anne yapabilmektedir. PTT üzerinden parayı sadece anne çekebilir. Buraya babanın ya da başka birinin gitmesi halinde, doğum yardımı parası alınamayacaktır. Doğum yardımı parasından tüm anneler faydalanabilmektedir. Bu destek SGK’nın verdiği destekten farklıdır. Süt parası da bu destekten daha farklı bir kategoride yer almaktadır. Süt parasının 2018 yılı için öngörülen ücreti 149 TL’dir.

  Doğum Borçlanması Hesaplama

  Doğum Parası Nasıl Alınır

  Çocuk Yardım Parası Nasıl Alınır
  tıkla sorunu sor

  2018 Doğum Yardım Parası Sorgulama Ekranı İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Emel dedi ki:

   Dogum parasi ve rapor parasi ayrimi aliniyor ben dogum oncesi parami aldim simdi hem rapor hemde dogum parasimi alacagim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor ücret haricinde Kaymakamlıklara başvurularak Doğum yardımı da alabilirsiniz.

  2. Meryem dedi ki:

   Doğum parası yatmış mi

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhaba,

    E-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

  3. Ayten üf dedi ki:

   2018 nisan 11 de doğum yaptım doğum param ve ikinci cocuk için yapilan ödenek ne zaman olur

  4. Kübra dedi ki:

   Merhaba 25.12.2017 işe giriş tarihim var 11.05.2018 tarihinde doğum yaptm bu toplu yatırılan doğum parasını alabiliyor miyim acaba

   1. Gülümser dedi ki:

    Mrb Ben dogum oncesi ve dogum sonrasi her hangi bi ucret almadim e dewletten bakindim henuz yatmamış sizce toplu sekildemi yatacak?

  5. Burcu dedi ki:

   17.06.2012 tarihinde doğum yaptım sistemde analık raporum görüntülenememektedir. Ayrıca o sene mart ayına ait raporlarım da görüntülenememektedir. 90 gün primimin olmasına ve analık raporumun olmasına rağmen doğum ücretlerimi alamadım. Ne yapmalıyım

  6. Adem dedi ki:

   25 Ocak 2018 de eşim doğum yaptı sgk süt parası aile bskanlığına cocuk parası için başvurdum ne ödeme var ne mesaj bilgilendirmesi cocuğum dört aylık oldu ptt soruyorum yok diyorlar bişey gözükmüyo.
   Özelde doğum oldu diye aldıkları fazla ücretin iadesi içinde uğraştım yok arkadaş zamanım gitti verdiğim otopark paralarıda kârım oldu istemiyom devletin parasını halkını uğraştırarak verdiği para ya hizmet bari demesinler

  7. Yaren dedi ki:

   Ben 2018 9 şıbat Doğum yaptım sosyal yardımlaşmaya yani Doğum parasına kayıt oldum ne zaman yatıcağını bilmiyorum yardımcı olur musunuz

  8. Sevgi dedi ki:

   Benim çalıştığım is yeri her ay çıktı girdi yapıyor ve farklı iş yerleri adınassk pirimimi yatırıyor bu benim rapor paramı almamda sıkıntı cikarmi is yerine sorduğumda bu sıkıntı olmaz diyor raporun isyerince onaylandiktan sonra bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim teşekkür ederim…

  9. Sevgi dedi ki:

   Ayni is yeri ama her ay başı ise giriş çıkış yapıyorlar ve farklı is yerleri adına ssk pirimimi ödüyorlar bi sıkıntı olurum doğum raporu almama

  10. Sevgi dedi ki:

   Her ay ayrı yerlerde ssk pirimim yatıyor ve her ay girdi çıktı yapıyorlar benim rapor ücreti almama engel olurmu

  11. sedef dedi ki:

   merhabalar 2014 nisan ayında dogum yaptım fakat süt parasını almadım zamanı geçmediyse nasıl alabirim

  12. Derya dedi ki:

   Ben 2o15 aralik ayinda dogum yaptim dogum parasol sir parasi alamiyormuyum egitim parasi kizim var 8yasinda

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba;

    2015 mayıs ayından sonra olan doğumlar için 300 tl doğum yardımını Kaymakamlıklarda bulunan aile ve sosyal hizmetler müdürlüğüne başvuru yaparak alabilirsiniz.

  13. Naz dedi ki:

   Merhaba ben 2 yıldır çalışıyom kesintisiz sigortam yatıyor 32 haftalıkken rapora ayrılcam ne kadar doğum parası düşer aylık olarak yatarmı hepsini bir almak istemesem verilen paranın

  14. Kemal dedi ki:

   Merhaba Eşim sgk lı ve doğum yapalı 75 gün oldu ama hiç bir işlemde bulunmadık doğum parası süt parası gibi hiç bir yere başvuruda bulunmadık şu an nasıl bir yol izlememiz lazım yardım alabilmek için teşekürler

  15. VEYSEL TAŞ dedi ki:

   Merhaba, eşim 1998 yılından itibaren bir tekstil atölyesinde 7 yıl çalışmış fakat babasından faydalandığı için dikkat etmemiş ve sigortası toplamda sadece 90 gün yatmış. Zaman aşımına uğramış mıdır bilmiyorum ama sigortasını tam yatırmayan firma sahibi iki ortakmış, birisi kapatmış ama bildiğim kadarıyla diğeri devam ediyormuş (farklı isim altında olabilir, kayıtlarda çıkıyor). İlk sorum biz bu firmadan mahkeme yoluyla tazminat alabilir miyiz? İkinci sorum, 2001 ve 2006 doğumlu iki çocuğumuz var ve hanım şu an 2 yıldır göğüs kanseri tedavisi görmekte. Sordum malulen emeklilik için 5,5 ay çalışmalı ve 35.000 tl para yatırmalısınız dediler ve kurula girecekmiş tekrar sonucuna göre raporun derecesine göre emekli olabilir dediler, doğru mu eksik mi? Son sorum ise eksik denilen 5,5 aylık dilimi evde çocuk bakımı olarak tavandan yatırmak mı daha iyi olur yoksa sigortalı bir işte mi çalışsa iyi olur bizim için. Doktoru çok rahat bir iş olmadıktan sonra çalışmayı yasakladı, kolunu kullanamıyor lenfler alındı çünkü.Yol gösterirseniz sevinirim. Ayrıca eşim doğum ya da süt parası alamıyor değil mi kanun gereği?

  16. Emre dedi ki:

   Merhaba benim eşim 29.12.2017 de Doğum iznine ayrıldi Doğum izin ödeneğini nezaman alabiliriz ve nereden alacağiz

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Doğum öncesi raporun ödemesi doğumdan sonraki ay; Doğum sonrası raporu ise rapor bitimini takip eden ay ödenir. Ödemeler PTT den yapılacaktır.

  17. Tuğba dedi ki:

   Ben çalışmıyorum ama eşim çalışıyor 21.06.2016 da doğum yaptım be doğum parası aldım 300 tl di sanırım şimdide süt parası varmış ben o parayı alabilirmiyim ? Eğer alabiliyorsam nerden ve nasıl alabilirim yardumcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Süt parası adınıza Ziraat bankasına yatmıştır almadığınızdan kuruma iade edilmiştir. Alo 170 sgk hattını arayarak talepte bulunabilirsiniz.

  18. Nur Kayaman dedi ki:

   Merhaba,

   Çalışan olarak maasımızı doğum sonrası iznindeyken , yine dogum sonrası toplu alınması yerine , aylık olarak alabilme şansımız var mıdır ?

  19. Şeyma dedi ki:

   E devlet ekranımda sorgulama yaptığımda bankaya gönderildi diyor. Bunun anlamı nedir ptt ye ulaşmış çekebilirim demek mi? Ayrıca herhangi bir ptt şubesinden paramı alabilir miyim ?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    paranız adınıza hesaba yatmış gözüküyor. Ptt ye sorgulama yapın 8-14 ü arasında hesabınıza geçmiş olmalı

  20. Ilyas gundogdu dedi ki:

   Merhaba esim 26 ,10,2017 de dogum yapti dogum oncesi odemesini aldik Geri kalani ne zaman yatar

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Doğum sonrası rapor bitiş tarihinin takip eden ayın 8-14 ü arasında yatacaktır.

  21. Simge dedi ki:

   Merhaba 26 haftalik hamileyim işi bırakmak zorunda kaldim tekrar işe girip 32. Haftada sigortali olursam doğum parası alabilirmiyim

  22. Yaren dedi ki:

   Merhaba,
   28 haftalık hamileyim çalışıyorum.90 günümü doldurdum.32.hafta doğum iznine ayrılınca işten çıkarılırsam işgörmezlik parası alabilirmiyim.Teşekkürler

  23. Yaren dedi ki:

   Merhaba,
   28 haftalık hamileyim çalışıyorum.90 gün prim günümü doldurdum.32.hafta izne ayrıldığımda işten çıkarılırsam işgörmezlik parası alabilirmiyim.Teşekkürler.

  24. ibrahim turan dedi ki:

   kolay gelsin eşim doğumdan önce 120 gün sigortası vardı doğum yapalı 4 ay oldu ama rapor parası hala yatmadı sebebi ne olabilir

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Doğum öncesi 1 yıl içinde en az 90 günü var ve 32. hafta aktif çalışan ise rapor paranız yatmalıydı. Alo 170 hattından veya E devlet şifresi ile sistemden kontrol ediniz.

  25. Ebru dedi ki:

   Ilk cocugum 2013 dogumlu onun parasinida alabilirmiyim

  26. Berat dedi ki:

   Merhaba

   Eşim 17 haftalık hamile mayıs ayında doğum bekleniyor şuan 7aylık sigortalı ve şubat ayında çalıştığı yer kapatılcak sigortası sonlancak bu durumda doğum parası alabilirmiyiz yoksa 32.haftaya kadar başka bir yerden sigorta başlattıralım mı?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Berat bey merhaba,

    Doğum izni raporu ödeneğinin alınabilmesi için 32. hafta aktif sigortalı olmak şartı var bu nedenle belirli bir süre olmamasına rağmen otalama 32. haftaya ulaşmadan 10 gün önce bir sigortalı işte başlaması gerekiyor.

  27. Nevin dedi ki:

   Merhaba ben 2008 11 21 doğum yaptım ozaman doğum parası olduğunu bilmediğim için baş vurmadım şimdi 2ci hamileligim 5 aylık doğumdan sonra ilk çocuğumun doğum parasını alabilme hakkımız varmı.? Cvp için teşekkürler

  28. selahattin dedi ki:

   iyi günler eşim 3 aylık hamile mayıs da doğum bekliyoruz kendisi şu anda çalışmakta kendim ise kamu kurumunda çalışmaktayım. doğum parasını alabilmek için nereye başvuru yapacağız doğumdan öncemi sonramı. sırasıyla neler yapmamız gerekiyorsa sırasıyla yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim şimdiden kolay gelsin…

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Eşiniz ssk olarak çalışıyor ise 32 hafta doğum izin raporu alıp iş yerine vermesi yeterli olacaktır.

  29. FaTMa dedi ki:

   Merhaba

   Ucretli ogretmenlik yapiyorum.15 haftalik hamileyim.Ne zamana kadar calismam gerekir.Bir de rapor aldigimizda ucretimiz kesiliyor , cslismaya devam da etmeyi dusunmuyorum.Ben ve benim durumumdakiler rapor parasi alabilitmrmi ys da yararlanabilecegimiz haklar varmi.Simdiden sagolasiniz.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Fatma Hanım merhaba,

    En az 32. haftaya kadar çalışmanız gerekiyor. Doğum izni süresinde ücretiniz iş göremezlik adı altında kurum tarafından ödenecektir. Ayrıca 133 tl süt parası va Sosyal hizmetler müdürlüğüne başvurarak alabileceğiniz doğum yardımı mevcut. İzin sonrası çalışmasanız da rapor parasını alabilirsiniz.

  30. Mustafa dedi ki:

   Eşim 1.5 aylık sigortalı şuan hamile hamile olmuş olsa doğum parası alabilir mi acaba

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Mustafa Bey merhaba,

    Hamile iken işe başlaması sorun teşkil etmez. Doğum öncesi 90 gün prim tamamlaması yeterli. 32. hafta rapor alacağı zaman aktif sigortalı olmalı.

  31. Sevgi Erdoğan dedi ki:

   Merhaba,

   Ben 03.10.17 işe başladım aralık ayında çalışılmıycak. oçak 2 de tekrar aynı yerde işe başlıycam. Aralık ayında sigortam yatmıycak ve doğmum martda gerçekleşcek doğum parasını alabilirmiyim? Ben bide mavi kartlıyım bunu etkiliyormu?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Sevgi hanım merhaba,

    İşe giriş ve çıkışlar rapor parası almanıza engel değil. Ancak Doğumdan önce ki 1 yıl içinde 90 gün prim şartını sağlamalısınız. Aynı iş yeri olması şart değil.

  32. Cagri dedi ki:

   Merhabar esim 09.10.2017 de dogum yapti dogum oncesi 133 ve 2173 tl ucret yatti geri kalani nezman yatar

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Doğum sonrası rapor bitimini takip eden ayın 8-14 ün arasında yatacaktır.

  33. Sinem dedi ki:

   Merhaba ben 38.haftaya kadar çalıştım 6 ekimde doğum yaptım doğum parasını nezaman alabilirim?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Kasım ayı 8-14 ü arasında yatmadı ise Aralık ayının 8-14 ü arasında yatacaktır.

  34. Aysegül dedi ki:

   2ay önce iskurdan issizlik parasi aldim 9ay kadar simdi sigortali calisiyorum 2 ay oldu sigortali calisali hamileyim doğum parasi alabilirmiyim bu durumda issizlik parasi almadan sigortali calisiyordum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Ayşegül Hanım Merhaba,

    32. hafta aktif sigortalı olarak doğum iznine ayrılırsanız rapor parası alabilirsiniz. Mevcut durumda Doğum öncesi 1 yıl içinde 90 gün priminiz olacağı gözüküyor. Şartları sağlıyorsunuz.

  35. Enver dedi ki:

   Eşim 01.10.2017 tarihinde doğum yaptı 17.08.2017 tarihinde doğum öncesi rapor aldı doğum öncesi rapor parasını ne zaman alabiliriz

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Enver bay merhaba,

    Rapor ücretiniz Kasım ayı 8-14 ü arasında yatacaktır.

  36. Hüseyin sen dedi ki:

   Benim esim ise basliyali bir bucuk ay oldu bir bucuk aylikta hamile oldugunu ogrendik nasil olur para alabilirmiyiz nasil bi yol izlememiz kerekir

  37. Emine kocalan dedi ki:

   Merhaba ben 29.06.2015 de dogum yaptim iki aylik hamileyken isten ayrildim hamilelikten once sigortam yatiyodu ama rapor felan almadım isten ayrıldım bunun icin ne yapmalıyım bnde alabilirmiyim nereye baş vurmaliyim ilk bebegim üc buçuk aylıkken de ikinciye hamile kaldım isede devam edemedim ne yapmalıyım

  38. Esra dedi ki:

   Merhaba benim 2000 doğumlu ve 2005 doğumlu birde 19.04.2015 doğumlu çocuklarım var Doğum parası alabilirmiyim eşim sgk var benim yok

  39. Esra dedi ki:

   Merhaba benim 2000 doğumlu ve 2005 doğumlu birde 19.04.2015 doğumlu çocuklarım var Doğum parası alabilirmiyim şimdiden teşekkürler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Doğum yardımı 2015 sonrasında doğan çocuklar için geçerlidir.

  Sorunuzu Yazın