SSK

SSK BORÇ ÖDEME

Hem kredi kartı kullanan hem de internet kullanan kişi sayısının artmasıyla online ödeme işlemleri büyük ölçüde artmış oldu. Sosyal Güvelik Kurumu da online ödeme kolaylığı sunan kurum ve kuruluşlar arasında yerini aldı. SGK’nın bu uygulamalarından, SSK borç ödeme işlemi de yer almaktadır. SSK borç ödeme işleminizi internet üzerinden kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda SGK borç ödeme işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.


İşlemi gerçekleştirebilmek için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Şifreniz

SSK Borç Ödeme İşleminizi Nasıl Yapabilirsiniz?

İlk olarak ilgili yazımızın sonunda verdiğimiz internet sitesine giriniz. Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki görselde bulunan görüntü gelecektir. Geldiğinde kırmızı olarak içine alarak gösterdiğimiz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine sayfa üzerinde tıklayınız.

4A Hizmet Dökümü

Daha sonra açılacak olan sayfa yine aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde size ok işaretleri ile göstermiş olduğumuz alanlara sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Bilgilerinizi kontrol edip, doğruluğundan emin olduktan sonra aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine sayfa üzerinde tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylelikle E-Devlet sistemi üzerinden SSK sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki gibidir.

SGK Online Tahsilat

  • Sorgu türü; 4A işveren ödemeleri, 4B sigorta ödemeleri ve Diğer ödemeler seçeneklerinden ‘ 4A işveren ödemeleri’ seçeneğini seçiniz.
  • Sorgu tipi kısmından seçtiğiniz seçeneğe göre işlem yapmak istediğinizi seçiniz.
  • Sicil numaranızı giriniz.
  • Güvenlik kodunuz giriniz.
  • Borç Sorgula butonuna basarak SSK borç ödeme sistemi için giriş yapınız.
  • Sisteme girdikten sonra sizden kart bilgileriniz istenecektir, bilgilerini doğru girdiğinizden emin olunuz.

Tüm bu sizlere vermiş olduğumuz adımları takip ettikten sonra uygulamaya girip, SSK borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SSK Borç Ödeme İşleminizi Gerçekleştirmek İçin TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu