SSK

SSK BİLGİLERİ

SSK BİLGİLERİ

Sosyal Sigortalar Kanunu

İş kazaları ile meslek hastalıkları, sakatlık, yaşlılık, hastalık, analık ve ölüm gibi durumlarda bu kanunda belirtilen şartlardaki kişilere sigorta yardımı sağlanır.


  • Sigortalı Sayılan Kişiler: Bir hizmet akdine bağlı olarak bir veya birden fazla işveren tarafından çalıştırılanlar bu kanun kapsamında sigortalı sayılmaktadırlar.
  • Sigortalı Sayılmayan Kişiler:
  1. Tarım sanatlarına ait işlerde, özel sektöre ait tarım ve orman işlerinde sürekli veya ücretli çalışanlar, kamu sektörüne ait orman ve tarım işlerinde ücretli çalışanlar, tarım işlerinden sayılmayan iş yerlerinin bahçe, fidanlık, park gibi benzeri işlerde çalışanlar haricinde tarımla uğraşanlar sigortalı sayılmazlar.
  2. Emekli sandığına prim ödemekte olanlar,
  3. İş veren kişinin ücretsiz çalışan eşi,
  4. Askerliğini yapmakta olan vatandaşlar,
  5. Sürekli ve ücretli çalışanlar hariç ev hizmetinde çalışanlar,
  6. Kendi adına ve hesabına çalışmakta olanlar sigortalı sayılmazlar.

Sosyal Sigortalar Kanunu Tam Metni İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Şifresiz SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması

SGK, SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur gibi kurumları tek çatı altında topladığından beri çoğu şey kolay hale gelmiştir. Bunlardan sadece bir tanesi olan SSK Hizmet Dökümü Sorgulama işlemini T.C kimlik numaranızla ve kişisel bilgilerinizle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Şifresiz SSK Hizmet Dökümü Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması

Hizmet dökümü sorgulamanızı şifresiz yapabileceğiniz gibi E-Devlet şifrenizle de yapabilirsiniz. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek başvuru da bulunabilirsiniz. Size verilen e-devlet şifresiyle ve T.C. kimlik numaranızla SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle Hizmet Dökümü Sorgulaması İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK Gün Sorgulaması Nasıl Yapılır?

SSK Gün Sorgulama uygulaması ile SSK primlerinizin yatıp yatmadığını, ne zaman emekli olacağınızı, emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz.

SSK Gün Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK Emekli Maaşı Hesaplamayı Nasıl Yapabilirsiniz?

SSK Emekli Maaşı hesaplamasını yapmanız için size vereceğimiz siteye lütfen tıklayınız. Siteye giriş yaptıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, SSK sicil numaranızı, babanızın adını, nüfusa bağlı olduğunuz ili ve ilçeyi ve doğum tarihinizi eksiksiz ve doğru biçimde girmeniz gerekmektedir. Son olarak Sorgula butonuna tıklayınız ve Emekli Maaşınızı kolay bir şekilde hesaplayınız.

Sponsorlu Bağlantılar


SSK Emekli Maaşı Hesaplaması İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK Gecikme Zammı Hesaplama Nasıl Yapılır?

İş verenler çalışanları adına veya çalışanlar kendileri için her ay bir prim yatırmak zorundadırlar. Bu primi yatırmayanlar sağlık ve sosyal hizmetlerden kolay bir şekilde yararlanamayacaklardır. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı ödenmeyen primler için bir gecikme zammı uygulanmaktadır. İnternet sayesinde gecikme zammı hesaplama işlemi de çok kolay hale getirilmiştir. Size vereceğimiz İnternet adresine giriş yaparak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SSK Gecikme Zammı Hesaplaması İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK Danışma Hattı Kaçtır?

SSK Danışma Hattı ALO 170’tir. İki yıla yakın bir süredir hizmet veren bu uygulama sayesinde işlemlerinizi daha rahat ve daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Size vereceğimiz linke tıklayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

SSK Danışma Hattı İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK Prim Hesaplama Nasıl Yapılır?

SSK Prim Hesaplama ile ne kadar prim ödediğinizi, SSK prim günü sayınızı, ne kadar süre sonra emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz. SSK Prim Hesaplama için kişisel bilgileriniz yeterli olacaktır.

SSK Prim Hesaplama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK Doğum Parası Ne Demektir?

Çalışan bayanların doğum yapması durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uygulanan bir işlemdir. Analık geçici iş göremezliği de denmektedir. Size vereceğimiz İnternet adresi ile daha açıklayıcı bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

SSK Doğum Parası İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK İşe Giriş Tarihi Nedir?

SSK İşe Giriş tarihiniz ne zaman emekli olacağınızı hesaplamak için önemli bir husustur. İnternet üzerinden yapılan bu uygulama ile artık daha kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz. Aşağıda size verilen İnternet sayfası sayesinde detaylı bilgileri alabilirsiniz.

SSK İşe Giriş Tarihi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

2013 SSK Asgari Ücret Bilgileri

1 Ocak 2013 tarihinden itibaren SSK Asgari Ücretleri değişmiştir. Aşağıdaki İnternet adresi ile bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

2013 SSK Asgari Ücret Bilgileri İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SSK Randevu Alma İşlemini Nasıl Yapabilirsiniz?

SSK Randevu Alma Alo 182’den ve İnternet üzerinde yapılmaktadır. İnternet üzerinden nasıl randevu alabileceğinizi ve ALO 182’yi aradığınızda neler yapmanız gerektiği hakkında açıklayıcı bilgiler için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 10.10.1990 ÇIRAKLIK EĞİTİME YAZILDIM İLk PRİMİM 2001 YILINDA OLDU EMEKLİLİK YAŞIMI HESAPLARKEN OKULA YAZILDIĞIM TARİHİMİ BAZ ALACAĞIM YOKSA İLK PRİM YATIRMA TARİHİNİMİ BAZ ALACAĞIM KOLAY GELSİN

  2. 01/06/1986 tarihinde sigortalı olarak calısmaya basladım. prim gunsayısını doldurdum. ilk işe giris tarihi ile bugune kadar calısmadıgım gunler oldu. 25 YIL aktif olarak calısmadım. bu sorun olurmu. saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı