SSK

SSK 4A SORGULAMA

Sosyal Sigortalar Kurumu insanlara birçok fayda sağlamaktadır. Bu nedenle bir işe başladığınızda sigortanızın yatıp yatmadığını mutlaka takip etmelisiniz. İş sahibinin çalışanına sigorta yaptırması kanunen zorunludur. Bu sigortayı çalışanına yaptırmayan iş sahibi için para cezası uygulanmaktadır. İş sahiplerinin bu konuda dikkat etmesi önerilir. SSK’lı olan kişilerin ismi 4A’lılar olarak değiştirilmiştir. 4A olan kişiler normal işçi statüsündedir. 657 sayılı kanuna 4A memur demektir.


SSK 4A Sorgulama sistemi ile SSK priminizin ödenip ödenmediği, ne kadar ücretle ödendiği, kaç gün ödendiği gibi bilgileri SGK’nın resmi sitesi olan E-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. E-SGM’den de öğrenebilme imkanı vardı önceden fakat E-SGM şu anda hizmet verememektedir. SGK’nın yaptığı açıklamaya göre e-Hizmetler bölümü sistem çalışması sebebi ile bakıma alınmıştır. Bakım ve iyileştirme çalışmaları bitinceye kadar hizmetlerinizi e-Devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle bir diğer seçenek olan ve en çok kullanılan E-Devlet sistemi üzerinden aşağıda anlatıldığı gibi ulaşabilirsiniz. SSK 4A Sorgulama ile çalışanlar artık daha rahattır. Çünkü kendi bilgilerine rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilmektedirler.

E-Devlet Şifresi İle SSK 4A Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • E-Devlet şifrenizi biliyorsanız size vereceğimiz İnternet adresine giriş yaparak E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile SSK 4A Sorgulamanızı yapabilirsiniz.
  • E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız eğer size en yakın PTT şubesine giderek başvuru da bulunmanız gerekir. Başvurunuz sonucunda size 2 TL karşılığında bir şifre verilecektir. Bu şifre ile yazının sonundaki linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada e-devlet şifresi kısmına giriniz ve E-devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranızı yazarak 4A Sorgulamanızı yapınız.

E-Devlet Şifresi İle SSK 4A Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı