• SSK 4A HİZMET DÖKÜMÜ

  SSK, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltmasıdır. Sosyal Sigortalar Kurumu Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı bir yapıdır. SSK’nın amacı sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, sigorta risklerine ve istatistiklerine dayanan, adil, kolay erişilebilir, etkin ve mali açıdan sürdürülebilir modern standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir. İşyerinizin bağlı olduğu Sigorta Müdürlüğü’nden çalışmalarınızı SSK’ya bildirip bildirilmediğini kontrol edebilirsiniz. İşverenin SSK’ya vermek zorunda olduğu ve çalışanların gördüğü bir yere asmak zorunda olduğu belgeden isminizi, çalıştığınız gün sayısını ve kuruma bildirilen ücretlerinizi kontrol ederek anlayabilirsiniz. Sigortalı hizmetlerle ilgili bilgisayar dökümü yapılabilen ünitelerden çıktı alarak anlayabilirsiniz. Eğer işyeri sahibi sizi sigortasız çalıştırıyorsa Sigorta Müdürlüklerine veya Sigorta İl Müdürlüklerine başvurabilirsiniz. Çalışmaya başladığınız yılın sonundan itibaren 5 yıl içinde yetkili mahkemelere başvurabilirsiniz.


  SSK 4A hizmet dökümü ile sigortanızın ne zaman başladığını, sigortanızın yatıp yatmadığını, yattıysa ne kadar ücretle yattığını ve kaç gün boyunca yattığını öğrenebilirsiniz. SSK 4A hizmet dökümü SGK sayesinde şifreli hale getirilmiştir. E-devlet sistemiyle de yapılabilen hizmet dökümü işlemlerini size detaylı bir şekilde anlatacağız.E-SGM sayesinde de hizmet dökümü alınabiliyordu ancak E-SGM sistemi kapatıldığı için şu an sizlere E-Devletten hizmet dökümü nasıl alınır aşağıda anlatmış bulunmaktayız.

  E-Devlet Sistemiyle SSK 4A Hizmet Dökümü

  Hizmet dökümü sorgulamanız için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifresini size yakın bir PTT şubesine gidip başvuru yaparak alabilirsiniz. Bu şifre ile tüm E-Devletişlemlerinizi yapabilirsiniz. Size vereceğimiz İnternet adresine giriş yaparak şifreniz ve T.C. kimlik numaranızı yazınız. Gönder butonuna tıkladıktan sonra yönlendirildiğiniz sayfada 4A hizmet dökümünüzü yapabilirsiniz.

  E-Devlet İle SSK 4A Hizmet Dökümü İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SSK 4A HİZMET DÖKÜMÜ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ismet Karalı dedi ki:

   4a hizmet dökümü parasını nasıl alabilirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Sorunuzu anlayamadık. Daha açık sorar mısınız ?

  2. ramazan dedi ki:

   ne zaman emeklı olurum

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Emeklilik hesaplama için: http://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

  3. cemil kılıç dedi ki:

   kaç gün sigortam var

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Sigorta sorgulama : https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

  4. nurittin temel dedi ki:

   03/09/1956 doğumluyum 4555 gün primim var 600 gün askerliğim var bunu ssk 4a hizmet de hesapladığımda 27/09/2014 tarihinde emekli olabilirim diyor…3 yıl önce sgk ya gittiğimde gelecek yıl emekli olursunuz dediler . tekrar gittim yine gelecek yıl dediler geçen yıl tekrar gittim gelecek yıl dediler bu yıl tekrar gittim gelecek yıl diyorlar..her yıl gelecek yıl gelecek yıl demelerinden sıkıldım artık bu sistem her yıl değişiyormu? bir ülkenin durumu bu kadar vahimmi? emekli olmadan sürekli çalışmaktan ölüp gideceğiz ben ne zaman emekli olacağım ?????

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Beyefendi eğer emeklilik hesaplama işleminizi yanda verdiğimiz bağlantıdan yaptıysanız orada ki işlem doğrudur. Siz vaktiniz geldiğinde emeklilik dilekçenizi verin gerekli işlemler yapılır. http://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

  5. turan kandil dedi ki:

   yanlış sicil numarası verdigim için başkasının adına yatan günlerim için ssk ya dilekçe gönderdim ama 1 yıla yakın oldu adıma geçmedi ne yapmam gerek

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Tekrar SGK ya başvurmalısınız Turan Bey.

  6. seyfullah dedi ki:

   ssk prim sorgulama

  7. yasemin kırmızı dedi ki:

   ben kıdem tazminatı aldım ancak internet hesaplarına göre 8.450.00 TL almam gerekirken calıştığım kurum bana 5.460.00 TL yatırdı.burada yanlışlık mı var yoksa SGK yada herkangi bi vergi kesintisi falan mı?

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Yasemin hanım bunu SGK müdürlüğünüze giderek kolayca öğrenebilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın