ÇSGB

Sosyal Hizmetler 2 Milyon Haneye 1.000TL Nakdi Yardım Yapılacak!

Sosyal Hizmetler 2 Milyon Haneye 1.000TL Nakdi Yardım Yapılacak! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye 1.000TL nakdi yardım yapılacak. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı son dakika açıklamasına göre ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamına 1.000TL nakdi destek ödemesi gerçekleştirilecektir. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada, “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” kapsamı gereğince Bakanlığımız tarafından sosyal yardımlardan düzenli bir şekilde faydalanmakta olan 2 milyon aileye hane başına 1.000TL yardım desteğinden faydalanabilecektir. Açıklamasında bulunmuş olmaktadır.


1.000TL Nakdi Yardımdan Faydalanmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

1.000TL Nakdi Yardımdan Faydalanmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, korona virüsü ile mücadele kapsamı çerçevesinde düzenlenen Korona virüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yardım konusundaki konuşmalarının detaylarını paylaşmış bulunmaktadır. Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın konuşmalarında belirttiği “ihtiyaç sahibi aileler için yapılacak olan nakdi yardımlar olan 2 milyar TL’lik kaynak aktarımı” detaylarına açıklık getirerek konuşmasında yer vermiş bulunmaktadır.

Buna göre Bakan Selçuk, “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamı doğrultusunda, bakanlığımız tarafından düzenli olarak verilmekte olan hali hazırda olan sosyal yardımlardan faydalanmakta olan ihtiyaç sahibi olan 2 milyon hanenin tamamı, hane başı için 1.000TL olan nakdi destek yardımından yararlanacaktır” demiş bulunmaktadır.

Vatandaşlarımız için hazırlanmış olan bu destek ödemesinden faydalanabilmek için bu vatandaşlarımızın herhangi bir yere başvuruda bulunmalarına gerek olmamaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk belirtilen nakdi yardım ödemelerinin Mart 2020 ayı sonunda ödenmeye başlayacağı bilgisini paylaştı.

Eşi Vefat Eden Kadınlara Devlet Yardımı Nasıl Alınır?

Şartlı Eğitim Yardımı Nedir? Eğitim Yardımı Ne Kadar?

Öksüz Yetim Yardımı Parası Ne Kadar, Nasıl Alınır?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu