Genel

Son Dakika: Sigara ve Tütün Ürünlerine ÖTV Zammı Geldi!

Sigara ve Tütün Ürünlerine ÖTV Zammı Geldi! Gelen son dakika haberine göre sigara ve tütün ürünlerine ÖTV zam uygulaması gelmiş bulunmaktadır. Sigara ve tütün ürünleri için uygulanan ÖTV zammı Resmi Gazete’de yayımlanmış bulunuyor. Böylece yapılan zam uygulamasının ürünlere yansıtılması onaylanmış bulunuyor.

Sigara ve Tütün Ürünlerine Gelen ÖTV Zam Oranı Ne kadar?

Sigara ve Tütün Ürünlerine Gelen ÖTV Zam Oranı Ne kadar? Gelen son dakika bilgileri doğrultusunda bir paket sigara için alınan maktu vergi tutarı 7.79TL’den, 9,13TL’ye yükselmiş bulunuyor. Belirtilen zam bilgisine göre tütün ürünleri için uygulanmakta olan Özel Tüketim Vergisi oranlarında değişikliğe gidilmiş bulunuluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın kararına göre, sigaranın asgari maktu vergi tutarı 0,3899 TL tutarından, 0,4569 TL tutarına çıkartılmış bulunuyor. Belirlenen zam oranına göre % 17,2 artış sonrası bir paket sigaradan alınan maktu vergi tutarı 7,79TL’den, 9,13TL tutarına gelmiş bulunuyor. Bir paket sigaradan alınan maktu vergi oranı için uygulanan zam işlemi Resmi Gazete’de yayımlanarak onaylanmış durumdadır. Buna göre sigara için zam oranı % 67 olurken, maktu vergi tutarı da 0,4569 TL olarak belirtildi.

İçişleri Bakanlığı Tarafından Yeni Seyahat Genelgesi Gönderdi!

Cumhurbaşkanı Açıkladı 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı ve Yeni Kararlar Geldi!

Birçok Ürüne % 30 Ek Gümrük Vergisi Getirildi!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu