• Sigorta Durumu Sorgulama


  Sigorta yaşamımız boyunca iş hayatımızda düzenli olarak adımıza yatırılan primler dolayısıyla bize pek çok alanda hizmet sağlayan ve sağlık güvencesi ile hayatımızı kolaylaştıran bir yapıdır. Sigortanın sürerliliği için sağlanması gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartların sağlanmaması durumunda ise sigortanın tanıdığı imkanlardan yararlanırken sorunlar çıkabilir, maddi olarak size yansımada bulunabilir. Sigortalı olarak çalışan kişilerin kendi haklarını içerisinde bulunduran ve yaşanan olumsuz bir durumda onların yanında olmak adına yapılması gereken bir işlemdir. Ayrıca sigorta kişilerin sadece çalışma hayatları süresince değil çalışma hayatı sonrasında da emeklilik döneminde yanında olmaktadır.


  Günümüzde bilindiği üzere her alanda online hizmet anlayışı yerleşmiş olup kişilerin bulunduğu yerden kalkıp kurumlara gelmelerine gerek kalmadan internetin olduğu her yerden işlem yapabilme olanağı tanınmıştır. Özellikle bu hizmetler kamu alanında yaygınlaşmış olup kişilerin hem zamandan tasarruf etmeleri sağlanmış hem de kurumlarda oluşan gereksiz yoğunluğun önüne geçilmeye çalışılmıştır. Sosyal Güvenlik Kurumu sigortalar ile ilgili çoğu konuda da internet üzerinden işlem görme, sorgulama yapma gibi pek çok durumda yardımcı olmaktadır. Sigorta durumu sorgulama işlemi, kişilere sunulan online hizmetler arasındadır.

  Sigortanızın var olup olmadığını online hizmet olan sigorta durumu sorgulama sayesinde öğrenebilirsiniz. Düzenli olarak sigorta durumunuz ile ilgili bilgi almanız önemlidir. Çünkü sigortanızın sağladığı tüm hizmetler sigortanız var olduğu sürece size sunulacaktır. Olası bir durumda adınıza yatan primlerde bir sıkıntı çıkması ya da yatmaması durumunda sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durum ile karşılaşmamak adına sigortanız ile ilgili bilgileri kontrol edebilirsiniz. Yazımızın devamında siz değerli okurlarımız ile paylaşacağımız işlemleri takip ederek sigorta durumu sorgulama işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Sigorta Durumu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet sistemi üzerinden pek çok sorgulama işlemi kurumlar ile anlaşmalı olarak yapılmaktadır. Bilindiği üzere bu işlemleri gerçekleştirirken de sigorta durumu sorgulama işleminde de E-Devlet şifrenize ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuru yapmanız gerekir. Başvuru sonucu 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi size özel bir zarf içerisinde alabilirsiniz. Yazımızın devamında SGK’ya bağlı olan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları içinde ayrı ayrı bağlantı linkleri paylaşmış bulunmaktayız. Bu bağlantı linklerinden size uygun olanı seçip işleme başlayabilirsiniz. Açılan sayfada ilk olarak kimlik doğrulama işlemi için resimde de belirtildiği gibi “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

  4a hizmet dökümü

  Sponsorlu Bağlantılar


  Daha sonra T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi ilgili alanlara giriniz. Son olarak bilgileri kontrol edip “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

  154

  Bu adımları uygulayarak sigorta durumu sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olup bu şekilde sigortalılık bilgilerinize ulaşmış olursunuz.

  SSK(4A) Sigorta Durumu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  BAĞ-KUR(4B) Sigorta Durumu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  Emekli Sandığı(4C) Sigorta Durumu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  Sigorta Durumu Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. mustafa kocak dedi ki:

   merhaba ben mustafa kocak 11 05 1963 dogumluyum 1986 tarihinden beri fransada calisiyorum turkiyede 07 06 2013 tarihinde sikorta girisim var 90 gun nekadar dis boclanmam gerekiyor tesekkur eder iyi gunler dilerim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Borçlanmanın miktarı konusunda konsolosluktan ve SGK müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın