• SGK VİZİTE

  SGK’nın vatandaşlarımız için sağladığı imkanlardan biri de internet üzerinden SGK vizite işlemini yapabilmektir. Bu yazımızda sizlere, SGK vizite hakkında bilgiler vereceğiz.


  SGK vizite, iş görememezlik raporuna sahip bireylerin girişlerini SGK’nın resmi internet sayfası üzerinden kabul etmektedir. Bu uygulamanın kuruluş amacı, çesitli rahatsızlıklardan dolayı işe gelemeyip rapor almak zorunda kalan ve işverenlerine bildirmiş bireylerin internet üzerinden bu durumu bildirim yapmasıdır. Peki SGK vizite işlemini nasıl gerçekleştirebileceksiniz?

  SGK Vizite İşlemini Nasıl Yapabilirim?

  SGK vizite işlemi için sizlere yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Açılan ekranda, sizden istenilen

  • Kullanıcı kodu
  • İşyeri şifresi

  Bu bilgilerin girişini yaptıktan sonra ‘Giriş’ butonuna tıklayarak SSK vizite için sisteme girebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Ayrıca SGK ekranında çıkmış olan duyuru kısmınıda dikkatlice okuyunuz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  SGK Vizite İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  SGK Vizite İşlemini Kaç Gün İçerisinde Bildirmemiz Gerekiyor?

  İşverenler, iş görememezlik raporu alan çalışanları için, SGK vizite işlemlerinin raporun bitişini takip eden 5 gün içerisinde girişlerini yapmak zorundadır. Aksi takdirde asgari ücretin yarısı kadar olan ücreti SGK idari para cezası kapsamında ödemek zorunda olacaklardır.  tıkla sorunu sor

  SGK VİZİTE İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın