SGK

SGK Uygulamaları

Günümüz dünyasında teknolojinin sunmakta olduğu olanakları ülkemizde vatandaşlara sunmakta olduğu hizmetleri esnasında en iyi ve en verimli şekilde kullanmakta olan devlet kurumlarının başında gelmektedir. İnternet üzerinde yer almakta olan SGK uygulamaları ile vatandaşlar kurum ile ilgili işlemlerini çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.


SGK Uygulamaları Nelerdir?

SGK uygulamaları sayesinde ülkemizde sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşlar askerlik borçlanması nasıl yapılır ve neler gerekli gibi sorularına kolay bir şekilde yanıtlar alabilmektedirler. Ülkemizde ayrıca vatandaşlar internet üzerinde yer almakta olan bu uygulamalar sayesinde emeklilik hesaplama, emekli aylık ve ikramiye hesaplama ve ne zaman emekli olacaklarını öğrenebilme olanağına sahip olabilmektedirler.

İnternet üzerinde yer almakta olan SGK uygulamaları arasında yer almakta olan tescil kaydı tespiti uygulamalar, hizmet bilgisi, iş göremezlik ödemeleri 4A ve 4B gibi SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığına bağlı olan vatandaşların sadece kurum ile ilgili olan işlemlerinin dışında işlemler için uygulamalar vardır. Bu noktada da sigortalılıkları ile ilgili sorgulama ve bilgi alma gibi işlemler için internet üzerinde uygulamalar yer almaktadır.

Bu noktada ayrıca internet üzerinde yer almakta olan SSK uygulamaları arasında işverenlerin çalışanları ile ilgili olarak girmesi gereken işe giriş ve çıkış, vizite girişleri gibi pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde vatandaşlar internet üzerinden kuruma borcu olup olmadığını sorgulayabildiği gibi aynı zamanda da ödenmiş olan borcu için borcu yoktur belgesi alabilmektedir.

SGK Uygulamalarına BURADAN Ulaşabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu