• SGK RAPOR SORGULAMA


  ssk rapor sorgulama

  SGK’da çalışmakta olan bireylerin, herhangi bir sorundan dolayı aldıkları iş görememezlik raporlarını, çalışamadıkları süre zarfınca ücretlerini alabilmek için kurumlara gönderirler. İşveren değerlendirmeleri sonucunda ücreti belirleyerek, kişinin Ziraat Bankası hesabına yatırırlar. Kişiler ise SGK rapor sorgulama işlemi sayesinde, rapor bilgilerine ve ücret miktarına internet aracılığı ile ulaşabilirler. İnternetin günden güne gelişim göstermesi ile birlikte çeşitli uygulamalarda hayata geçirilmektedir. Bu uygulamalar sayesinde telefon ya da bilgisayarlarımızdan işlemlerimizi kolay ve hızlı bir şekilde yapmaktayız. Sorgulama işlemleri de bu uygulamalar arasındaki yerini almıştır. SGK rapor sorgulama işlemlerin internet üzerinden E-Devlet şifrenizle yapabilmektedir. Şifresiz olarak da yapılabilen bu işlem E-SGM sitesinin kapatılması ile birlikte son bulmuştur. Siteyi ziyaret eden insanların sayısı giderek azaldığından Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar doğrultunda site süresiz olarak kapatılmıştır. Bu nedenle bizlerde bu yazımızda E-Devlet üzerinden yapılan SGK rapor sorgulama işlemleri hakkında bilgiler vereceğiz.


  E-Devlet Şifresi İle SGK Rapor Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet şifreniz ile SGK rapor sorgulama işleminizi yapabilmek için öncelikle yazının sonunda sizlere vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Ardında açılacak olan yeni ekranda ilk olarak ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklamalısınız. Ardından yönlendirilmiş olduğunuz sayfada ilk olarak T.C kimlik numaranızı doğru bir şekilde yazmalısınız. Daha sonrasında ise E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir, E-Devlet şifresine herhangi bir PTT şubesinde nüfus cüzdanınız ve 2 TL ücret ödemeniz koşulunda ulaşabilirsiniz. Gerekli yere almış olduğunuz şifreyi de yazdıktan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazısının üzerine tıklanmalıdır. Tüm bu adımlar sonucunda sisteme girişinizi kısa bir sürede ve güvenli olarak tamamlamış oluyorsunuz.

  Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra gerekli bilgilerinizi ulaşmak için SGK rapor parası sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  E-Devlet Şifresi İle İşlem Yapabilmek İçin Lütfen TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SGK RAPOR SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. neslihan sokur dedi ki:

   32 hafta da çalışabilir raporu aldım fakat 34 haftada erken doğum yaptım.kullanmadığım izinler doğum sonrasına aktarıldı.iş veren raporu onayladı fakat ssk da rapor çalışıyor diye gözüküyor.fakat iş yeri çalışmadı olarak işaretledi buna rağmen rapor param çıkmıyor neden.

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzun takibini lütfen kurumunuzdan yapınız. Detaylı bilgi için ALO 170 SGK danışma hattını arayınız.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.