SGK

SGK RAPOR ONAYLAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışmakta olan vatandaşlarımızın çeşitli nedenlerle almış oldukları raporları SGK‘nın iş görememezlik uygulamasına bildirmesi gerekmektedir. E-Ödenek sistemi üzerinden yapılan bu işlemin, ‘çalışılmadığına dair bildirim işlemleri’ menüsünden SGK rapor onaylama işleminin yapılması gerekmektedir. İşverenlerin yapması gereken bu işlem hakkında yazımızda daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.


SGK Rapor Onaylama İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

SGK rapor onaylama için ilk olarak sizlere yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Açılacak olan SGK resmi internet sitesi üzerinden sizden istenilen ‘Kullanıcı Kodu’ ve ‘İşyeri Şifresi’ bilgilerinizin girişini yapınız. Eğer bu bilgiye sahip değilseniz, SGK merkezlerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tüm bu işlemlerinizde sonra ‘Giriş’ tuşuna basarak SGK rapor onaylama işleminiz için sisteme girebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca ekranda yer alan ve yazımızda daha önce sizlere SGK rapor onaylama ile ilgili bilgi vermiş olduğumuz ‘Duyurular’ kısmını da lütfen tekrar dikkatlice okuyunuz.

SGK Rapor Onaylama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı