SGK

SGK RAPOR GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Gelişen teknoloji ile birlikte internet kullanımı gittikçe artmıştır. Artık kişiler bir çok işlemini internet üzerinden yapabilmektedirler. Çünkü internet üzerinden yapılan işlemler kişilere çok büyük kolaylıklar sağlamıştır. Mesela önceden kişiler bir işlemi yapmak için o işlemi yapacakları daireye gider saatlerce sıra bekler hatta işlemlerinde bir hata olduğunda tekrar dairelere giderlerdi. Yani internet kullanımı kişilerin hem zamandan kazanmasını hem de işlemlerini çok daha basit bir şekilde yapmalarını sağlamıştır. İnternet üzerinden yapılan işlemlerden bir tanesi de SGK rapor girişi işlemidir. Kişilerin en çok sordukları sorulardan bir tanesi olan SGK rapor girişi nasıl yapılır sorusunun cevabını yazımızda sizlere sunuyoruz.


Rapor kanundaki tanımı ile geçici iş görmezlik belgesidir. Rapor ücreti ise, geçici iş göremezlik belgesine sahip olan bir kişinin çalışmadığı günlerine ait aldığı ücrettir. Geçici işveren ücreti SGK tarafından çalışanlara ödenen bir paradır. Önceden bu para PTT şubeleri aracılığı ile çalışan kişilere verilirken artık herhangi bir Ziraat Bankası şubesi ya da ATM’sinden çekilebilir. Kişiler rapor girişi yapmak için internetten yararlanabilirler. İnternet üzerinden rapor girişi yapmak çok kolay bir durum, biz de yazımızda SGK rapor girişi nasıl yapılır? anlatacağız.

SGK Rapor Girişi Nasıl Yapılır?

 • SGK rapor girişi işleminizi yapmak için ilk olarak yazımızın sonunda sizler ile paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu bağlantı adresine tıkladığınız zaman Sağlık Ödemeleri Sisteminin geçici iş görmezlik işveren işlemleri sayfası açılacaktır.
 • Bu sayfada öncelik ile yapmanız gereken işlem kullanıcı kodunuzu gerekli boşluğa girmenizdir.
 • Ardından işyeri şifrenizi gerekli boşluğa giriniz.
 • Daha sonra ise giriş butonuna tıklayınız.
 • İşlemlerinizi başarılı bir şekilde yapmak için lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olunuz.

SGK Rapor Girişi Nasıl Yapılır Öğrenmek İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. işçim 07.02.2018 tarihinde istirahat raporu gönderdi.Şimdi işveren olarak adım adım ne yapmalıyım?

 2. Merhaba ben ameliyat oldum ve 29 eylülden 16 ekime kadar rapor aldım ve bu raporları 170 i aradımğımda görünmekte olduğuna dair bilgi aldım ama çalıştığım şirket raporların görünmediğini söyle ziraat bankasından rapor parası sorguladım ve rapor parası yok dediler e-devletten sorgulama yaptım şimdi orada da Sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilginiz bulunmuyor. diye bir sayfayla karşı karşıya kaldım bu durum için ne yapmam gerekiyor

 3. slm kocaeli de bulunan bir arkadaşa ziyarete gittim orda hastalandım doktora gittim ocak ayında 7 gün rapor verdi çalışmakda bulunduğum otele raporu faxsla gönderdim aradan 1 ay geçdi rapor parasını alamadım doktor sisteme girmeyi unutmuş o yüzden rapor parasını alamadım doktora ulaşmaya çalışıyorum ulaşamıyorum ne yapmam lazım

  1. Durumu SGK müdürlüğüne bildirebilirsiniz. Doktor ile ilgili şikayette bulunabilirsiniz.

  2. DOKTOR İSTİRAHAT VERMESEYMİŞ İYİYMİŞ. O ZAMAN DOKTORU ŞİKAYET ETMEK ZORUNDA KALMAZMIŞ. YUSUF KARATAŞ BU NE BİÇİM BİR YAKLAŞIM TARZI HEM HASTAYA İSTİRAHAT VER HEM ŞİKAYET EDİL. PES DOĞRUSU. BU DÜŞÜNCENİZ İÇİN SİZİ KINIYORUM.

 4. Mrb raporluiken işten çıkarıldımtırafik kazası geçirmiştim devam raporu alsam rapor parası almayadevam edebilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı