SGK

SGK ONLİNE ÖDEME

Sosyal Güvenlik Kurumu, çağımızın getirdiği şartlar kapsamında birçok yenilik yapmaktadır. Bunların en başında internet üzerinden SGK merkezlerine gitmemize gerek kalmadan yapabileceğimiz işlemler gelmektedir. SGK’nın resmi internet sitesi üzerinden borç sorgulama, ödeme ve bunun gibi işlerimizi kolaylıkla yapabilmekteyiz. Bu yazımızda ise SGK’nın bizlere sağlamış olduğu imkanlardan olan SGK online ödeme işlemleri hakkında bilgi vereceğiz.


SGK Online Ödeme Sorgulama İşlemlerini Nasıl Yapabiliriz?

SGK online ödeme işlemlerinizi SGK’nın bağlantılı resmi E-Devlet sitesinden güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Yapmanız gereken, SGK online ödeme sorgulama işlemi için sizlere yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamaktır.

  • Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

GSS Prim Borcu Sorgulama

  • Daha sonra açılacak olan sayfa yine aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan ilgili yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
  • Bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.
  • Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylelikle SGK online ödeme sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SGK Online Ödeme Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu