SGK

SGK NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM

Sigortalı olarak çalışan her birey SGK ne zaman emekli olabilirim sorusunun yanıtını merak etmektedir. SGK ne zaman emekli olabilirim sorusunun yanıtı SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’ na bağlı olan kişilerde farklılık göstermektedir. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kurumlara bağlı olan sigortalıların emeklilik koşulları farklılık gösterir. Bu yazımızda SGK ne zaman emekli olabilirim sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız.


SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim ?

SGK ne zaman emekli olabilirim uygulamalarına yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. SSK’ ya bağlı iseniz aşağıdaki linklerden 4A ne zaman emekli olabilirim bağlantısını seçiniz. Bazı kişisel bilgilerinizi girdikten sonra SSK prim ödeme gün sayısını, diğer sandıklara ait gün sayısı gibi mevcut bilgilerinizi girdikten sonra Gönder butonuna tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz.

BAĞ-KUR‘ a bağlı iseniz 4B ne zaman emekli olabilirim bağlantısını seçiniz. Açılan sayfada bazı emeklilik bilgilerinizi, özel durumunuz varsa bunları girerek işleminizi yapabilirsiniz.

Eğer Emekli Sandığı’ na bağlı iseniz 4C ne zaman emekli olabilirim bağlantısına tıklayınız. Bu sayfadan da hizmetlerini girerek ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

4A SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4B SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4C SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. merhaba serdar 05.12.1968 doğumluyum ssk başlangıcım 01.02.1988 5379 günüm var yaşım dolduğundamı emekli olursam yoksa ocak 2019 beklersem mi avantajım olur tşk

  2. 89 90 91 de toplam 180 günüm var 96 dan buyana bağkur ödüyorum yaş 1969 doğumluyum emeklilikte ssk girişi baz alinıyormu

    1. Merhaba,

      Bağkur ve ssk da ilk başlangıç ikisi içinde geçerli oluyor. Başlangıç tarihini 1989 olarak alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı