SGK

SGK MEMUR ALIMI

Günümüzde Sosyal Güvenlik Kurumu ile olan tüm işlerimizi kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapabilmekteyiz. Bunlardan biri de SGK memur alımı başvurusudur. Başvuru işleminizi SGK‘nın sitesi üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. SSK memur alımı ile ilgili daha çok bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.


SGK Memur Alımında Hangi Şartlar Aranmaktadır?

SGK memur alımı kapsamında aranan şartlar;

  • 35 yaşını doldurmamış olmanız gerekmektedir.
  • Erkek adaylar için askerlik sorununun olmaması
  • Sabıka kaydının olmaması
  • KPSS’den belirli bir puanın üzerinde olmak,
  • Başvuruda bulunduğunuz bölüme göre ilgili bölümden mezun olmanız
  • Çalışmanıza engel olacak herhangi bir sağlık sorununuzun olmaması gerekmektedir.

SGK Memur Alımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

SGK’nın resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğunuz başvuru belgesinin çıktısı ve öğrenim ya da çıkış belgesinin kurumca onaylanmış örneği ile SGK memur alımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

SGK Memur Alımı Nasıl Yapılmaktadır?

SGK memur alımı için SGK resmi internet sitesinde duyurular yayınlamaktadır. Bu duyurularda ne kadar memur alacağını ya da ne gibi şartlar aradığını belirtmektedir. Bunun sayesinde bireyler SSK memur alımı için akıllarında oluşan tüm soruların yanıtlarını bulabilmektedirler. Bu çerçevede adaylar başvuru yapmak istedikleri alan ile bilgi sahibi olabilirler. Önemli olan ise SGK memur alımı ile ilgili duyurularını düzenli olarak takip edebilmektir. Yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayarak, duyurulara ve ilanlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı