SGK

SGK KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Her bireyin belirli bir kuruma bağlı olması gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olan olan SSK, Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR kurumlarına belirli miktarda prim ödemeleri gerekmektedir. Bu yatırdıkları primler sayesinde gerekse sağlık hizmetleri gerekse diğer imkanlardan yararlanma fırsatı kazanmış olacaklardır. Bu bahsettiğimiz primleri yatırmak içinse artık SGK merkezlerine gidilmesine gerek kalmamıştır. Prim borcunuzu internet üzerinden SGK kredi kartı ile ödeme imkanına sahipsiniz.


Bu yazımızda sizlere SGK kredi kartı ile ödeme işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Online tahsilat sistemine giriş E-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesine kimliğinizle beraber gidip şifre alma başvurusunda bulunup, 2 TL işlem ücreti ödeyerek size özel kapalı bir zarf içerisinde alabilirsiniz.

E-Devlet İle SGK Kredi Kartı İle Ödeme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Öncelikle yapmanız gereken SGK kredi kartı ile ödeme için sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamaktır. Sonrasında sizler anlatacağımız şekilde işlemlerinizi yapınız.

  • Açılmış olan sayfada, ‘Tahsilat Türü’ kısmında SSK ödemesi yapacaksanız “4A İşveren Ödemeleri”, BAĞ-KUR ödemesi yapacaksanız “4B Sigortalı Ödemeleri” ancak bunların dışında bir ödeme yapacaksanız eğer “Diğer Ödemeler” seçeneğine tıklamalısınız.
  • ‘Sorgu Türü’ kısmından ise, tahsilat türünde seçmiş olduğunuza göre karşınıza seçenekler çıkacaktır, seçiminizi buna göre yapmalısınız.
  • ‘Sicil numaranız’ ya da ‘TC Kimlik Numaranızı’ giriniz.
  • ‘Güvenlik Kodu’ girişini yapınız.
  • ‘Borç Sorgula’ butonuna tıklayarak SGK kredi kartı ile ödeme işleminiz için sisteme giriş yapabilir ve ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet İle SGK Kredi Kartı İle Ödeme İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu